Klimatyzator ścienny

Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE 3,5 kW (zestaw split)

Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE jednostka wewnętrzna
Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE jednostka wewnętrznaPanasonic BE KIT‑BE35‑TKE jednostka zewnętrznaPanasonic BE KIT‑BE35‑TKE pilot sterowaniaPanasonic BE KIT‑BE35‑TKE 3,5 kW (zestaw split)
Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE jednostka wewnętrzna

Klimatyzator ścienny

Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE 3,5 kW (zestaw split)

Ilość: -+

Cena: 2 199,00 zł

Z montażem: 3 498,00 zł

Cena: 2 199,00 zł

Cena z montażem: 3 498,00 zł

Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępnycennik montażu

Dostawa: 24 godziny

Klimatyzator ścienny Panasonic BE KIT-BE35-TKE o mocy 3,5 kW jest podstawowym modelem innowacyjnej serii klimatyzatorów od Japońskiego potentata. Wysoka trwałość produktu idzie tutaj w parze z najwyższą ergonomią. Za sprawą wykorzystania sterowania inwerterowego urządzenie cechuje się niskim zużyciem energii (klasa A+).

 

Zdumiewająco cicha praca (już od 20dB - to tyle, co szept!) sprawia, że urządzenia z serii BE są jednymi z najciszej pracujących klimatyzatorów na rynku. Wysoka wydajność, atrakcyjny design i szereg funkcji dodatkowych stawiają te urządzenia w ścisłej czołówce.

 

Wybierz odpowiedni model do swojego pomieszczenia
Klimatyzator BE KIT‑BE35‑TKE 3,5 kW Moc Do powierzchni Cena
Panasonic BE KIT‑BE25‑TKE 2,5 kW 20-302 1 999 zł
Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE 3,5 kW 30-402 2 199 zł
Panasonic BE KIT‑BE50‑TKE 5,0 kW 40-602 3 399 zł

Technologia falownikowa w Panasonic BE KIT-BE35-TKE

Klimatyzatory wyprodukowane przez Panasonic zostały wyposażone w falowniki. Mają one możliwość regulacji szybkości obrotowej sprężarki, pozwalając w ten sposób na obniżenie zużycia energii potrzebnej do utrzymania nastawionej temperatury.

 

Zyskujemy również szybsze chłodzenie pomieszczenia po włączeniu klimatyzatora, a co za tym idzie oszczędność energii bez pogorszenia poziomu komfortu podczas chłodzenia.

Zalety inwerterowych pomp ciepła
Porównanie inwerterowych pomp ciepła z pompami bez sterowania falownikowego

 

Jak widać na poniższym zdjęciu, w klimatyzacji bez falownika uzyskanie wybranej temperatury zabiera więcej czasu. Temperatura oscyluje pomiędzy dwiema wartościami skrajnymi i nigdy nie zostaje ustabilizowana. Temperatura na przemian szybko opada i wzrasta, co prowadzi do szczytowych poziomów poboru.

 

Klimatyzatory ścienne Panasonic z serii BE dzięki falownikowi uzyskują szybko żądaną temperaturę. Płynna regulacja temperatury daje większy komfort i przynosi oszczędności.


Sprężarka rotacyjna Panasonic R2

Klimatyzator Panasonic BE KIT-BE35-TKE wykorzystuje do swojej pracy wysokowydajną i nowatorską sprężarkę rotacyjną R2. Sprężarki tego typu wykorzystują technologię tłoków obrotowych. Są testowane w ekstremalnych warunkach i charakteryzują się wyższą wydajnością i kompaktowymi wymiarami. Głównymi zaletami tych sprężarek są: cicha praca, najwyższy komfort użytkowania przy ograniczonych kosztach, wysoka wydajność, niezawodność pracy.

 

Zasada działania sprężarki. Głównym elementem sprężarki jest cylinder, w którym przestrzeń między tłokiem a obudową uszczelniana jest łopatką. Łopatka jest w stałym kontakcie z tłokiem wirującym wokół ścianki cylindra. Kiedy tłok obraca się, czynnik chłodniczy jest wypychany do stale zmniejszającej się komory, aż do osiągnięcia założonego ciśnienia. Jednocześnie kolejna porcja czynnika dociera do komory ssawnej, gdzie podlega analogicznemu procesowi. Dzięki prostej konstrukcji, zastosowanym specjalnym powłokom i wysokiej jakości materiałom. Rozwiązanie jest niezwykle trwałe i niezawodne i zapewnia sprawne, niezakłócone działanie.

Sprężarka rotacyjna R2
Sprężarka rotacyjna R2

Sterowanie przez Internet

Dzięki wbudowanemu czujnikowi można klimatyzatorem sterować z dowolnego miejsca. Co więcej, dzięki integracji P-Line zyskujesz możliwość połączenia wszystkich linii i pełną kontrolę nad wieloma urządzeniami. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu aplikacji internetowych, stworzonych przez firmę Panasonic dla wygody użytkowników.

Sterowanie za pomocą smartphona
Panasonic BE KIT-BE35-TKE - sterowanie za pomocą smartphona

Renowacja instalacji zawierających czynnik R22

Teraz standardowe jednostki Panasonic można instalować w istniejących układach z orurowaniem R22. Jeśli masz w dobrym stanie istniejące orurowanie R22, to możesz je wykorzystać w nowych instalacjach z czynnikiem chłodniczym R410A. Zainstalowanie nowego systemu Panasonic R410A pozwala zaoszczędzić około 30% na kosztach eksploatacji w porównaniu z systemem R22. Wymień starą instalację klimatyzacyjną na nową, bardziej wydajną!

Panasonic BE KIT-BE35-TKE - renowacja R22
Panasonic BE KIT-BE35-TKE - renowacja R22

Pozostałe funkcjonalności w Panasonic BE KIT-BE35-TKE

Sterowanie inwerterowe

Klimatyzatory inwerterowe charakteryzują się wyższą sprawnością i zapewniają lepszy komfort. Dokładniej regulują temperaturę w pomieszczeniu i eliminując jej wahania, zużywają mniej energii elektrycznej, przy jednoczesnym znaczącym obniżeniu poziomu hałasu i wibracji.


Do -10°C w trybie chłodzenia

Do -10°C w trybie chłodzenia. Klimatyzator może pracować w trybie chłodzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C.


Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów

Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w wymienniku. Aby zapobiec nadmuchiwaniu nieświeżego powietrza, przed rozpoczęciem czyszczenia wymiennika wentylator automatycznie się wyłącza.


Zdejmowany panel czołowy

Zdejmowany panel czołowy. Panel czołowy jest łatwy do utrzymania w czystości. Można go szybko zdemontować, a następnie umyć wodą. Jeżeli panel przedni jest utrzymywany w czystości, urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a przez to energooszczędnie.


Tryb wysokiej wydajności

Tryb wysokiej wydajności. Tryb pozwala szybko i skutecznie uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu, nawet w wyjątkowo gorące lub mroźne dni. Urządzenie może osiągnąć zadaną temperaturę w ciągu 15 minut.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza. Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Tryb automatyczny ( jednostki inwerterowe)

Tryb automatyczny ( jednostki inwerterowe). Po włączeniu funkcji urządzenie automatycznie przełącza się pomiędzy trybami chłodzenia i ogrzewania.


Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury

Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu różni się o 3°C lub więcej od temperatury zadanej, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb chłodzenia.ogrzewania, aby utrzymywać temperaturę na niezmiennym, komfortowym poziomie.


Tryb „gorącego startu”

Tryb „gorącego startu”. Jeżeli urządzenie rozpoczyna pracę w trybie ogrzewania lub bezpośrednio po zakończeniu odszraniania, wentylator jednostki wewnętrznej włącza się dopiero po nagrzaniu wymiennika ciepła.


Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem

Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem. Funkcja umożliwia zaprogramowanie czasu pracy urządzenia (z podaniem godzin i minut). Urządzenie będzie automatycznie włączało i wyłączało się o określonych godzinach w kolejnych dniach, aż do momentu wprowadzenia zmiany w ustawieniach.


Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem

Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD


Automatyczny restart

Automatyczny restart. Funkcja zapewnia automatyczne ponowne włączenie urządzenia, którego praca została nagle przerwana, na przykład z powodu zaniku zasilania. Praca klimatyzatora zostaje niezwłocznie wznowiona przy zachowaniu wcześniej zadanych ustawień.


Długie orurowanie

Długie orurowanie. Wartość określa maksymalną odległość pomiędzy jednostką zewn. a jednostką wewn. Długie orurowanie pozwala na swobodę wyboru optymalnego sposobu instalacji.


Zdejmowana pokrywa górna

Zdejmowana pokrywa górna. We wcześniejszych modelach klimatyzatorów, czynności obsługowe jednostek zewnętrznych były bardzo pracochłonne. Możliwość zdemontowania górnej pokrywy urządzenia zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tych czynności.


Funkcja autodiagnostyki

Funkcja autodiagnostyki. Funkcja zapewnia automatyczną diagnostykę nieprawidłowej pracy urządzenia. Umożliwia skrócenie czasu serwisowania urządzenia.


Łatwe sterowanie przez BMS

Łatwe sterowanie przez BMS. Jednostka wewnętrzna ma wbudowany port komunikacyjny umożliwiający podłączenie pompy ciepła Panasonic do systemu zarządzania budynkiem BMS i sterowanie nią z poziomu tego systemu.


5-letnia gwarancja

5-letnia gwarancja. Firma Panasonic udziela pięcioletniej gwarancji na sprężarki.


Panasonic BE KIT-BE35-TKE 3,5 kW (zestaw split)

MODEL Panasonic BE KIT-BE35-TKE 3,5 kW (zestaw split)
Model jednostki wewnętrznej CS-BE35TKE
Model jednostki zewnętrznej CU-BE35TKE
Specyfikacja jednostki wewnętrznej/zewnętrznej
Wydajność chłodnicza kW 3,4
Wydajność chłodnicza (min-maks) kW 0,85 - 3,9
EER** W/W 3,06
EER (min-maks) W/W 3,33 - 2,95
SEER* W/W 5,6 A+
Moc projektowa Pdesign chłodzenie kW 3,4
Pobór mocy (chłodzenie) kW 1,11
Pobór mocy chłodzenie (min-maks) kW 0,26 - 1,32
Roczne zużycie energii kWh 555
Wydajność grzewcza kW 3,84
Wydajność grzewcza (min-maks) kW 0,8 - 4,4
Wydajność grzewcza przy -7°C kW 2,6
COP** W/W 3,69
COP (min-maks) W/W 4,1 - 3,44 A
SCOP* W/W 4,0 A+
Moc projektowa Pdesign przy -10°C kW 2,4
Pobór mocy (grzanie) kW 1,04
Pobór mocy grzanie (min-maks) kW 0,2 - 1,28
Roczne zużycie energii w trybie grzania kWh 840
Specyfikacja jednostki wewnętrznej
Zasilanie 230V~50Hz
Zalecany bezpiecznik A 10
Przewody sterujące il. × mm2 4 × 1,5
Wydatek powietrza (chłodzenie) m3/min 10,7
Wydatek powietrza (grzanie) m3/min 11,2
Osuszanie l/h 2,0
Poziom ciśnienia akustycznego (chłodzenie)* dB(A) 20/30/38
Poziom ciśnienia akustycznego (grzanie)* dB(A) 25/33/38
Wymiary mm 850(szer.) x 199(gł.) x 290(wys.)
Waga kg 8
Specyfikacja jednostki zewnętrznej
Przepływ powietrza (chłodzenie) m3/min 31,1
Przepływ powietrza (grzanie) m3/min 31,1
Poziom ciśnienia akustycznego (chłodzenie - wysokie obroty) dB(A) 48
Poziom ciśnienia akustycznego (grzanie - wysokie obroty) dB(A) 50
Wymiary mm 780(szer.) x 289(gł.) x 542(wys.)
Waga kg 29
Przyłącza rur ciecz / gaz mm Φ6,35/Φ9,52
Przyłącza rur ciecz / gaz cal 1/4” / 3/8”
Zakres długości instalacji m 3-15
Maksymalna różnica poziomów m 15
Długość przewodu dodatkowego gazu m 7,5
Zakres pracy (chłodzenie) °C +5 ~ +43
Zakres pracy (grzanie) °C -15 ~ +24
Czynnik chłodniczy R410a

*Wartości zależne od trybów pracy wentylatora

**Współczynniki EER i COP określają skuteczność klimatyzatora. Czym wyższe tym klimatyzator dostarcza większą ilość energii (chłodniczej lub cieplnej) przy wydatkowanej energii elektrycznej. Współczynnik EER określa skuteczność w funkcji chłodzenia, współczynnik COP w funkcji grzania.

**SEER - "Wskaźnik sezonowej efektywności energetycznej" - oznacza całościowy wskaźnik efektywności energetycznej urządzenia, reprezentatywny dla całego sezonu chłodniczego, obliczany jako stosunek referencyjnego rocznego zapotrzebowania na chłód do rocznego zużycia energii elektrycznej na potrzeby chłodzenia.

**SCOP - "Wskaźnik sezonowej efektywności" - oznacza całościowy wskaźnik efektywności urządzenia, reprezentatywny dla całego wyznaczonego sezonu ogrzewczego (wartość wskaźnika SCOP odnosi się do wyznaczonego sezonu ogrzewczego), obliczany jako stosunek referencyjnego rocznego zapotrzebowania na ciepło do rocznego zużycia energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania.

5/5

Klimatyzacja OK, a usługa montażu jeszcze lepsza. Dla mnie wybór idealny, szczególnie na lato!

Majki

5/5

Bardzo dobry zakup. Japońska technologia naszpikowana różnymi funkcjami i technologiami. Gorące dni nie mają szans! Dałbym 10/10, jestem mega zadowolony.

panaSONIC

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE 3,5 kW (zestaw split)

Panasonic BE KIT‑BE35‑TKE 3,5 kW (zestaw split)

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności