Czym jest technologia Plasmacluster?

 

Jeśli kiedykolwiek planowałeś zakup oczyszczacza powietrza, bądź innego produktu firmy Sharp to pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z określeniem technologia Plasmacluster. Co to w ogóle jest? Czy jest to mi potrzebne? Poniżej przedstawiamy tekst, który rozwieje wszelkie wątpliwości na ten temat.


Co to jest?

Plasmacluster jest opatentowaną przez Sharp technologią jonową, która wytwarza odpowiednią ilość jonów dodatnich oraz ujemnych, które są jednocześnie uwalniane do atmosfery. Jony te w szybki i efektywny sposób oczyszczają każdy zakątek pomieszczenia. Powietrze jest zdrowe i rześkie takie, jakiego możemy doświadczyć np. w lesie.

 

Powietrze poddane opisywanej technologii jest wolne w blisko 100% od wszelkich zanieczyszczeń, a w dodatku zdrowe, rześkie i świeże. Sama technologia otrzymała wiele wyróżnień i nagród, a jej wysoka skuteczność w zwalczaniu zanieczyszczeń została uhonorowana licznymi certyfikatami.


Zasada działania

  • 1. Uwalnianie jonów - Jony Plasmacluster są takimi samymi jonami jak te, które występują naturalnie w przyrodzie - wytwarzane są podczas wyładowań koronowych w urządzeniu, po czym są uwalniane,
  • 2. Zwalczanie unoszących się w powietrzu alergenów i drobnoustrojów - jony tworzą grupy hydroksylowe (OH), które są silnie utleniające tylko wtedy, gdy przylegają do powierzchni pleśni i wirusów. Natychmiast usuwają wodór z powierzchni białek, powodując ich zniszczenie,
  • 3. Zniszczone komponenty powracają do atmosfery jako woda - grupy hydroksylowe (OH) łączą się z wodorem (H), tworząc wodę (H2O), która powraca do atmosfery.

Technologia Plasmacluster działanie


Trochę historii o Plasmacluster

We wrześniu 2000 roku miało miejsce pierwsze zastosowanie tej technologii w produktach Sharp. Urządzeniem, w którym zastosowano tę technologię, był topowy model oczyszczacza powietrza. O szybkim rozwoju tej unikalnej technologii świadczą liczby. W 2005 roku produktów z technologią Plasmacluster było 10 milionów, a 3 lata później osiągnięto rekordową liczbę 20 milionów sprzedanych urządzeń. Jak widać, wzrost sprzedaży rósł w bardzo dynamiczny sposób, a według najnowszych danych osiągnięto już 50-milionową sprzedaż produktów z jonami Plasamcluster.


Co zwalczają jony Plasmacluster?

Wyjątkowa technologia neutralizuje wirusy i bakterie żyjące w powietrzu oraz doprowadza do rozkładu i eliminuje zarodniki grzybów pleśniowych i inne szkodliwe substancje w powietrzu. Plasmacluster poprzez swoje działanie eliminuje także brzydkie zapachy. Niewątpliwie z tej technologii powinny być zadowolone osoby cierpiące na astmę lub alergię, ponieważ badania również potwierdziły wysoką skuteczność w walce z unoszącymi się w powietrzu alergenami (np. roztocze kurzu domowego).

 

Niezależne laboratoria badawcze stwierdziły, że jony Plasmacluster skutecznie neutralizują każdego wirusa grypy, o którym ostatnio zrobiło się głośno za sprawą H5N1 (ptasiej grypy, którego również neutralizują).

 

Skuteczność została potwierdzona przez 13 instytucji w Japonii oraz na całym świecie:

Przedmiot badania Ośrodek badawczy:
Wirusy żyjące
w powietrzu
• Seoul University (Korea)
• Shanghai Municipal Center for Disease Control and Prevention
• Retroscreen Virology, Ltd. (Wielka Brytania)
• Kitasato University Kitasato Institute Medical Center Hospital (Japonia)
• Kitasato Research Center of Environmental Sciences (Japonia)
Uciążliwe wirusy • Hiroshima University Graduate School of Advanced Sciences of Matter(Japonia)
Alergeny zawarte
w powietrzu
• Osaka City University Medical School’s Department of Biochemistry & Molecular Pathology (Japonia) • Professor Gerhard Artmann, Aachen University of Applied Sciences (Niemcy)
Grzyby pleśniowe zawarte
w powietrzu
• Ishikawa Health Service Association (Japan)
• Shanghai Municipal Center for Disease Control and Prevention
Drobnoustroje żyjące
w powietrzu
• Professor Gerhard Artmann, Aachen University of Applied Sciences (Germany)
• Harvard School of Public Health (Stany Zjednoczone)
• Kitasato University Kitasato Institute Medical Center Hospital (Japonia)
• Kitasato Research Center of Environmental Sciences (Japonia)
• Ishikawa Health Service Association (Japonia)
• Kitasato University Kitasato Institute Medical Center Hospital (Japonia)
Uciążliwe drobnoustroje • Japan Spinners Inspecting Foundation
Uciążliwe zapachy • The University Lübeck (Niemcy)
Uciążliwa pleśń • Japan Food Research Laboratories

Plasmacluster na pomoc skórze oraz włosom

Według potwierdzonych badań technologia Plasmacluster pomaga również we wzroście włosów. Jony otoczone cząsteczką wody przyczepiają się do skóry na głowie, a później samoczynnie znikają na niej. Następnie tworzy się bariera ochronna poprawiająca w ten sposób naszą skórę.

 

Skóra w ten sposób jest odpowiednio nawilżona, co pobudza włosy do wzrostu i lepszej kondycji. Przeprowadzono 3-miesięczne badania, które wykazały:

Osoba (wiek) Z technologią Plasmacluter Bez technologii
Kobieta (około 50 lat) wzrost ilości włosów o 57 (329-386) wzrost ilości włosów o 1 (346-347)
Mężczyzna (około 30 lat) wzrost ilości włosów o 62 (297-359) spadek ilości włosów o 21 (278-257)
Kobieta (około 60 lat) wzrost ilości włosów o 52 (185-237) spadek ilości włosów o 14 (219-205)

Plasmacluster w akcji


Technologia Plasmacluster w produktach Sharp:

Sprawdź oczyszczacze Sharp > Sprawdź klimatyzatory Sharp >

 

 

comments powered by Disqus
Kategorie

Kim jesteśmy?

Sklep Aero7.pl działa od 2009 roku. Działalność firmy dzieli się na część handlową i usługową. W sklepie Aero7.pl znajdą Państwo sprzęt do tzw. obróbki powietrza czyli taki, dzięki któremu możemy regulować jego temperature lub wilgotność.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności