Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUH

Ilość: -+

Cena: 1 999,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUH

Cena: 2 099,00 zł1 999,00 złpromocja %

Dostępność: Dużo dostepność - Dużo

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUH wchodzi w skład nowej serii od topowego producenta z Azji. Urządzenie jest odpowiedzią na coraz bardziej brudne powietrze. Duża wydajność (przepływ powietrza 240 m3/h) oraz efektywne nawilżanie (400ml/h) pozwalają na używanie urządzenia w średnich oraz mniejszych pomieszczeniach do 28 m2. Pomimo swoich dobrych parametrów model potrafi zadziwić cichą pracą (od 19 dB - tyle co wynosi cichy szept) oraz bardzo niskim zużyciem energii (5-31W).


Oryginalny kolor

Sharp KC-G40EU-H został zamknięty w solidnej matowej obudowie. Dodatkowo ciemno-szara barwa w połączeniu z inteligentnym wyświetlaczem w ciemnym kolorze nadają charakteru oczyszczaczowi. Jeśli cenisz sobie oryginalność, to opisywany model jest zdecydowanie dla Ciebie.


Nowe ulepszone filtry

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EU-H został wyposażony w nowe i ulepszone filtry. Ulepszeniu uległy wstępny, węglowy oraz nawilżacza.

 

Filtr wstępny jest w stanie powstrzymać teraz drobiny nawet o wielkości 240 mikronów. Jest to możliwe dzięki nowej gęstszej siatce, a sam filtr jest zarazem panelem tylnym oraz wlotem powietrza. Nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu.

 

Znaczącej przemianie podległ filtr węglowy, który został wyposażony w nieorganiczny sorbent (SiO2). Zapachy są rozkładane na mniejsze cząsteczki, dzięki czemu uzyskano nawet 3-krotnie wyższą absorpcję (pochłanianie). Dodatkowo żel krzemionkowy wychwytuje tlenki azotu (NO2) oraz siarki (SO2). Szczególnie na występowanie ich narażone są duże miasta, w których występuje duże nasilenie ruchu samochodów. Mogą być znaczącym źródłem zanieczyszczeń powietrza.

Filtr nawilżacza został również ulepszony i można go teraz myć ręcznie. Jest dzięki temu bardziej wytrzymały i łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Sharp KC-G40EUH nowy filtr węglowy
Sharp KC-G - filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Czyste powietrze w blisko 100%!

Zastosowanie 4-warstwowej filtracji powietrza daje świetne efekty w oczyszczaniu powietrza.

 • Filtr wstępny jest pierwszym etapem oczyszczania i zatrzymuje on większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).
 • Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym pochłania większość przykrych i niechcianych zapachów w gospodarstwie domowym np. dym tytoniowy, zapach ze śmietnika, łazienki, kuchni, a nawet amoniak itp.). Neutralizuje również lotne związki organiczne.
 • Filtr HEPA H13 wykazuje blisko 100% (co najmniej 99,97%) skuteczność w zwalczaniu wirusów, bakterii, zarodników grzybów oraz innych zanieczyszczeń mechanicznych. Świetnie radzi sobie również ze smogiem (PM2.5 i PM10).
 • Filtr nawilżacza jest ostatnim elementem filtracji zatrzymującym osad i umożliwiającym nawilżanie powietrza.
Filtracja w Sharp KC-G40EUH
Sharp KC-G40EUH - widok na wszystkie filtry

Jonizacja doskonała

Proces filtracji jest uzupełniany przez rewolucyjną i niezwykle skuteczną technologię Plasmacluster. Jest to technologia jonowa, która wytwarza odpowiednią ilość naładowanych jonów dodatnich oraz ujemnych. Jony te po kontakcie z powietrzem otaczają i neutralizują większość wirusów (do 99,9%), zostawiając powietrze rześkim i świeżym. Liczne badania i nagrody dowodzą o wysokiej skuteczności technologii. W oczyszczaczu Sharp KC-G40EUH zamontowano najmocniejszy generator jonów.

