Klimatyzator ścienny

Panasonic Etherea KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Klimatyzator ścienny Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Klimatyzator ścienny

Panasonic Etherea KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Ilość: -+

Cena 23% 5 499,00 zł

Cena 8% 4 849,00 zł

Z montażem: 6 249,00 zł

Cena 23% 5 499,00 zł

Cena 8% 4 849,00 zł

Cena z montażem 6 249,00 zł

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępnycennik montażu

Dostawa: 48 godzin

Masz pytania? Napisz do nas

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE 2,5 kW jest atrakcyjną srebrną wersją jednostek naściennych Etherea Inverter+. Klimatyzatory z tej serii wyposażone są w przyszłościowy czynnik chłodniczy R32. Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE to również system oczyszczania powietrza nanoe™ gwarantujący zdrowe i czyste powietrze.

 

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE 2,5 kW w trybie super cichym generuje zaledwie 19 dB(A), co jest rekordem wśród jednostek naściennych. Dzięki sterownikowi Wi-Fi możemy sterować nim za pomocą urządzenia mobilnego (smartfon, telefon itp.). Producent udziela na urządzenie 3-letniej gwarancji (sprężarka 5 lat), co świadczy o wysokiej jakości wykonania. Klimatyzatory z opisywanej serii to najwyższa klasa energetyczna dla chłodzenia i ogrzewania (A+++/A+++).

 

Dostępne zestawy w serii
Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ25-VKE 2,5 kW Moc Do powierzchni Cena
Panasonic Etherea KIT-XZ
wszystkie modele
2,0-5,0 kW 20-60 m2 8% VATCena za urządzenie dla osoby prywatnej wybierającej montaż z Aero7 23% VAT
Panasonic Etherea KIT-XZ20-VKE 2,0 kW 15-20 m2 4 349 zł 4 949 zł
Panasonic Etherea KIT-XZ25-VKE 2,5 kW 20-30 m2 4 649 zł 5 299 zł
Panasonic Etherea KIT-XZ35-VKE 3,5 kW 30-40 m2 5 499 zł 6 249 zł
Panasonic Etherea KIT-XZ50-VKE 5,0 kW 50-60 m2 6 749 zł 7 699 zł

 

Nanoe™ X. Najwyższa jakość dla zdrowego powietrza

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE został wyposażony w technologię Nanoe, która odpowiada za czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu. Technologia usuwa silne i nieprzyjemne zapachy, hamuje wzrost niektórych alergenów, bakterii i wirusów oraz pomaga utrzymać nawilżenie skóry.

 

Panasonic Etherea KIT-XZ nanoe™ X
Działanie Nanoe X w klimatyzatorach Panasonic

 

Czynnik chłodniczy przyszłości

Panasonic Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE 2,5 kW został wyposażony w czynnik chłodniczy R32, który jest niezwykle ekologicznym oraz efektywnym czynnikiem. Widać to doskonale na poniższym porównaniu z konkurencyjnymi R410 i R22. Decydując się na klimatyzator ścienny z tym czynnikiem, zyskujesz łatwiejszą utylizację i ponowne wykorzystanie oraz łatwiejszą obsługę dla instalatorów i techników serwisowych (można go ładować w fazie ciekłej i gazowej). Zaletą czynnika jest niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (według GWP 75% mniej niż R410A, zerowy wpływ na warstwę ozonową). Jest on również tańszy i ma o około 30% mniejszą objętość.

 

Klimatyzator Panasonic z czynnikiem chłodniczym R32

 

Sprężarka rotacyjna R2

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE 2,5 kW wykorzystuje do swojej pracy wysokowydajną i nowatorską sprężarkę rotacyjną R2. Sprężarki tego typu wykorzystują technologię tłoków obrotowych. Są testowane w ekstremalnych warunkach i charakteryzują się wyższą wydajnością i kompaktowymi wymiarami. Głównymi zaletami tych sprężarek są: cicha praca, najwyższy komfort użytkowania przy ograniczonych kosztach, wysoka wydajność oraz niezawodność pracy.

 

Zasada działania sprężarki. Głównym elementem sprężarki jest cylinder, w którym przestrzeń między tłokiem a obudową uszczelniana jest łopatką. Łopatka jest w stałym kontakcie z tłokiem wirującym wokół ścianki cylindra. Kiedy tłok obraca się, czynnik chłodniczy jest wypychany do stale zmniejszającej się komory, aż do osiągnięcia założonego ciśnienia. Jednocześnie kolejna porcja czynnika dociera do komory ssawnej, gdzie podlega analogicznemu procesowi. Dzięki prostej konstrukcji, zastosowanym specjalnym powłokom i wysokiej jakości materiałom. Rozwiązanie jest niezwykle trwałe i niezawodne i zapewnia sprawne, niezakłócone działanie.

 

Sprężarka rotacyjna R2 w klimatyzatorach Panasonic

 

Technologia falownikowa w Panasonic Etherea KIT-XZ

Klimatyzatory wyprodukowane przez Panasonic zostały wyposażone w falowniki. Mają one możliwość regulacji szybkości obrotowej sprężarki, pozwalając w ten sposób na obniżenie zużycia energii potrzebnej do utrzymania nastawionej temperatury. Zyskujemy również szybsze chłodzenie pomieszczenia po włączeniu klimatyzatora, a co za tym idzie oszczędność energii bez pogorszenia poziomu komfortu podczas chłodzenia.

 

Technologia falownikowa w klimatyzatorach Panasonic

 

Jak widać na powyższym zdjęciu, w klimatyzacji bez falownika uzyskanie wybranej temperatury zabiera więcej czasu. Temperatura oscyluje pomiędzy dwiema wartościami skrajnymi i nigdy nie zostaje ustabilizowana. Temperatura na przemian szybko opada i wzrasta, co prowadzi do szczytowych poziomów poboru. Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE dzięki falownikowi uzyskuje szybko żądaną temperaturę. Płynna regulacja temperatury daje większy komfort i przynosi oszczędności.

 

 

Coś więcej niż sterowanie za pomocą smartfona

Nowy system Panasonic Comfort Cloud pozwala na zaawansowane sterowanie klimatyzatorami domowymi przy użyciu smartfona. Rewolucyjny system pozwala sterować pracą pompy ciepła powietrze-powietrze oraz korzystać w dowolnym miejscu i czasie z dodatkowych funkcji, dostępnych tylko za pośrednictwem chmury. Jeden użytkownik ma możliwość kontroli nawet nad 200 jednostkami oraz konfigurować innych użytkowników i przypisywać im różne uprawnienia. Z poziomu aplikacji będziesz mógł również monitorować poziom zużycia energii w celu obniżenia kosztów eksploatacji.

Panasonic Etherea KIT-XZ sterowanie Wi-Fi

 

Łatwy montaż klimatyzatora Panasonic

Renowacja instalacji z czynnikiem R410A i R22

Klimatyzatory z serii Panasonic KIT-XZ można instalować w istniejących układach z orurowaniem R410A oraz R22. Jeśli masz w dobrym stanie istniejące orurowanie R410A czy R22, to możesz je wykorzystać w nowych instalacjach z czynnikiem chłodniczym R32. Zainstalowanie nowego systemu Panasonic R32 pozwala zaoszczędzić około 30% na kosztach eksploatacji w porównaniu z systemem R410A. Wymień starą instalację klimatyzacyjną na nową, bardziej wydajną!

 

Pozostałe funkcjonalności w klimatyzatorach Panasonic Etherea KIT-XZ25VKE

Oszczędność energii

System inwerterowy

System Inverter+
Produkty z serii Inverter+ posiadają charakterystykę o 20% lepszą od standardowych klimatyzatorów inwerterowych. Zużycie energii jest niższe o 20%, co oznacza także niższe o 20% rachunki za elektryczność. Urządzenia Inverter+ posiadają klasę A w trybie chłodzenia i grzania.


Sprężarka rotacyjna R2

Sprężarka rotacyjna R2
Sprężarka rotacyjna Panasonic wytrzymuje ekstremalne warunki pracy, charakteryzując się wysokimi osiągami i dużą sprawnością.

Wydajność i zdrowe powietrze

5-letnia gwarancja

5-letnia gwarancja
Firma Panasonic udziela pięcioletniej gwarancji na sprężarki.


Właściwości antyalergiczne

Właściwości antyalergiczne
Układ jest wyposażony w filtr antyalergiczny.


Tryb super cichy

Tryb super cichy
Dzięki technologii Super Quiet Panasonic klimatyzatory ścienne podczas pracy zapewniają poziom głośności niższy niż w bibliotece (30dB(A)).


Chłodzenie z kontrolą wilgotności

Chłodzenie z kontrolą wilgotności
Technologia chłodzenia MILD DRY utrzymuje wilgotność względną powietrza do 10% wyższą niż podczas normalnego trybu chłodzenia. Takie rozwiązanie pomaga zmniejszyć suchość skóry i suchość w gardle.


Żaluzje Aerowings

Żaluzje Aerowings
Poprawa komfortu. Nawiew powietrza skierowany bezpośrednio na sufit – podwójna klapka w jednostce wewnętrznej rozprasza je równomiernie w pomieszczeniu i zapewnia delikatne chłodzenie (efekt deszczownicy).


Do -10°C w trybie chłodzenia

Do -10°C w trybie chłodzenia
Klimatyzator ścienny może pracować w trybie chłodzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C.


Do -15°C w trybie ogrzewania

Do -15°C w trybie ogrzewania
Klimatyzator może pracować w trybie grzania nawet przy temperaturze zewnętrznej -15°C.


Renowacja R22/ R410

Renowacja R22/ R410
System regeneracji Panasonic umożliwia wykorzystanie wcześniejszego orurowania R22/ R410, jeśli jest w dobrym stanie.


Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów

Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów
Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w wymienniku. Aby zapobiec nadmuchiwaniu nieświeżego powietrza, przed rozpoczęciem czyszczenia wymiennika wentylator automatycznie się wyłącza.


Zdejmowany panel czołowy

Zdejmowany panel czołowy
Panel czołowy jest łatwy do utrzymania w czystości. Można go szybko zdemontować, a następnie umyć wodą. Jeżeli panel przedni jest utrzymywany w czystości, urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a przez to energooszczędnie.


Tryb wysokiej wydajności

Tryb wysokiej wydajności
Tryb pozwala szybko i skutecznie uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu, nawet w wyjątkowo gorące lub mroźne dni. Urządzenie może osiągnąć zadaną temperaturę w ciągu 15 minut.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu

Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Tryb automatyczny (jednostki inwerterowe)

Tryb automatyczny (jednostki inwerterowe)
Po włączeniu funkcji urządzenie automatycznie przełącza się pomiędzy trybami chłodzenia i ogrzewania.


Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury

Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury
Jeżeli temperatura w pomieszczeniu różni się o 3°C lub więcej od temperatury zadanej, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb chłodzenia.ogrzewania, aby utrzymywać temperaturę na niezmiennym, komfortowym poziomie.


Tryb „gorącego startu”

Tryb „gorącego startu”
Jeżeli urządzenie rozpoczyna pracę w trybie ogrzewania lub bezpośrednio po zakończeniu odszraniania, wentylator jednostki wewnętrznej włącza się dopiero po nagrzaniu wymiennika ciepła.


Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem

Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem
Funkcja umożliwia zaprogramowanie czasu pracy urządzenia (z podaniem godzin i minut). Urządzenie będzie automatycznie włączało i wyłączało się o określonych godzinach w kolejnych dniach, aż do momentu wprowadzenia zmiany w ustawieniach.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD

Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD
Możliwość sterowania za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Większy ekran LCD i łatwiejsza obsługa.


Automatyczny restart

Automatyczny restart
Funkcja zapewnia automatyczne ponowne włączenie urządzenia, którego praca została nagle przerwana, na przykład z powodu zaniku zasilania. Praca klimatyzatora zostaje niezwłocznie wznowiona przy zachowaniu wcześniej zadanych ustawień.


Długie orurowanie

Długie orurowanie
Wartość określa maksymalną odległość pomiędzy jednostką zewn. a jednostką wewn. Długie orurowanie pozwala na swobodę wyboru optymalnego sposobu instalacji.


Zdejmowana pokrywa górna

Zdejmowana pokrywa górna
We wcześniejszych modelach klimatyzatorów, czynności obsługowe jednostek zewnętrznych były bardzo pracochłonne. Możliwość zdemontowania górnej pokrywy urządzenia zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tych czynności.


Funkcja autodiagnostyki

Funkcja autodiagnostyki
Funkcja zapewnia automatyczną diagnostykę nieprawidłowej pracy urządzenia. Umożliwia skrócenie czasu serwisowania urządzenia.

