Oczyszczacz powietrza

LIFAair LAF200

Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona (1)
Sugerowana powierzchnia
do 38 m2
CADR
200 m3/h
Głośność
18-50 dB
Czujniki
Czujniki
24 godziny

darmowa dostawa

24 godziny

Cena
5 999,00
1
Profesjonalna porada 799 394 010

LIFAair LAF200 to oczyszczacz z funkcją wentylacji mechanicznej i rekuperacji (odzysku ciepła). Urządzenie dostarcza świeże i pozbywa się zużytego powietrza z pomieszczenia, a osiągana przepustowość nawiewu na poziomie do 180 m3/h umożliwia pracę na powierzchni do 38 m2. Oczyszczacz zabezpiecza przed napływem zanieczyszczeń do wnętrza. Działając w obiegu zamkniętym, usuwa także m.in. kurz, lotne związki organiczne czy wirusy pochodzenia wewnętrznego. Dzięki utrzymywaniu niewiele większego ciśnienia w pomieszczeniu, uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczonego powietrza innymi drogami, więc całość przechodzi przez filtr.

 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200 cechuje minimalistyczny design oraz cicha praca (maksymalnie 50 dB, uśredniając - 25 dB). Montaż na ścianie oszczędza cenne miejsce na podłodze. Oferowany przez urządzenie innowacyjny system filtracji 3G zapewnia powietrze w zupełności wolne od zanieczyszczeń, sterylność filtra, brak uciążliwych zapachów i długą żywotność.

 

LIFAair LAF200
Sugerowana powierzchnia dla LIFAair LAF200 Sugerowana powierzchnia do 38 m2
Przepływ powietrza dla LIFAair LAF200 CADR do 180 m3/h
Głośność dla LIFAair LAF200 Głośność do 50 dB
Pobór energii dla LIFAair LAF200 Pobór energii do 60 W
Wymiennik ciepła
Wymiennik ciepła
Lampa UV
Lampa UV
4 tryby pracy
4 tryby pracy
20 prędkości wentylatora
20 prędkości

LIFAair LAF200 dane techniczne

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200 sprawdza się do usuwania nawet najmniejszych zanieczyszczeń. W urządzeniu zastosowano filtr HEPA elektretowy, który zatrzymuje aż 99,4% drobnych pyłów PM2.5 i chroni przed ich napływem do pomieszczenia. Badania Ghoung Zhou Institute of Microbiology potwierdziły, że filtr LIFA wyłapuje aż 99,99% wirusów H1N1 o wielkości zaledwie 80-120nm (0,080-0,12 μm), czyli zbliżoną do rozmiarów koronawirusów.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200 wychwytuje drobiny o wielkości 0,003 µm

 

Montaż i zasada działania

Innowacyjny oczyszczacz LIFAair LAF200 umożliwia wentylację pomieszczenia nawet w dni, gdy normy jakości powietrza są znacznie przekroczone. Jego działanie sprawia, że wszystko,co dociera z zewnątrz, będzie czyste i bezpieczne dla domowników. Różni się bowiem od tradycyjnych oczyszczaczy, które mieszają przefiltrowane powietrze z brudnym. Zasada działania modelu LAF200 opiera się na tym, że powietrze zostaje oczyszczone zanim przedostanie się do wnętrza domu.

 

LIFAair LAF200 posiada wbudowany system elektrycznego podgrzewania powietrza (grzałka uruchomi się, gdy temperatura po wyjściu z wymiennika jest niższa niż 16°C), dzięki czemu nie dochodzi do wyziębienia pomieszczenia nawet w czasie mroźnej zimy. Urządzenie wykorzystuje także technikę rekuperacji ciepła, czyli posiada wymiennik ciepła, w którym dochodzi do ogrzania powietrza z zewnątrz tym, które jest usuwane z mieszkania bez mieszania się. Oczyszczacz pozwala na oszczędność na ogrzewaniu, bo odzysk ciepła sięga nawet kilkudziesięciu procent.

 

MONTAŻ:
Niezbędne jest wywiercenie dziury w ścianie, przez którą przeprowadzona zostanie rura do zasysania świeżego i wypuszczania zużytego powietrza oraz przygotowanie ściany na podwieszenie urządzenia. Średnica rury wynosi 130 mm, więc przejście warto wykonać otwornicą ø135 mm. Grubość ściany nie może przekraczać 60 cm. Firma Aero7 pomaga w kontakcie z instalatorem.

 

Innowacyjna filtracja 3G

Wyjątkowy system filtracji 3G został przygotowany w porozumieniu z wojskiem Finlandii i wykorzystuje energooszczędny filtr kompozytowy oraz jonizator zanieczyszczeń cechujący się napięciem roboczym 8 kilowoltów. Producent osiągnął ogromną zdolność do zatrzymywania pyłów przy jednocześnie bardzo niskim spadku ciśnienia przepływowego. W ten sposób ożliwe jest osiągnięcie niskiej głośności pracy i energooszczędności - parametry są jeszcze lepsze niż w przypadku standardowych filtrów HEPA.

 

Oczyszczacz LIFAair LA350+ usuwa blisko 100% alergenów

 

Filtr 3G do oczyszczacza LIFAair LAF200 cechuje wysoka wydajność w zatrzymywaniu zanieczyszczeń i osiąga dużą skuteczność również w sytuacjach wyjątkowych - np. podczas wypadków jądrowych i chemicznych, chemicznych i biologicznych ataków terrorystycznych czy chorób przenoszonych drogą powietrzną. Potrafi zatrzymać pyły nanometrowej wielkości, w tym również wirusy i alergeny. Co więcej, wewnątrz urządzenia znajduje się lampa UV, która automatycznie oczyszcza filtr z zanieczyszczeń mikrobiologicznych (co 7 dni pracy urządzenia).

 

Podsumowując, za oczyszczanie powietrza w modelu LAF200 odpowiadają:

 • filtr wstępnyzatrzymujący kurz i większe zanieczyszczenia,
 • lampa UV odpowiadająca za usuwanie drobnoustrojów osiadających na filtrze,
 • jonizator 8kV nadający zanieczyszczeniom ładunku elektrycznego,
 • filtr HEPA elektretowy posiadający wysoką zdolność zatrzymywania zanieczyszczeń,
 • filtr węglowyzatrzymujący aż 95% gazów.

 

Praca w obiegu wewnętrznym i obiegu zewnętrznym

Oczyszczacz LIFAair LAF200 może pracować w obiegu wewnętrznym i zewnętrznym. Gdy użytkownik zdecyduje się go zamknąć, otwarte będą jedynie drzwiczki wentylacji wewnętrznej i działał będzie wentylator nawiewny. W ten sposób skutecznie usuwane są wewnętrzne zanieczyszczenia, czyli m.in. pyły PM2.5 czy TVOC. Urządzenie automatycznie przejdzie w tryb obiegu otwartego, gdy stężenie CO2 przekroczy 1000 ppm. Użytkownik może również ręcznie zmienić tę wartość.

 

Przechodząc do trybu zewnętrznego, oczyszczacz LIFAair LAF200 pozostawia otwarte wyłącznie drzwiczki zewnętrzne. Działają zarówno wentylator nawiewny, jak i wywiewny. Dochodzi do wentylacji powietrza i redukcji dwutlenku węgla. Do wnętrza pomieszczenia dociera czyste powietrze, niezależnie od poziomu zanieczyszczeń na zewnątrz. W tym trybie zasysanie powietrza jest minimalnie większe niż oddawanie, więc dochodzi do niewielkiego wzrostu ciśnienia w pomieszczeniu, dzięki czemu nie dochodzi do dostawania się nieprzefiltrowanego powietrza innymi drogami.

 

Warto poznać także funkcję “Fresh Air Only”, w której świeże powietrze będzie ciągle nawiewane z zewnątrz. Dochodzi więc do wymuszenia obiegu zewnętrznego.

 

Stacja pomiarowa i zaawansowane sterowanie

Oczyszczacz LIFAair LAF200 posiada w zestawie sterownik monitorujący LAM06, który umożliwia kontrolowanie pracy oczyszczacza i służy do mierzenia jakości powietrza w pomieszczeniu. Posiada 3 precyzyjne czujniki produkowane w USA i Japonii, dzięki którym znamy stężenie pyłów PM2.5, TVOC i CO2. Po sparowaniu z oczyszczaczem pozwala również poznać temperaturę wylotową i zewnętrzną oraz wilgotność powietrza. Użytkownik poznaje również procentowe zużycie filtrów i otrzymuje informację o porze jego wymiany.

 

LIFAair LAF200 – obsługa stacji pomiarowej
LIFAair LAF200 – obsługa stacji pomiarowej

 

Dane pochodzące z czujnika PM2.5 pozwalają na automatyczną pracę oczyszczacza i sprawia, że ich poziom pozostaje stale na bezpiecznym poziomie (użytkownik może go określić funkcją target PM2.5). Oczyszczacz LIFAair LAF200 pozwala również określić zarówno dolną (standby), jak i górną (target) wartość zanieczyszczeń, w odniesieniu do których oczyszczacz inteligentnie dostosowuje prędkość działania wentylatora:

 • jeśli docelowy (target) poziom wynosi (CO2 = 1000 ppm, PM2.5 = 35 μg/m3), a odczytane wartości są na poziomie (CO2 = 1200 ppm, PM2.5 = 45 μg/m3), to wentylator zwiększy swoją prędkość i otworzy zawór dla świeżego powietrza, aby obniżyć wartość CO2 poniżej 1000 ppm,
 • jeśli docelowy (target) poziom wynosi (CO2 = 1000 ppm, PM2.5 = 35 μg/m3), a odczytane wartości są na poziomie (CO2 = 800 ppm, PM2.5 = 55 μg/m3), wentylator zwiększy swoją prędkość, a zawór świeżego powietrza przełącza się na tryb wewnętrzny w celu usunięcia zanieczyszczeń w pomieszczeniu,
 • jeśli ustawimy dolny (standby) zakres CO2 na 700 ppm, a docelowy (target) na 800 ppm i jeśli odczyt daje nam poziom 1000 ppm, to wentylator pracuje szybko, by pozbyć się gazu,
 • jeśli ustawimy dolny (standby) zakres CO2 na 700 ppm, a docelowy (target) na 800 ppm i jeśli odczyt daje nam poziom 710 ppm z tendencją wzrostową do np.750 ppm, to wentylator płynnie reaguje wzrostem szybkości i nie dopuszcza do przekroczenia wartości 800 ppm,
 • jeśli ustawimy dolny (standby) zakres CO2 na 700 ppm, a docelowy (target) na 800 ppm i jeśli odczyt daje nam poziom 600 ppm z tendencją wzrostową do np.680 ppm, to wentylator pracuje w niezmienionym tempie, ponieważ wartość jest niższa niż ustawiony dolny zakres

 

Stacja kontrolna daje możliwość kontrolowania trybu prędkości nawiewu oraz trybu pracy. Do dyspozycji użytkownika pozostaje tryb inteligentny, który dopasowuje tempo działania wentylator do poziomu zanieczyszczeń, tryb ręczny, tryb nocny lub tryb turbo.

 

Warto podkreślić, że stacja pomiarowa LAM06 daje możliwość sterowania zdalnego oczyszczaczem. Wystarczy aplikacja mobilna i połączenie stacji z siecią Wi-Fi.

LIFAair LAF200 – przekrój urządzenia
LIFAair LAF200 – przekrój urządzenia

 

Zalety i funkcje oczyszczacza LIFAair LAF200
 • 5-stopniowa filtracja powietrza
 • Lampa UV usuwająca drobnoustroje z filtra
 • Wymiennik ciepła
 • 4 czujniki: pyłów PM2.5, TVOC, CO2 i światła
 • 4 tryby pracy
 • Inteligentna stacja sterująca
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Sterowanie Wi-Fi
 • Blokada rodzicielska
 • Funkcja zegara
LIFAair LAF200 frontowy widok
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LAF200
Zalecana powierzchnia 38 [m2]
Przepływ świeżego powietrza 180 [m3/h]
CADR (pyły) 200 [m3/h]
CADR (TVOC) 55 [m3/h]
CADR (formaldehyd) 25 [m3/h]
CADR (CO2) 65 [m3/h]
Poziom głośności do 50 [dB]
Moc akustyczna do 64 [db(A)]
Pobór energii 0,2-60 [W]
Moc (tryb ogrzewania) 360 [W]
Wymiary [szer. x wys. x gł.] 318x200x945 [mm]
Waga 16,4 [kg]
Kolor biały

Opinie o produkcie

5.0 / 5

Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona Gwiazdka - ikona

Kazimierz R

To już zdecydowanie coś więcej niż zwykły oczyszczacz powietrza do domu. Tutaj mamy do czynienia z najwyższej klasy wymiennikiem powietrza, który dodatkowo odzyskuje nam ciepło. Mamy go od zeszłego sezonu w naszym nowym mieszkaniu i jestem zaskoczony tym, jak dobrze to urządzenie pracuje. W biurze posiadam również oczyszczacz lify - model 333 - zaufałem i postanowiłem spróbować z tym nowym modelem. Nie żałuję. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc obsłudze :) Kazimierz R

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Płatności PayU Płatności
online
Darmowa dostawa Darmowa
dostawa
30 dniowe prawo zwrotu 30 dniowe
prawo zwrotu
Bezpieczne zakupy Bezpieczne
zakupy