 


Usuń przykre zapachy, wirusy oraz bakterie

Nowością jest specjalny tryb Plasmacluster Spot, który likwiduje przykre zapachy, wirusy i bakterie z tkanin i przedmiotów (np. dywany, obicia foteli i kanapy, odzież, poduszki itp.). Dzięki temu trybowi pozbędziesz się zapachów takich jak pot, dym tytoniowy, zapach zwierząt, zapachów kuchennych itp. Jonizator po uruchomieniu tego trybu wypuszcza największą możliwą dawkę jonów. Dawka jest większa o około 10 razy niż normalnie (nawet 70 000 na cm3)! Ręcznie regulowany w 40° (20° góra, 20° dół) kąt nachylenia wywiewu umożliwia ustawienie nadmuchu tam, gdzie chcesz. Możesz pozbyć się np. zapachu dymu nikotynowego z firan lub zapachu zwierząt z dywanu.

 

Czasy usuwania przylegających zapachów:

 • Zapach papierosów pozbędziemy się po około 30 minutach
 • Zapach zwierząt domowych pozbędziemy się po około 6 godzinach
 • Zapach powstały podczas suszenia ubrań pozbędziemy się po około 3 godzinach
 • Zapach potu pozbędziemy się po około 6 godzinach
 • Zapach z gotowania pozbędziemy się po około 2 godzinach
 • Bakterie pozbędziemy się po około 8 godzinach
Sharp KC-G40EUH - wyświetlacz z bliska podczas pracy oczyszczacza
Sharp KC-G40EUH - wyświetlacz z bliska podczas pracy oczyszczacza

Znakomity oczyszczacz powietrza

Niezwykle innowacyjna seria KC-G została wyposażona w inteligentny wyświetlacz o ciemnym kolorze, który dzięki 7-stopniowej skali kolorystycznej (od niebieskiego - czyste powietrze do czerwonego - silnie zabrudzone powietrze) powiadomi nas o aktualnej jakości powietrza. Posiada osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5 i kurzu oraz umożliwia odczyt aktualnej temperatury i wilgotności, czasu timera, a co więcej dowiesz się nawet o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji! Programator czasowy pozwoli na ustawienie czasu włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenia (1/2/4/8h) pracy oczyszczacza.

 

Sharp KC-G40EUH widok góra
Sharp KC-G40EUH - widok góra

Innowacyjny jest tutaj tryb auto, który za pomocą 4 czujników będzie kontrolował tempo pracy urządzenia.

Czujnik PM2.5 i kurzu, jeśli wykryje któregoś z tych pyłów, przyśpieszy pracę i skutecznie je wyeliminuje. Czujnik temperatury na podstawie aktualnej temperatury kontroluje poziom wilgotności powietrza (do 18° - 65%, 18-24° - 60%, od 24° - 55%). Jeśli natomiast poziom wilgotności osiągnie 70%, to za sprawą czujnika wilgotności, urządzenie zwiększy emisję jonów i tym samym zahamuje rozwój pleśni. Nowością jest czujnik światła, który odpowiada za włączenie cichego trybu nocnego po wykryciu ciemności w pomieszczeniu.


Polecany dla alergików

Nie zapomniano również o alergikach oraz osobach cierpiących na schorzenia układu oddechowego. Dzięki właściwościom filtra HEPA, funkcji nawilżania, technologii Plasmacluster oraz trybowi pollen model jest dla nich dedykowany. Specjalna funkcja pollen polega na wyłapywaniu i usuwaniu alergizujących pyłków roślinnych.


Innowacyjne urządzenie

Sharp KC-G40EUH posiada 2 wyloty czystego powietrza: górny - automatyczny oraz wcześniej wspominany przedni - sterowany manualnie, który umożliwia ustawienie wydmuchu powietrza w 40°.

 

Oczyszczacz może działać w 3 trybach pracy, a blokada rodzicielska umożliwia zablokowanie panelu przed niechcianą zmianą trybów pracy. Ciekawą funkcją jest Clean Ion Shower, który przygotuje komfortowe warunki do snu. Auto Restart przywróci pracę urządzenia w razie zaniku zasilania. Wskaźnik jakości filtra pokaże nam informację o zużyciu filtrów. Ciekawie również wygląda specjalny tryb pyłki, po którego uruchomieniu oczyszczacz pracuje przez 10 minut w ekspresowym tempie celem błyskawicznego pozbycia się zanieczyszczeń.

Urządzenie dzięki wyposażeniu w kółka jezdne z blokadą oraz poręczne uchwyty po bokach jest łatwym w transporcie. Łatwy w konserwacji, duży 2,5-litrowy zbiornik na wodę (z alarmem dźwiękowym, jeśli jest pusty, którego można wyłączyć) oszczędza nasz czas, a długa żywotność filtrów (do 10 lat) i energooszczędność oszczędza nasze pieniądze. Możemy go wykorzystać również jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy do zimnej wody dodać kilkanaście kostek lodu, aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.

Sharp KC-G40EUH zdjęcie obrotowe
Sharp KC-G40EUH - zdjęcie obrotowe

Najważniejsze cechy (w skrócie)

Przeciętny koszt filtrów na rok: 200 zł

 • Duża wydajność
 • Efektywne nawilżanie
 • Nowość Ulepszone filtry
 • Oryginalny kolor
 • Cicha praca
 • Niskie zużycie energii
 • Technologia Plasmacluster
 • Polecany dla alergików
 • Inteligentny wyświetlacz z funkcją przyciemniania dający efekt lustrzanego odbicia
 • 4 czujniki
 • Praca automatyczna
 • 2 wyloty powietrza
 • Clean Ion Shower
 • Blokada rodzicielska
 • Łatwy w transporcie
 • Tryb pollen
 • Nowość Tryb Plasmacluster Spot
 • TIMER
 • 3 prędkości wentylatora (max, med, low)
 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza
 • Auto Restart
 • Funkcja klimatyzera ewaporacyjnego
 • Tani w eksploatacji
 • Wskaźnik jakości filtrów
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę
 • Regulacja czułości czujników (światła, kurzu i pyłu PM2.5)
 • Tryb pyłki
 • Air Outlet LED - podświetlenie wylotu powietrza
MODEL SHARP KC-G40EUH
Zalecana powierzchnia (oczyszczanie/nawilżanie) m2 28/18
Wydajność nawilżania ml/h 400
Pojemność zbiornika na wodę l 2,5
Przepływ powietrza - oczyszczanie* m3/h 60/120/240
Przepływ powietrza - nawilżanie* m3/h 60/120/210
Pobór prądu w stanie czuwania W 1,2
Pobór prądu - oczyszczanie* W 5,0/12/31
Pobór prądu - nawilżanie* W 6,5/14/24
Poziom głośności - oczyszczanie* dB 19/40/46
Poziom głośności - nawilżanie* dB 20/40/43
Długość przewodu zasilającego m 2
Typ przewodu zasilającego C (2-pin)
Zasilanie 220-240 V, 50/60 Hz
Wymiary w pudełku mm 411(szer.) x 711(wys.) x 329(gł.)
Wymiary mm 345(szer.) x 631(wys.) x 262(gł.)
Waga kg 9,2

*wartości dotyczą prędkości pracy wentylatora (niska / średnia / maksymalna).

5/5

Zastanawiałam się między modelem G a D - ostatecznie padło na ten nowszy. Cichy, wydajny, tryb inteligenty działa intuicyjnie i w zasadzie nie muszę robić nic poza dolewaniem wody. Jestem zadowolona i mogę polecić, !

Agnieszka92

5/5

Bardzo podoba mi się ten kolor. Idealnie pasuje do sypialni i jak śpię, to go wcale nie słyszę. Nie jest ciężki. Podoba mi się to podświetlenie, gdzie wylatuje powietrze. Mógłby być jedynie trochę tańszy, ale nie żałuję zakupu.

bimaj1982

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUH

Sharp KC-G40EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.