Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 ProIDEAL AP 40 Pro widok góraIDEAL AP 40 Pro widok z góryFiltr 360° do IDEAL AP 40 ProIDEAL AP 40 Pro pilot sterowaniaIDEAL AP 40 Pro pilot sterowania
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 40 Pro

Ilość: -+

Cena: 2 699,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 40 Pro

Cena: 2 699,00 zł

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Ilość sztuk: -+

IDEAL AP 40 Pro jest oczyszczaczem powietrza zaprojektowanym i wyprodukowanym w całości w Niemczech (jedynie czujnik PM2.5 jest produkcji Japońskiej). Duża wydajność (przepływ powietrza 400 m3/h) pozwala na używanie go w dużych pomieszczeniach do 50 m2. Bardzo skuteczny i innowacyjny filtr 360° w kształcie walca wyznacza kształt urządzenia.

 

Urządzenie cechuje się bardzo cichą pracą (już od zaledwie 16 dB - tyle co cichy szept!), niskim zużyciem energii (od 5W), dobrym wyposażeniem oraz ciekawymi funkcjami dodatkowymi. IDEAL AP40 Pro zdobył certyfikaty Institut Schwarzkopf oraz ECARF. Pierwszy z nich gwarantuje przynależność do pomieszczeń medycznych, a drugi potwierdza znakomitą skuteczność w walce z alergiami!


Najlepszy filtr 360°

Filtr 360° gwarantuje czyste powietrze w niemal 100%. Jest on połączeniem filtrów wstępnego, HEPA oraz węglowego. Filtr wstępny odpowiada za zatrzymanie większych zanieczyszczeń (okruchy, sierść zwierząt, włosy, pyły itp.). Przedłuża również żywotność filtra HEPA.

Pięciowarstwowy HEPA odpowiada klasie H14 (99,998% skuteczność) i jest dostępny jedynie w serii IDEAL Pro. Filtr ten skutecznie neutralizuje pyły zawieszone (PM 10, PM 2.5, PM 0.3, PM 0.1), pyłki oraz inne alergeny wziewne, wirusy oraz zarodniki pleśni.

Filtr węglowy posiada tutaj ogromną powierzchnię aktywną (740000 m2, około 370g). Odpowiada za neutralizację nieprzyjemnych zapachów (w tym dymu nikotynowego), spalin, oparów chemicznych (np. formaldehyd, benzoapiren).

Przydatna może się okazać możliwość wykonania nadruku spersonalizowanego na filtrze wstępnym. Możesz wydrukować na nim logo swojej firmy i przykuwać uwagę klientów. Filtr został wyprodukowany przez światowego lidera, firmę Fredenberg. Jest on niezwykle prosty w montażu, a żywotność to około 2 lata.

IDEAL AP 40 Pro filtr 360°
IDEAL AP 40 Pro - filtr 360°

360° - nie tylko gwarancja czystego powietrza

Dzięki specjalnemu chipowi z unikatowym kodem filtr zostaje na sparowany z oczyszczaczem i dostarcza nam kilka innowacyjnych rozwiązań.

 

Jeśli filtr ulegnie zużyciu, to odpowiednia informacja zostania zapisana w chipie i nawet po przełożeniu do innego urządzenia nie będzie możliwości skorzystania z zużytego 360°! Dzięki chipowi wzrasta również bezpieczeństwo użytkowania: oczyszczacz nie uruchomi się w przypadku niepoprawnego montażu filtra, a w przypadku demontażu filtra podczas pracy urządzenia - praca zostanie wstrzymana.


IDEAL AP40 Pro - niemiecka perfekcja

Oczyszczacz został zamknięty w wysokiej jakości plastykowej obudowie, która w połączeniu z perfekcyjnie zaprojektowanym panelem sterowania sprawia, że IDEAL AP 40 Pro jest urządzeniem z najwyższej półki.

 

Sterować urządzeniem możemy na kilka sposobów. Ręcznie, dzięki pilotowi zdalnego sterowania oraz za pomocą urządzenia mobilnego. Dzięki funkcji Wi-Fi możemy sterować oczyszczaczem poprzez przyjazną i stale rozwijaną aplikację mobilną 'IDEAL AIR PRO'. Wystarczy telefon, smartfon, tablet bądź inne urządzenie mobilne. Możemy np. regulować szybkość trybów (średniego i wysokiego).

Szybkość pracy AP40 Pro możemy ustawić w aż 5 poziomach (nocny, niski, średni, wysoki, turbo). Najniższy gwarantuje idealne warunki do snu, a najwyższy zapewnia ekspresowe pozbycie się zanieczyszeń. Tylko oczyszczacze IDEAL PRO dają nam dodatkową możliwość regulacji szybkości trybów średniego (90-140 m3/h) oraz wysokiego (130-238 m3/h).

Warto również wspomnieć o wysokiej klasy wentylatorze, który jest produkowany przez niemiecką firmę EBM Papst – pioniera w produkcji wentylatorów i silników do urządzeń do zastosowań domowych oraz przemysłowych.

IDEAL AP 40 Pro górna część
IDEAL AP 40 Pro - widok na górną część

Innowacyjny oczyszczacz powietrza IDEAL AP40 Pro

Na podstawie odczytów z 3 precyzyjnych czujników (pyłów, gazów i zapachów) możliwa jest również automatyczna praca urządzenia. Czujniki wykrywają: pył PM2.5 (główny składnik smogu), lotne związki organiczne, przykre zapachy, dym tytoniowy itp. i przystosowują tempo pracy oczyszczacza do warunków, jakie panują w pomieszczeniu.

IDEAL AP 40 wskaźnik jakości powietrza
IDEAL AP 40 Pro - widok z góry, wskaźnik jakości powietrza pokazuje, że powietrze jest czyste

 

Oczyszczacz został wyposażony we wskaźnik jakości powietrza, znajdujący się w przycisku włączenia/wyłączenia. Za pomocą 3 kolorów będzie informował jakiej jakości powietrzem oddychasz (czerwony to zanieczyszczone, żółty umiarkowane, a zielony czyste powietrze).

 

Wskaźnik wymiany filtra migając pomarańczowym światłem, poinformuje o zużyciu filtra. Blokada dziecięca zabezpiecza przed niechcianymi zmianami w pracy oczyszczacza. Programator czasowy umożliwia ustawienie czasu włączenia oraz wyłączenia urządzenia. Pokrowiec na filtr pełni funkcję dodatkowego filtra wstępnego oraz funkcjonalnej ozdoby.


Najważniejsze cechy i zalety (w skrócie):

Przeciętny koszt filtrów na rok: 250 zł

 • Duża wydajność
 • Filtr 360° - wstępny, hepa + węglowy
 • Niski pobór energii
 • Cicha praca
 • Polecany do pomieszczeń medycznych
 • Zaprojektowany i wyprodukowany prawie w całości w Niemczech
 • 5 szybkości pracy wentylatora
 • Tryb automatyczny i turbo
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik wymiany filtra
 • TIMER
 • Blokada rodzicielska
 • Plastykowa obudowa
 • 3 czujniki
 • Funkcja Wi-Fi
 • Polecany dla alergików
 • Pilot sterowania
 • Pokrowiec na filtr
MODEL IDEAL AP 40 Pro
Zalecana powierzchnia m2 50
Przepływ powietrza* m3/h 50/60/75/125/400
Pobór prądu* W 5/6/7/9/75
Poziom głośności* dB 16,7/18,5/23,6/33/61,7
Zasilanie 220-240 V, 50/60 Hz
Wymiary mm 255(szer.) x 398(wys.) x 298(gł.)
Waga kg 3,6
Gwarancja lata 3

*wartości dotyczą prędkości pracy wentylatora (nocny, niski, średni, wysoki oraz turbo)

5/5

Zainspirował mnie ten wygląd. Widać, że model jest ręcznie składany, więc pewnie będzie mi długo służył. Mógłby być trochę tańszy, ale za jakość się płaci. Rozmyślałem nad tańszym chińczykiem, ale nie żałuję :)

Paweł

5/5

Piękny wygląd :) HEPA H14 i fajne opcje tego filtra. Bardzo podoba mi się również to, że mogę tak dokładnie ustawić szybkość pracy. Jak dla mnie bomba :D

megazadowolony

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 40 Pro

IDEAL AP 40 Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności