Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUWSharp KC-G40EUW z boku

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUW

Cena: 2 099,00 zł

Dostępność: produkt na zamówienie

Dostawa: 14 dni

Sharp KC-G40EUW jest najmniejszym przedstawicielem nowej rodziny oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania. Nowa seria KC-G jest odpowiedzią na coraz bardziej pogarszającą się jakość powietrza. Wieloletnie badania inżynierów Sharpa umożliwiły im wyprodukowanie urządzenia o dużej wydajności (przepływ powietrza 240 m3/h, nawilżanie 400ml/h), a przy tym zadziwiającym cichą pracą (od 19 dB - tyle co cichy szept) oraz cieszącym energooszczędnością (już od zaledwie 6,5W!).


Znakomite oczyszczanie powietrza

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW został wyposażony w 4 filtry, które wykazują świetne efekty w oczyszczaniu powietrza. Filtr wstępny (nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu) zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Warto wspomnieć, że filtr otrzymał tutaj nową specjalną strukturę drobnoziarnistą, która zatrzymuje jeszcze mniejsze drobiny. Filtr węglowy (żywotność do 10 lat) neutralizuje większość nieprzyjemnych zapachów w gospodarstwach domowych (np. dym tytoniowy, zapach ze śmietnika, łazienki, kuchni, a nawet amoniak itp.). Usuwa on również lotne związki organiczne.

 

Filtr HEPA H13 (żywotność do 10 lat) zwalcza pyły PM2.5 oraz PM10 (główne składniki smogu). Filtr ten wykazuje również blisko 100% skuteczność w zwalczaniu wirusów, bakterii, zarodników grzybów oraz innych zanieczyszczeń mechanicznych. Ostatnim jest filtr nawilżacza (trwałość do 10 lat), który zatrzymuje osad i umożliwia nawilżanie powietrza. Nowością jest tutaj możliwość mycia go pod bieżącą wodą.

Filtracja w Sharp KC-G40EUW


Rewolucja w jonizacji powietrza

Proces oczyszczania wspomaga niezwykle skuteczna i rewolucyjna technologia Plasmacluster, która generując jony, skutecznie eliminuje większość wirusów z powietrza (w tym wszystkie odmiany wirusa grypy). Liczne badania oraz nagrody dowodzą o wysokiej skuteczności technologii sięgającej aż 99,9%. Model został wyposażony w najmocniejszy generator jonów.

 

Oczyszczacz został wyposażony w funkcję Plasmacluster Spot, dzięki której zapomnisz o nieprzyjemnych zapachach, a także bakteriach i wirusach. Pozbędziesz się uciążliwej woni potu, dymu tytoniowego czy zapachu zwierząt z tkanin (dywany, obicia foteli i kanapy, odzież, poduszki). Tryb emituje najwyższą możliwą dawkę jonów, która jest o około 10 razy większa niż normalnie. Emisja jonów dochodzi nawet do 70 000 na cm3. Możemy sami ustawić kąt wydmuchu (w 20°), co jest przydatne w przypadku np. przebywania zwierząt na kanapie.

 • Zapach papierosów pozbędziemy się po około 30 minutach
 • Zapach zwierząt domowych pozbędziemy się po około 6 godzinach
 • Zapach powstały podczas suszenia ubrań pozbędziemy się po około 3 godzinach
 • Zapach potu pozbędziemy się po około 6 godzinach
 • Zapach z gotowania pozbędziemy się po około 2 godzinach
 • Bakterie pozbędziemy się po około 8 godzinach

 

W tym momencie należy wspomnieć o alergikach oraz osobach cierpiących na schorzenia układu oddechowego. Dzięki właściwościom opisywanej technologii, filtra HEPA, funkcji nawilżania oraz trybowi pollen model jest dla nich dedykowany. Pollen polega na wyłapywaniu i neutralizacji alergizujących pyłków roślinnych.