Kompatybilność

Integracja P-line

Integracja P-line
Możliwość podłączenia wszystkich serii do P-Line. Teraz możliwa jest pełna kontrola.


Wbudowana sieć WLAN

Wbudowana sieć WLAN
Jednostki posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie przez Internet.


Kompatybilność BMS

Kompatybilność BMS
Jednostka wewnętrzna ma wbudowany port komunikacyjny umożliwiający podłączenie pompy ciepła Panasonic do systemu zarządzania budynkiem BMS i sterowanie nią z poziomu tego systemu.

Zestaw KIT-Z25-VKE
Wydajność chłodnicza Nominalna (min.-maks.) kW 2,50(0,85-3,20)
EER Nominalny (min.-maks.) W/W 4,81(3,54-4,05)
SEER 8,50 A+++
Moc projektowa Pdesign (chłodzenie) kW 2,50
Pobór mocy w trybie chłodzenia Nominalny (min.-maks.) kW 0,52(0,24-0,79)
Roczne zużycie energii kWh/a 103
Wydajność grzewcza Nominalna (min.-maks.) kW 3,40(0,80-5,00)
Wydajność grzewcza przy -7 °C kW 2,95
COP Nominalny (min.-maks.) W/W 4,79(4,44-3,97)
SCOP 5,10 A+++
Moc projektowa Pdesign przy -10°C kW 2,70
Pobór mocy w trybie ogrzewania Nominalny (min.-maks.) kW 0,71(0,18-1,26)
Roczne zużycie energii kWh/a 741
Jednostka wewnętrzna CS-Z25VKEW
Źródło zasilania V 230
Zalecany bezpiecznik A 10
Przewód komunikacyjny jednostki wewnętrznej/zewnętrznej mm² 4x1,5
Objętościowy przepływ powietrza Chłodzenie/
ogrzewanie
m³/min 10,2/11,2
Ilość odprowadzanych skroplin l/h 1,5
Poziom ciśnienia akustycznego Chłodzenie (Hi/Lo/Q-Lo) dB(A) 39/25/19
Ogrzewanie (Hi/Lo/Q-Lo) dB(A) 41/27/19
Wymiary wys. x szer. x głęb. mm 295x919x194
Ciężar netto kg 10
Jednostka zewnętrzna CU-Z25VKE
Objętościowy przepływ powietrza Chłodzenie/
ogrzewanie
m³/min 28,7/27,2
Poziom ciśnienia akustycznego Chłodzenie/
ogrzewanie(Hi)
dB(A) 46/47
Wymiary wys. x szer. x głęb. mm 542x780x289
Ciężar netto kg 31
Przyłącza rurowe Rura czynnika ciekłego cal (mm) 1/4(6,35)
Rura czynnika gazowego cal (mm) 3/8(9,52)
Zakres długości przewodu rurowego m 3÷15
Maks. różnica wysokości jednostki wewn. i zewn. m 15
Maks. długość instalacji bez dopełniania czynnika m 7,5
Dodatkowa ilość czynnika gazowego g/m 10
Ilość czynnika chłodniczego (R32)/
Emisja równoważna CO2
kg/t 0,85/0,574
Zakres roboczy Chłodzenie (min.-maks.) °C -10÷+43
Ogrzewanie (min.-maks.) °C -15÷+24

Klimatyzator z montażem

+48 799 394 010

Zadzwoń

Nasi specjaliści doradzą w doborze idealnego klimatyzatora dla Ciebie

Umów się

Wybierz dogodny dla siebie termin instalacji klimatyzatora

Zamontujemy

Montaż z nami to szybka realizacja, precyzja, czystość oraz pełen profesjonalizm
Oferujemy bezpłatny audyt w celu dobrania klimatyzatora oraz bezpłatny dojazd na terenie całej Polski
Zapewniamy pełne wsparcie przez okres gwarancji oraz po jej upływie
Województwa z montażem klimatyzatora Aero7.pl

5/5

Bardzo ciekawy wygląd i idealne spasowanie, można polecać. Montaż bardzo sprawnie i bez problemów

Piotrek

5/5

super cichy i z wsyoka klasą energetyczną. poleciłam już przyjaciołom bo rewelacyjnie działa!

majka

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Panasonic Etherea KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Panasonic Etherea KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.