Klimatyzator

LG Standard Inverter CL12R 3,4 kW (zestaw split)

48 godzin

darmowa dostawa

48 godzin

Cena
8 600,00
1
Profesjonalna porada 799 394 010

Klimatyzator LG Standard Inverter CL12R o mocy 3,4 kW należy do grupy klimatyzatorów kanałowych niskiego sprężu. Jednostki te cechują się sprężem dyspozycyjnym do 40-60Pa oraz niskim poziomem głośności. Przeznaczone są do montażu w suficie podwieszanym lub zabudowie z karton gipsu. Przeznaczenie swoje znajdą przede wszystkim w nierozbudowanych instalacjach wentylacyjnych.


Czynnik chłodniczy R32

Producent postawił na niezwykle ekologiczny i wysokoefektywny czynnik chłodniczy. Teraz klimatyzatory LG zostały wyposażone w czynnik R32. Posiada on bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego oraz nie ma wpływu na warstwę ozonową. Oznacza to, że jest przyjazny dla środowiska naturalnego.

Czynnik chłodniczy R410A R32
Skład R32 50% + R125 50% R32 100%
Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) 2087,5 675

 

Czynnik R32 gwarantuje również wysoką sprawność energetyczną. Jego właściwości termodynamiczne sprawiają, że jest on zdecydowanie bardziej wydajny niż konkurencyjne czynniki R22 i R410a.

Wysoka sprawność energetyczna czynnika chłodzącego R32
Wysoka sprawność energetyczna czynnika chłodzącego R32

Najwyższa wydajność energetyczna

Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii inwerterowej, klimatyzatory LG zapewniają najwyższą wydajność, cichą pracę oraz redukcję zużycia energii elektrycznej.

Wysokowydajna sprężarka i zawór zwrotny
Wysokowydajna sprężarka i zawór zwrotny

Sprężarka rotacyjna i wysokowydajny silnik cechujący się największym na świecie poziomem wydajności. Liczba króćców ssących została zredukowana z 2 do 1 w celu podniesienia efektywności sprężania czynnika chłodniczego podczas pracy na niskich obrotach. Zastosowanie bistabilnego zaworu zwrotnego zredukowało pobór mocy zaworu 4-drogowego do 0W!

Zwiększona wydajność napędu inwerterowego
Zwiększona wydajność napędu inwerterowego

Zoptymalizowano również czas przepływu prądu poprzez kontrolę liczby przetworników prądu. Zastosowanie komponentów wykonanych z karborundu (SiC - węglik krzemu) przyczyniło się do ograniczenia strat mocy.

 

Dzięki takim rozwiązaniom uzyskano wyższą wydajność i zwiększoną wydajność energetyczną w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami inwerterowymi.


Technologia E.S.P. w LG Standard Inverter

Praca klimatyzatora opiera się na technologii E.S.P. (Liniowa kontrola sprężu dyspozycyjnego wentylatora). Specjalna konstrukcja silnika BLDC oraz unikalne łopatki wentylatora o niskim poziomie głośności ułatwiają precyzyjną regulację ilości nawiewanego powietrza za pomocą sterownika przewodowego. Dzięki zastosowaniu tej technologii następuje znaczna redukcja zużycia energii elektrycznej (klasa B/A). Nie musimy również instalować dodatkowych akcesoriów do precyzyjnej regulacji przepływu powietrza.

Technologia E.S.P. w LG Standard Inverter
Technologia E.S.P. w LG Standard Inverter

Łatwy serwis i konserwacja LG Standard-Inverter CL12R

Użytkownicy nie muszą otwierać całego panelu w celu konserwacji, ponieważ panel jest podzielony na 2 części: dla wymiennika ciepła i wentylatora / silnika. W łatwy sposób możemy odłączyć i zamocować filtr nawet w ograniczonej powierzchni.

Łatwy serwis i konserwacja LG Standard-Inverter CL12R
Łatwy serwis i konserwacja

Wbudowana pompka skroplin

Zamontowana w klimatyzatorze LG CL12R specjalna pompka skroplin automatycznie odprowadza skropliny, podnosząc je na wysokość 700 mm. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku braku lub ograniczenia możliwości naturalnego odprowadzania skroplin.

Pompka skroplin w LG Standard Inverter
LG Standard Inverter - pompka skroplin

Kontrola pracy za pomocą 2 czujników

W klimatyzatorze LG CL12R 2 czujniki (w zdalnym sterowniku oraz w jednostce zewnętrznej) mierzą temperaturę, co pozwala na idealne zoptymalizowanie temperatury w pomieszczeniu. Pomiędzy sufitem a podłogą temperatura może znacznie się różnić. Temperatury są mierzone w różnych miejscach i automatycznie wybierana temperatura jest optymalna, zapewniając bardziej komfortowe warunki.

LG Standard Inverter - kontrola pracy za pomocą 2 czujników
LG Standard Inverter - kontrola pracy za pomocą 2 czujników

Praca w wielu pomieszczeniach i kontrola strefowa

Wybierając LG CL12R, zyskujesz możliwość pracy w wielu pomieszczeniach. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu kanałów spiro (wbudowanych lub elastycznych) oraz komory powietrza.

 

Zyskujesz kontrolę strefową: kontrola do 4 stref za pomocą zewnętrznych termostatów, odpowiednia wentylacja i temperatura kilku pomieszczeń, sterowanie przepustnicami powietrza oraz automatyczna kontrola pracy wentylatora.

LG Standard Inverter - kontrola strefowa
LG Standard Inverter - kontrola strefowa

Szeroki zakres pracy

Silnik sprężarki w klimatyzatorze kanałowym LG Standard Inverter posiada szerszy zakres częstotliwości działania, pozwalając na niskie koszty eksploatacji oraz szybsze i wydajniejsze schładzanie pomieszczeń w stosunku do standardowych sprężarek.

LG Standard Inverter - szeroki zakres pracy
LG Standard Inverter - szeroki zakres pracy

Elastyczna instalacja

Inżynierowie LG zaprojektowali urządzenie w ten sposób, że mamy wybór sposobu pobierania powietrza: z dołu lub z tyłu, w zależności od warunków instalacji.

Elastyczna instalacja LG Standard Inverter
Elastyczna instalacja LG Standard Inverter

Zmniejszona wysokość LG CL12R

Nowa budowa klimatyzatorów LG stanowi doskonałe rozwiązanie w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią instalacyjną. Jak widać na poniższym wykresie, klimatyzatory kanałowe LG wypadają teraz atrakcyjniej na tle konkurencji.

Zmniejszona wysokość LG CL12R
Zmniejszona wysokość jednostek kanałowych LG

Wbudowany moduł Wi-Fi (OPCJA)

Dzięki opcjonalnemu modułowi Wi-Fi (PWFMDD200) zyskujemy możliwość sterowania urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy jedynie urządzenie mobilne (smartfon, telefon, tablet itp.) wyposażone w system Android lub iOS.

 

Po zainstalowaniu przyjaznej, darmowej i ciągle rozwijanej aplikacji LG Smart ThinQ zyskujemy komfort, wygodę sterowania oraz funkcjonalność klimatyzatora. Zyskujemy dostęp do między innymi programatora tygodniowego czy monitoringu zużycia energii. Aplikacja jest dostępna w języku polskim, a znajdziesz ją w sklepie Google lub Appstore.

 

Łączność pozwala każdemu członkowi rodziny wybrać własne ustawienia temperatury oraz prędkości wentylatora, a następnie zapisać je w swojej aplikacji, aby później w każdym momencie móc je uruchomić. Ustawienia te można zapisać dla każdego klimatyzatora.

LG Standard Inverter CB09L - łączność przez Wi-Fi
Łączność przez Wi-Fi na przykładzie jednostki kasetonowej

 

Zyskujemy prostą obsługę funkcji takich jak: włącz/wyłącz bieżąca temperatura, ustawienie trybu pracy i temperatury, ustawienia nawiewu, proste zarządzanie, programowanie, monitorowanie zużycia energii, inteligentna diagnostyka, zarządzanie filtrami.


Cicha praca nocna agregatu

Funkcja ta zapewnia komfort idealnej ciszy dzięki redukcji szczytowego poziomu głośności. W trybie tym całkowity poziom głośności jednostki zewnętrznej spada o 3dB. Zmniejsza się również poziom głośności jednostki wewnętrznej.

Cicha praca nocna agregatu, wykres
Cicha praca nocna agregatu - wykres

Zdrowe powietrze z LG Standard-Inverter CL12R

Filtr podwójna ochrona odpowiedzialny jest za przyciąganie i zbieranie drobin kurzu. Przechwytując cząstki kurzu o wielkości powyżej 10µm, stanowi pierwszą linię obrony przed drobniejszymi cząsteczkami. Filtr cechuje się łatwością w czyszczeniu, a czas jego użytkowania został wydłużony.

Filtr podwójna ochrona
Filtr podwójna ochrona w klimatyzatorze ściennym

Powłoka antykorozyjna GoldFin

Specjalna powłoka w kolorze złota na użebrowaniu wymiennika ciepła zapobiega korozji i przedłuża żywotność urządzenia.

LG Standard-Inverter CL12R powłoka GoldFin
Powłoka GoldFin

Pozostałe funkcjonalności w klimatyzatorze kanałowym niskiego sprężu LG Standard Inverter CL12R 3,4 kW

Automatyczna zmiana trybu pracy

Automatyczna zmiana trybu pracy. Dotyczy chłodzenia i grzania i ma na celu utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczenia oraz zwiększenie oszczędności energii.


Automatyczny restart

Automatyczny restart. W razie zaniku prądu, przywróci pracę urządzenia z wcześniejszymi ustawieniami.


Funkcja gorącego startu

Funkcja gorącego startu. Wentylator jednostki wewnętrznej w trybie grzania wystartuje dopiero wtedy, gdy sprężarka uzyska temperaturę, uniemożliwiając w ten sposób wychłodzenie pomieszczenia.


Funkcja zabezpieczenia dostępu przed dziećmi

Funkcja zabezpieczenia dostępu przed dziećmi. Zabezpiecza urządzenie przed niechcianymi zmianami w trybach pracy urządzenia. Zyskujemy wysoki poziom bezpieczeństwa.


Łatwa i szybka instalacja

Łatwa i szybka instalacja. Szybka i sprawna instalacja nawet kilku jednostek w krótkim okresie czasu.


Programowanie on/off

Programowanie on/off. Pozwala ustawić czas włączenia oraz wyłączenia jednostki wewnętrznej.


Wysoka niezawodność pracy

Wysoka niezawodność pracy. Możliwa głównie dzięki zastosowaniu unikalnej sprężarki, oszczędzającej w znaczny sposób energię.


Możliwość podłączenia do centralnego sterownika

Możliwość podłączenia do centralnego sterownika. Dzięki czemu zyskujesz bardziej komfortową i wygodną kontrolę chłodzenia, grzania, wentylacji oraz monitoring pracy całych układów, oraz konkretnych urządzeń z osobna.


Programator tygodniowy

Programator tygodniowy. Można skonfigurować do 2 programów dziennie i do 14 programów tygodniowo.


Kontrola grupowa

Kontrola grupowa. Użytkownik może kontrolować znacznie więcej funkcji niż ma to miejsce w przypadku jednostek konwencjonalnych.


LG Standard Inverter CL12R 3,4 kW (zestaw split)

 

MODEL LG Standard-Inverter CL12R 3,4 kW (zestaw split)
Model jednostki wewnętrznej CL12R.N20
Model jednostki zewnętrznej UU12WR.UL0
Specyfikacja jednostki wewnętrznej
Wydajność chłodnicza* kW 1,4/3,4/3,9
Wydajność grzania* kW 1,6/4,0/4,7
Grzanie -7°C kW 4,4
Pobór mocy (chłodzenie) kW 0,99
Pobór mocy (grzanie +7°C) kW 1,00
Pobór mocy (jedn. wewn. ESP 2,5mmAq) kW 80 / 95
Pobór mocy (jedn. wewn. ESP 8,0mmAq) kW 80 / 100
Prąd roboczy (Chłodzenie) A 4,2
Prąd roboczy (Grzanie) A 4,6
Zasilanie 220-240V / 50Hz
E.E.R.*** 3,42
C.O.P.*** 4,00
S.E.E.R.*** 6,28
S.C.O.P.*** 4,00
Obciążenie cieplne (przy -10°C) kW 3,0
Klasa wydajności energetycznej (Chłodzenie/Grzanie) A++/A+
Roczne zużycie energii (Chłodzenie) kWh 189
Roczne zużycie energii (Grzanie) kWh 1050
Przyłącza rur (ciecz/gaz/skropliny śred.zewn.-śred.wewn.) mm 6,35/9,52/32,0-25,0
Przyłącza rur (ciecz/gaz) cale 1/4 / 3/8
Przepływ powietrza** m3/min 7,0/8,5/10,0
Poziom ciśnienia akustycznego (chłodzenie)** dBA 27/28/31
Poziom mocy akustycznej (chłodzenie) dBA 55
Osuszanie l/h 1,1
Wymiary mm 900(szer.) x 190(wys.) x 700(gł.)
Spręż dyspozycyjny (ESP) mmH2O (PA) 0,5 (0-49)
Waga (netto) kg 24,0
Specyfikacja jednostki zewnętrznej
Typ sprężarki Podwójna rotacyjna
Przepływ powietrza m3/min 32
Poziom ciśnienia akustycznego (chłodzenie) dBA 49
Poziom ciśnienia akustycznego (grzanie) dBA 52
Poziom mocy akustycznej (chłodzenie) dBA 65
Wymiary mm 770(szer.) x 545(wys.) x 288(gł.)
Waga kg 33,8
Czynnik chłodniczy R32
Czynnik chłodniczy (dawka) g 900
Czynnik chłodniczy (dodatkowa ilość) g/m 20
Czynnik chłodniczy GWP 675
Czynnik chłodniczy TC02eq 0,61
Zakres pracy (chłodzenie) °C -15~48
Zakres pracy (grzanie) W -18~18
Zasilanie 220-240V / 50Hz
Przewody zasilające N x mm2 3 x 2,5
Przewody sterowania N x mm2 4 x 1,5
Zabezpieczenie A 15
Całkowita długość orurowania (min.-maks.) m 5-20
Różnica wysokości m 10
Przyłącza rur (ciecz / gaz) mm 6,35 / 9,52
Przyłącza rur (ciecz / gaz) cale 1/4 / 3/8

*Wartości zależne od trybów pracy wentylatora

**Współczynniki EER i COP określają skuteczność klimatyzatora. Czym wyższe tym klimatyzator dostarcza większą ilość energii (chłodniczej lub cieplnej) przy wydatkowanej energii elektrycznej. Współczynnik EER określa skuteczność w funkcji chłodzenia, współczynnik COP w funkcji grzania.

**SEER - "Wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej" - oznacza całościowy wskaźnik efektywności energetycznej urządzenia, reprezentatywny dla całego sezonu chłodniczego, obliczany jako stosunek referencyjnego rocznego zapotrzebowania na chłód do rocznego zużycia energii elektrycznej na potrzeby chłodzenia.

**SCOP - "Wskaźnik sezonowej efektywności" - oznacza całościowy wskaźnik efektywności urządzenia, reprezentatywny dla całego wyznaczonego sezonu ogrzewczego (wartość wskaźnika SCOP odnosi się do wyznaczonego sezonu ogrzewczego), obliczany jako stosunek referencyjnego rocznego zapotrzebowania na ciepło do rocznego zużycia energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania.

Opinie o produkcie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie.

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Płatności PayU Płatności
online
Darmowa dostawa Darmowa
dostawa
30 dniowe prawo zwrotu 30 dniowe
prawo zwrotu
Bezpieczne zakupy Bezpieczne
zakupy