Sharp KC-G40EUW - świetny wybór

Seria KC-G została wyposażona w inteligentny wyświetlacz. W modelu KC-G40EU-W występuje on w ciemnym kolorze i poinformuje nas o aktualnej jakości powietrza za pomocą 7-stopniowej skali kolorystycznej. Niezwykle innowacyjny jest tryb auto, który za pomocą 4 czujników przystosowuje tempo pracy urządzenia do aktualnie panujących warunków. Czujnik PM2.5 i kurzu przyśpieszy pracę po wykryciu któregokolwiek z tych pyłów i w skuteczny sposób je wyeliminuje. Czujnik temperatury kontroluje poziom wilgotności w powietrzu i dostosowuje go do aktualnej temperatury (do 18° - 65%, 18-24° - 60%, od 24° - 55%). Czujnik wilgotności po wykryciu zbytnio wysokiego poziomu wilgotności (powyżej 70%) zwiększy emisję jonów i tym samym zahamuje rozwój pleśni.

 

Oczyszczacz został wyposażony w 2 wyloty powietrza (górny - automatyczny oraz wcześniej wspomniany, przedni - sterowany manualnie). Przedni umożliwia ustawienie kąta wydmuchiwanego powietrza w 20°. 3 tryby pracy umożliwiają ustawienie szybkości pracy zgodnie z potrzebami. Kolejną ciekawą funkcją jest blokada rodzicielska, po włączeniu której zablokujemy panel przed niechcianą zmianą trybów pracy. Auto restart przywróci pracę urządzenia w razie zaniku zasiania, a Clean Ion Shower przygotuje komfortowe warunki do snu.

Programator czasowy umożliwia ustawienie włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenia (1/2/4/8h) pracy oczyszczacza.

Sharp KC-G40EUW widok góra


Funkcjonalne urządzenie

Sharp KC-G40EUW widok góra

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW został wyposażony w kółka jezdne oraz poręczny uchwyt, które w znaczny sposób ułatwiają transport urządzenia.

2,5-litrowy zbiornik na wodę jest niezwykle łatwy w konserwacji, a wskaźnik jakości filtra pokaże nam informację o zużyciu filtrów. Długa żywotność filtrów sprawia, że eksploatacja urządzenia jest tania. Produkt doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2.

Warto wspomnieć również o funkcji klimatyzera ewaporacyjnego. Dodając kilkanaście kostek lodu do zimnej wody, obniżymy temperaturę w pomieszczeniu.


Najważniejsze cechy (w skrócie)

 • Duża wydajność
 • Efektywne nawilżanie
 • Cicha praca
 • Niskie zużycie energii
 • Świetny system filtracyjny
 • Technologia Plasmacluster
 • Polecany dla alergików
 • Inteligentny wyświetlacz dający efekt lustrzanego odbicia
 • 4 czujniki
 • 2 wyloty powietrza
 • Clean Ion Shower
 • Blokada rodzicielska
 • Łatwy w transporcie
 • Tryb pollen
 • Funkcja klimatyzera ewaporacyjnego
 • Nowość Tryb Plasmacluster Spot
 • TIMER
 • 3 prędkości wentylatora (max, med, low)
 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza
 • Auto Restart
 • Tania eksploatacja
 • Wysokiej jakości matowa obudowa
MODEL SHARP KC-G40EUW
Zalecana powierzchnia (oczyszczanie/nawilżanie) m2 28/18
Wydajność nawilżania ml/h 400
Pojemność zbiornika na wodę l 2,5
Przepływ powietrza - oczyszczanie* m3/h 60/120/240
Przepływ powietrza - nawilżanie* m3/h 60/120/210
Pobór prądu w stanie czuwania W 0,6
Pobór prądu - oczyszczanie* W 5,0/12/31
Pobór prądu - nawilżanie* W 6,5/14/24
Poziom głośności - oczyszczanie* dB 19/40/46
Poziom głośności - nawilżanie* dB 20/40/43
Długość przewodu zasilającego m 2
Typ przewodu zasilającego C (2-pin)
Zasilanie 220-240 V, 50/60 Hz
Wymiary w pudełku mm 411(szer.) x 711(wys.) x 329(gł.)
Wymiary mm 345(szer.) x 631(wys.) x 262(gł.)
Waga kg 9,2

*wartości dotyczą prędkości pracy wentylatora (niska / średnia / maksymalna).

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

14 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy