LIFAair LA502 z LIFAsmart
LIFAair LA502 z LIFAsmartLIFAair LA502 Widok przódLA502 z akcesoriamiLIFAair LA502 Widok góraLIFAair LA502 Górna częśćLIFAair LA502 Widok góraSterowanie oczyszczaczemLogo LIFAair na LA502Finlandia na LA502LIFAair obudowa z bliskaLIFAair LA502 ze stacją pomiarowąStacja LIFAsmartWidok na dół oczyszczaczaLA502 widok wnętrzeLA502 widok wnętrzeLA502 widok wnętrzeLA502 widok wnętrzeLA502 widok wnętrzeLA22HEPA Filtr HEPAFiltr HEPA z bliskaFiltr węglowy z rączkąLA32AC Filtr węglowyFiltr węglowy z bliskaLA32AC z bliskaLA502 zdjęcie 3DLIFAair LA502 + stacja pomiarowa widok góraLIFAair LA502 + stacja pomiarowa filtrLIFAair LA502 + stacja pomiarowa w domuLIFAair LA502 + stacja pomiarowa filtrLIFAair LA502 + stacja pomiarowa w domuLIFAair LA502 + stacja pomiarowa efektywnośćLIFAair LA502 + stacja pomiarowa parametryLIFAair LA502 sterowanieLIFAair LA502 Czujniki
LIFAair LA502 z LIFAsmart

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA502

Ilość: -+

Cena: 4 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA502

Cena: 4 499,00 zł

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Ilość sztuk: -+

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502 należy zdecydowanie do najskuteczniejszych dostępnych modeli. Fiński pionier w dziedzinie zdrowego powietrza dołożył wszelkich starań i stworzył doskonałą broń na brudne powietrze.

 

Naukowe badania potwierdzają, że z jakością powietrza jest coraz gorzej. Kiedyś była mowa, że słaba jakość powietrza jest na zewnątrz i zalecało się podczas wzmożonego poziomu smogu pozostawać w domu, lecz czasy te się zmieniły i również w pomieszczeniach obecnie jakość powietrza pozostawia nam wiele do życzenia.

 

Z pomocą przychodzi firma LIFAair i jej topowy model oczyszczacza powietrza LIFAair LA502. W urządzeniu o czyste i zdrowe powietrze dba specjalnie zaprojektowany filtr, a do sterowania oraz monitorowania użyto innowacyjnej technologii nigdy dotąd niespotykanej!

 

Inżynierowie firmy zadbali również o to, aby urządzenie charakteryzowało się ponadczasowym designem, który idzie w parze z wysoką wydajnością przy niskim zużyciu energii (maksymalnie tylko 60W, a w trybie czuwania 1W!) oraz fenomenalnie cichej pracy (już od zaledwie 19 dB!). Warto również wspomnieć o tym, iż urządzenie może pracować w dwóch trybach (normalny oraz nocny).

 

Specjalna konstrukcja oczyszczacza gwarantuje oszczędność miejsca, a setki okrągłych dziurek na obudowie zasysają brudne powietrze. Poznaj bliżej LIFAair LA502!


Świetne parametry oczyszczania

Wielki współczynnik CADR w LIFAair LA502 (450 m3/h) zapewnia bardzo szybkie oczyszczenie powietrza w czasie 18 minut na deklarowanej powierzchni 54 m2. Nawet na najniższych obrotach wentylatora CADR dla pyłów to aż 139 m3/h (przepływ powietrza 150 m3/h).

LIFAair LA502 Parametry
LIFAair LA502 - parametry

Specjalnie zaprojektowany filtr w LIFAair LA502

Filtr w kształcie walca jest połączeniem filtrów wstępnego (nie podlega wymianie), HEPA o bardzo dużej pojemności 4,6 m2 oraz węglowego, posiadającego aż 3,5 kg aktywowanego węgla i zapewnia całkowite oczyszczenie powietrza. Filtr HEPA (wymiana co 3 lata) zatrzymuje blisko 100% zanieczyszczeń takich jak odchody roztoczy, komórki grzybów, pierwotniaków i bakterii, pleśń oraz wirusy, a nawet smog, a węglowy (żywotność do 10 lat!) pochłania nieprzyjemne zapachy oraz lotne związki organiczne. Wysokie parametry filtra zapewniają długą żywotność nawet w miejscach szczególnie narażonych na zanieczyszczenia.

Aktywowany węgiel został zmieszany z zeolitem (sito molekularne), który wychwytuje substancje promieniotwórcze przenikające m.in. z materiałów budowlanych. Dzięki niemu filtr jest w stanie pochłonąć również groźne tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx).

LIFAair LA502 Filtr
LIFAair LA502 - filtr

Stacja pomiarowa

Oczyszczacz powietrza LA502 doskonale współpracuje z najwyższej klasy kontrolerem LIFAsmart LAM05, w którego został wyposażony. Główną ideą urządzenia jest pomiar jakości powietrza w pomieszczeniu, lecz również może stanowić centrum dowodzenia oczyszczacza. Inteligentny kontroler wykrywa czy zanieczyszczenie przekracza dopuszczalny poziom.

 

Bardzo ważną informacją jest to, że urządzeniem możemy również sterować za pomocą telefonu wyposażonego w system IOS/Android. Wystarczy jedynie zainstalować aplikację mobilną, aby w pełni cieszyć się kontrolą z dowolnego miejsca na świecie.

 

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał kontrolera, został on wyposażony w czujnik stopnia zużycia filtra! LIFAsmart LAM05 wyświetla pozostały czas życia filtrów na podstawie ciągłych obliczeń dotyczących zebranych zanieczyszczeń. W ten sposób w odpowiednim czasie wymienisz filtr, a dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-jonowemu możemy zabrać urządzenie ze sobą w każde miejsce i na bieżąco sprawdzać jakość powietrza w domu.

 

Kontroler monitoruje jakość powietrza w sześciu poziomach i przystosowuje prędkość pracy urządzenia do aktualnej jakości. Dzięki funkcji zegara urządzenie posłuży nam w domu jako zegar, stając się funkcjonalną ozdobą.

 


3 precyzyjne czujniki

Stacja pomiarowa została wyposażona w najnowocześniejsze, wyprodukowane w Japonii i USA czujniki, dzięki którym w bardzo dokładny sposób zmierzymy aktualną jakość powietrza w pomieszczeniu.

 • czujnik stężenia pyłu PM2.5, który zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych, a jego długotrwałe wdychanie skutkuje skróceniem średniej długości życia
 • czujnik stężenia TVOC (całkowitej ilości związków lotnych), które negatywnie wpływają na nasz układ nerwowy oraz są uciążliwe dla alergików
 • czujnik poziomu gazu CO2 - dwutlenek węgla w większych stężeniach jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet zabójczy!
LIFAair LA502 Stacja pomiarowa Czujniki
LIFAair LA502 - czujniki w stacji pomiarowej

Kontroler monitoruje jakość powietrza na sześć sposobów (czujniki wilgotności i temperatury są wbudowane w oczyszczaczu) i przystosowuje prędkość pracy urządzenia do aktualnej jakości. Czujnik CO2 pozwala na reagowanie na zbyt duże jego stężenie i poprawę wentylacji (np. większe rozchylenie okien).


Sterowanie prędkością nigdy dotąd nie spotykane

LIFAair LA502 nie potrzebuje żadnych przycisków, a tempo pracy oczyszczacza jest kontrolowane w elegancki sposób. Wystarczy delikatnie gładzić górną część urządzenia, aby przyspieszać lub zwalniać jego pracę.

LIFAair LA502 Sterowanie
LIFAair LA502 - subtelne sterowanie

Efektywność energetyczna mile widziana przez środowisko oraz portfel

Zgodnie z nowymi światowymi normami dla oczyszczaczy powietrza wydajność energetyczna stała się przedmiotem obaw. Inżynierowie zadbali również o to, aby urządzenie wykazywało świetne parametry na tym poziomie.

LIFAair LA502 Efektywność energetyczna
LIFAair LA502 - efektywność energetyczna

Zastosowanie

Oczyszczacz LIFAair LA502 jest świetnym rozwiązaniem w większych pomieszczeniach o powierzchni do 54 m2. Unikalna okrągła konstrukcja oszczędza powierzchnię podłogi, a cicha praca urządzenia pozwala na spokojny wypoczynek. Dodatkowym atutem urządzenia jest niewątpliwie stalowa obudowa, która w połączeniu z 4-letnią gwarancją od producenta, świadczy o dużej trwałości urządzenia.

LIFAair LA502 W domu
LIFAair LA502 - aranżacja

Najważniejsze cechy i funkcje LIFAair LA502:

Przeciętny koszt filtrów na rok: 230 zł

 • Obsługiwana powierzchnia 54 m2
 • Współczynnik CADR 139-450 m3/h
 • Poziom głośności 19-50 dB
 • 3 precyzyjne czujniki w stacji
 • czujnik temperatury i wilgotności w oczyszczaczu
 • Stacja pomiarowa
 • Filtr wstępny + filtr HEPA + filtr węglowy
 • Unikalna okrągła konstrukcja
 • Elegancki wygląd
 • Energooszczędny
 • Cicha praca
 • Intuicyjne sterowanie dotykowe
 • Stalowa obudowa
 • Polecany dla alergików
 • Świetne parametry oczyszczania
MODEL Lifa air LA502
Do pomieszczeń o powierzchni do m2 54
Współczynnik CADR (pyły)* m3/h 139/450
Poziom głośności* dB 19/50
Maksymalna moc akustyczna dB 63
Pobór energii* W 1-60
Wymiary mm 300(szer.) x 300(gł.) 800(wys.)
Waga kg 14,6
Długość przewodu zasilającego m 3
Zasilanie 220V / 50Hz

*wartości zależne od trybu pracy urządzenia

5/5

Najładniejszy oczyszczacz, jaki napotkałem. Chociaż zdecydowanie o zakupie przeważyły parametry. Stacja kontrolna jest genialna. Świetne jest sterowanie oczyszczaczem - czuć XX! wiek :) Trochę się bałem, czy nie będzie za głośny, ale przeszedł moje oczekiwania i mała śpi spokojnie, gdy oczyszczacz pracuje :) Sprzęt dla wymagających ludzi!

Gienek

5/5

Drogi, ale dobry. Polecam wszytkim, którzy cenią sobie najwyższą jakość

lifiarz

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA502

LIFAair LA502

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności