Klimatyzator ścienny

Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Klimatyzator ścienny Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

oferujemy
montaż

na to urządzenie
Klimatyzator ścienny Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Klimatyzator ścienny

Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Ilość: -+

Cena: 4 999,00 zł

Z montażem: 6 398,00 zł

Cena: 4 999,00 zł

Cena z montażem: 6 398,00 zł

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępnycennik montażu

Dostawa: 48 godzin

Klimatyzator Panasonic KIT-XZ25VKE 2,5 kW jest atrakcyjną srebrną wersją jednostek naściennych Etherea Inverter+. Klimatyzatory z tej serii wyposażone są w przyszłościowy czynnik chłodniczy R32. Panasonic KIT-XZ25VKE to również ulepszony czujnik Econavi oraz system oczyszczania powietrza nanoe™ gwarantującym zdrowe i czyste powietrze.

 

Klimatyzator Panasonic KIT-XZ25VKE 2,5 kW w trybie super cichym generuje zaledwie 19 dB(A), co jest rekordem wśród jednostek naściennych. Dzięki sterownikowi Wi-Fi możemy sterować nim za pomocą urządzenia mobilnego (smartfon, telefon itp.). Producent udziela na urządzenie 3-letniej gwarancji (sprężarka 5 lat), co świadczy o wysokiej jakości wykonania. Klimatyzatory z opisywanej serii to najwyższa klasa chłodnicza dla chłodzenia i ogrzewania (A+++/A+++).

 

Wybierz odpowiedni model do swojego pomieszczenia
Klimatyzator Panasonic KIT-XZ20-VKE 2,0 kW Moc Do powierzchni Cena
Panasonic KIT-XZ20-VKE 2,0 kW 15-202 4 699 zł
Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW 20-302 4 999 zł
Panasonic KIT-XZ35-VKE 3,5 kW 30-402 5 899 zł
Panasonic KIT-XZ50-VKE 5,0 kW 40-602 7 299 zł

Nanoe™ X. Najwyższa jakość dla zdrowego powietrza

Klimatyzator Panasonic KIT-XZ25VKE został wyposażony w technologię Nanoe, która odpowiada za czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu. Technologia usuwa silne i nieprzyjemne zapachy, hamuje wzrost niektórych alergenów, bakterii i wirusów oraz pomaga utrzymać nawilżenie skóry.

Jak nanoe™ X utrzymuje świeże i czyste powietrze
Oczyszczanie powietrza Nanoe
1. nanoe™ X dociera do bakterii
Oczyszczanie powietrza Nanoe
2. Rodniki OH odszczepiają wodór z bakterii
Oczyszczanie powietrza Nanoe
3. Rodniki OH przekształcają wodór w wodę i hamują aktywność bakterii

System Econavi z inteligentnymi czujnikami

Inteligentne czujniki wykrywające aktywność osób w pomieszczeniu oraz czujnik nasłonecznienia ograniczają straty energii. Wydajność klimatyzatora jest dostosowywana do aktualnego zapotrzebowania, dzięki czemu zyskujemy stały komfort i równomierne ogrzewanie lub chłodzenie.

System Econavi w klimatyzatorach Panasonic
Panasonic – system Econavi
  • 1.Fala ciepła. Rytmiczny wzorzec sterowania temperaturą pozwalający oszczędzać energię przy zachowaniu komfortu użytkowania.
  • 2.Wykrywanie obecności. Bezpośredni nadmuch w kierunku osoby obecnej w pomieszczeniu.
  • 3.Wykrywanie aktywności. Dostosowanie mocy chłodzenia do codziennych czynności użytkowników.
  • 4.Wykrywanie nieobecności. Ograniczenie mocy chłodzenia pod nieobecność użytkowników.
  • 5.Detekcja nasłonecznienia. System dostosowuje moc chłodzenia do zmian natężenia światła słonecznego.

Coś więcej niż sterowanie za pomocą smartfona

Nowy system Panasonic Comfort Cloud pozwala na zaawansowane sterowanie klimatyzatorami domowymi przy użyciu smartfona. Rewolucyjny system pozwala sterować pracą pompy ciepła powietrze-powietrze oraz korzystać w dowolnym miejscu i czasie z dodatkowych funkcji, dostępnych tylko za pośrednictwem chmury. Jeden użytkownik ma możliwość kontroli nawet nad 200 jednostkami oraz konfigurować innych użytkowników i przypisywać im różne uprawnienia. Z poziomu aplikacji będziesz mógł również monitorować poziom zużycia energii w celu obniżenia kosztów eksploatacji.

Klimatyzator Panasonic - sterowanie telefonem
Klimatyzator Panasonic – sterowanie telefonem

Czynnik chłodniczy przyszłości

Panasonic Panasonic KIT-XZ25VKE 2,5 kW został wyposażony w czynnik chłodniczy R32, który jest niezwykle ekologicznym oraz efektywnym czynnikiem. Widać to doskonale na poniższym porównaniu z konkurencyjnymi R410 i R22.

Porównanie czynnika R32 z R410 i R22
1.Rozprężanie 2.Parowanie 3.Skraplanie 4.Sprężanie

 

Decydując się na klimatyzator ścienny z tym czynnikiem, zyskujesz łatwiejszą utylizację i ponowne wykorzystanie oraz łatwiejszą obsługę dla instalatorów i techników serwisowych (można go ładować w fazie ciekłej i gazowej). Zaletą czynnika jest niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (według GWP 75% mniej niż R410A, zerowy wpływ na warstwę ozonową). Jest on również tańszy i ma o około 30% mniejszą objętość.

Czynnik chłodniczy R410A R32
Skład R32 50% + R125 50% R32 100%
Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) 2087,5 675

Sprężarka rotacyjna Panasonic R2

Klimatyzator Panasonic KIT-XZ25VKE 2,5 kW wykorzystuje do swojej pracy wysokowydajną i nowatorską sprężarkę rotacyjną R2. Sprężarki tego typu wykorzystują technologię tłoków obrotowych. Są testowane w ekstremalnych warunkach i charakteryzują się wyższą wydajnością i kompaktowymi wymiarami. Głównymi zaletami tych sprężarek są: cicha praca, najwyższy komfort użytkowania przy ograniczonych kosztach, wysoka wydajność oraz niezawodność pracy.

 

Zasada działania sprężarki. Głównym elementem sprężarki jest cylinder, w którym przestrzeń między tłokiem a obudową uszczelniana jest łopatką. Łopatka jest w stałym kontakcie z tłokiem wirującym wokół ścianki cylindra. Kiedy tłok obraca się, czynnik chłodniczy jest wypychany do stale zmniejszającej się komory, aż do osiągnięcia założonego ciśnienia. Jednocześnie kolejna porcja czynnika dociera do komory ssawnej, gdzie podlega analogicznemu procesowi. Dzięki prostej konstrukcji, zastosowanym specjalnym powłokom i wysokiej jakości materiałom. Rozwiązanie jest niezwykle trwałe i niezawodne i zapewnia sprawne, niezakłócone działanie.

Sprężarka rotacyjna R2
Sprężarka rotacyjna R2

Renowacja instalacji zawierających czynniki R410A i R22

Klimatyzatory z serii Panasonic KIT-Z można instalować w istniejących układach z orurowaniem R410A oraz R22. Jeśli masz w dobrym stanie istniejące orurowanie R410A czy R22, to możesz je wykorzystać w nowych instalacjach z czynnikiem chłodniczym R32. Zainstalowanie nowego systemu Panasonic R32 pozwala zaoszczędzić około 30% na kosztach eksploatacji w porównaniu z systemem R410A. Wymień starą instalację klimatyzacyjną na nową, bardziej wydajną!

Panasonic Panasonic KIT-PZ25-VKE 2,5 kW - renowacja R410A oraz R22
Panasonic KIT-XZ25VKE - renowacja R410A oraz R22

Technologia falownikowa w Panasonic KIT-XZ25VKE

Klimatyzatory wyprodukowane przez Panasonic zostały wyposażone w falowniki. Mają one możliwość regulacji szybkości obrotowej sprężarki, pozwalając w ten sposób na obniżenie zużycia energii potrzebnej do utrzymania nastawionej temperatury.

 

Zyskujemy również szybsze chłodzenie pomieszczenia po włączeniu klimatyzatora, a co za tym idzie oszczędność energii bez pogorszenia poziomu komfortu podczas chłodzenia.

Zalety inwerterowych pomp ciepła
Porównanie inwerterowych pomp ciepła z pompami bez sterowania falownikowego

 

Jak widać na powyższym zdjęciu, w klimatyzacji bez falownika uzyskanie wybranej temperatury zabiera więcej czasu. Temperatura oscyluje pomiędzy dwiema wartościami skrajnymi i nigdy nie zostaje ustabilizowana. Temperatura na przemian szybko opada i wzrasta, co prowadzi do szczytowych poziomów poboru. Panasonic KIT-XZ25VKE dzięki falownikowi uzyskuje szybko żądaną temperaturę. Płynna regulacja temperatury daje większy komfort i przynosi oszczędności.


Pozostałe funkcjonalności w Panasonic KIT-XZ25VKE

5-letnia gwarancja

5-letnia gwarancja. Firma Panasonic udziela pięcioletniej gwarancji na sprężarki.


Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury

Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury. Jeżeli temperatura w pomieszczeniu różni się o 3°C lub więcej od temperatury zadanej, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb chłodzenia.ogrzewania, aby utrzymywać temperaturę na niezmiennym, komfortowym poziomie.


Automatyczny restart

Automatyczny restart. Funkcja zapewnia automatyczne ponowne włączenie urządzenia, którego praca została nagle przerwana, na przykład z powodu zaniku zasilania. Praca klimatyzatora zostaje niezwłocznie wznowiona przy zachowaniu wcześniej zadanych ustawień.


Chłodzenie z kontrolą wilgotności

Chłodzenie z kontrolą wilgotności. Technologia chłodzenia MILD DRY utrzymuje wilgotność względną powietrza do 10% wyższą niż podczas normalnego trybu chłodzenia. Takie rozwiązanie pomaga zmniejszyć suchość skóry i suchość w gardle.


Długie orurowanie

Długie orurowanie. Wartość określa maksymalną odległość pomiędzy jednostką zewn. a jednostką wewn. Długie orurowanie pozwala na swobodę wyboru optymalnego sposobu instalacji.


Do -10°C w trybie chłodzenia

Do -10°C w trybie chłodzenia. Klimatyzator może pracować w trybie chłodzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C.


Funkcja autodiagnostyki

Funkcja autodiagnostyki. Funkcja zapewnia automatyczną diagnostykę nieprawidłowej pracy urządzenia. Umożliwia skrócenie czasu serwisowania urządzenia.


Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów

Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w wymienniku. Aby zapobiec nadmuchiwaniu nieświeżego powietrza, przed rozpoczęciem czyszczenia wymiennika wentylator automatycznie się wyłącza.


Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu

Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu. W zależności od charakterystyki klimatyzowanego pomieszczenia można wybrać pionowy lub poziomy kierunek nadmuchu. Funkcję można wygodnie włączać za pomocą sterownika.


Integracja P-Line

Integracja P-Line. Możliwość podłączenia wszystkich serii do P-Line. Teraz możliwa jest pełna kontrola.


Łatwe sterowanie przez BMS

Łatwe sterowanie przez BMS. Jednostka wewnętrzna ma wbudowany port komunikacyjny umożliwiający podłączenie pompy ciepła Panasonic do systemu zarządzania budynkiem BMS i sterowanie nią z poziomu tego systemu.


Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD

Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD.


System Inverter+

System Inverter+. Produkty z serii Inverter+ posiadają charakterystykę o 20% lepszą od standardowych klimatyzatorów inwerterowych. Zużycie energii jest niższe o 20%, co oznacza także niższe o 20% rachunki za elektryczność. Urządzenia Inverter+ posiadają klasę A w trybie chłodzenia i grzania.


Tryb „gorącego startu”

Tryb „gorącego startu”. Jeżeli urządzenie rozpoczyna pracę w trybie ogrzewania lub bezpośrednio po zakończeniu odszraniania, wentylator jednostki wewnętrznej włącza się dopiero po nagrzaniu wymiennika ciepła.


Tryb automatyczny ( jednostki inwerterowe)

Tryb automatyczny ( jednostki inwerterowe). Po włączeniu funkcji urządzenie automatycznie przełącza się pomiędzy trybami chłodzenia i ogrzewania.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza. Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Tryb super cichy

Tryb super cichy. Dzięki technologii Super Quiet klimatyzatory Panasonic podczas pracy zapewniają poziom głośności niższy niż w bibliotece (30dB(A)).


Tryb wysokiej wydajności

Tryb wysokiej wydajności. Tryb pozwala szybko i skutecznie uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu, nawet w wyjątkowo gorące lub mroźne dni. Urządzenie może osiągnąć zadaną temperaturę w ciągu 15 minut.


Do -15°C w trybie ogrzewania

Do -15°C w trybie ogrzewania. Klimatyzator może pracować w trybie grzania nawet przy temperaturze zewnętrznej -15°C.


Właściwości antyalergiczne

Właściwości antyalergiczne. Układ jest wyposażony w filtr antyalergiczny.


Żaluzje Aerowings

Żaluzje Aerowings. Poprawa komfortu. Nawiew powietrza skierowany bezpośrednio na sufit – podwójna klapka w jednostce wewnętrznej rozprasza je równomiernie w pomieszczeniu i zapewnia delikatne chłodzenie (efekt deszczownicy).


Zdejmowana pokrywa górna

Zdejmowana pokrywa górna. We wcześniejszych modelach klimatyzatorów, czynności obsługowe jednostek zewnętrznych były bardzo pracochłonne. Możliwość zdemontowania górnej pokrywy urządzenia zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tych czynności.


Zdejmowany panel czołowy

Zdejmowany panel czołowy. Panel czołowy jest łatwy do utrzymania w czystości. Można go szybko zdemontować, a następnie umyć wodą. Jeżeli panel przedni jest utrzymywany w czystości, urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a przez to energooszczędnie.


Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem

Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem. Funkcja umożliwia zaprogramowanie czasu pracy urządzenia (z podaniem godzin i minut). Urządzenie będzie automatycznie włączało i wyłączało się o określonych godzinach w kolejnych dniach, aż do momentu wprowadzenia zmiany w ustawieniach.


Panasonic KIT-XZ25VKE 2,5 kW (zestaw split)

MODEL Panasonic KIT-XZ25VKE 2,5 kW
Model jednostki wewnętrznej CS-XZ25VKEW
Model jednostki zewnętrznej CU-Z25VKE
Wydajność chłodnicza 2,50 (0,85 - 3,20) [kW]
EER 4,81 (3,54 - 4,05) A [W/W]
SEER 8,50
Klasa efektywności energetycznej A+++
Moc projektowa Pdesign (chłodzenie) 2,5 [kW]
Pobór mocy w trybie chłodzenia 0,52 (0,24 - 0,79) [kW]
Roczne zużycie energii 103 [kWh/rok]
Wydajność grzewcza 3,40 (0,80 - 5,00) [kW]
Wydajność grzewcza przy -7°C 2,95
COP 4,79 (4,44 ÷ 3,97) A [W/W]
SCOP 5,10
Klasa efektywności energetycznej A+++
Moc projektowa Pdesign przy -10°C 2,70 [kW]
Pobór mocy w trybie ogrzewania 0,71 (0,18 - 1,26) [kW]
Roczne zużycie energii 741 [kWh/rok]
Jednostka wewnętrzna CS-XZ25VKEW
Źródło zasilania 230 [V]
Zalecany bezpiecznik 10 [A]
Kabel przyłączeniowy jednostki wewnętrznej / zewnętrznej 4 x 1,5 [mm2]
Objętościowy przepływ powietrza Chłodzenie / ogrzewanie 10,2 / 11,2 [m3/min]
Objętość usuwanej wilgoci 1,5 [l/h]
Poziom ciśnienia akustycznego [Chłodzenie (Hi / Lo / Q-Lo)] 39 / 25 / 19 [dB(A)]
Poziom ciśnienia akustycznego [Ogrzewanie (Hi / Lo / Q-Lo)] 41 / 27 / 19 [dB(A)]
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 295 x 919 x 194 [mm]
Masa netto 10 [kg]
Jednostka zewnętrzna CU-Z25VKE
Objętościowy przepływ powietrza (Chłodzenie / ogrzewanie) 28,7 / 27,2 [m3/min]
Poziom ciśnienia akustycznego [Chłodzenie / ogrzewanie (Hi)] 46 / 47 [dB(A)]
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 542 x 780 x 289 [mm]
Masa netto 31 [kg]
Przyłącza rurowe (Rura czynnika ciekłego) 1/4 (6,35) [Cal (mm)]
Przyłącza rurowe (Rura czynnika gazowego) 3/8 (9,52) [Cal (mm)]
Zakres długości przewodu rurowego 3 ÷ 15 [m]
Różnica wysokości zainstalowania jednostki wewn. i zewn. 15 [m]
Długość przewodu do doprowadzenia dodatkowego gazu 7,5 [m]
Dodatkowa ilość czynnika gazowego 10 [g/m]
Czynnik chłodniczy (R32) 0,85 / 0,574 [kg / całk. CO2(równoważny)]
Zakres roboczy [Chłodzenie (min.-maks.)] -10 ÷ +43 [°C]
Zakres roboczy [Ogrzewanie (min.-maks.)] -15 ÷ +24 [°C]

*Współczynniki EER i COP określają skuteczność klimatyzatora. Czym wyższe tym klimatyzator dostarcza większą ilość energii (chłodniczej lub cieplnej) przy wydatkowanej energii elektrycznej. Współczynnik EER określa skuteczność w funkcji chłodzenia, współczynnik COP w funkcji grzania.

Klimatyzator z montażem

+48 22 164 78 48

Zadzwoń

Nasi specjaliści doradzą w doborze idealnego klimatyzatora dla Ciebie

Umów się

Wybierz dogodny dla siebie termin instalacji klimatyzatora

Zamontujemy

Montaż z nami to szybka realizacja, precyzja, czystość oraz pełen profesjonalizm
Oferujemy bezpłatny dojazd na terenie województw: śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego, mazowieckiego
Zapewniamy pełne wsparcie przez okres gwarancji oraz po jej upływie

5/5

Wybrałem ten model do swojego biura i nie żałuję. Cała procedura wraz z montażem na najwyższym poziomie. Mogę śmiało polecić ;)

Wojtek

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Panasonic KIT-XZ25-VKE 2,5 kW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.