Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUW

Ilość: -+

Cena: 1 999,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G40EUW

Cena: 2 099,00 zł1 999,00 złpromocja %

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Sharp KC-G40EUW jest najmniejszym przedstawicielem nowej rodziny oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania. Nowa seria KC-G jest odpowiedzią na coraz bardziej pogarszającą się jakość powietrza. Wieloletnie badania inżynierów Sharpa umożliwiły im wyprodukowanie urządzenia o dużej wydajności (przepływ powietrza 240 m3/h, nawilżanie 400ml/h), a przy tym zadziwiającym cichą pracą (od 19 dB - tyle co cichy szept) oraz cieszącym energooszczędnością (już od zaledwie 6,5W!).


Jeszcze lepsze oczyszczanie powietrza

Prawie wszystkie filtry zostały poddane przemianie, aby oczyszczanie powietrza było wydajniejsze, a obsługa wygodniejsza. Przemianie nie uległ jedynie filtr HEPA H13.

 • Filtr wstępny będący panelem tylnym oraz wlotem powietrza dostał nową gęściejszą siatkę. Jest ona teraz w stanie wyłapać drobiny o wielkości nawet 240 mikronów.
 • Wielkiej przemianie uległ filtr z węglem aktywnym, do którego został dodany żel krzemionkowy. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząsteczki, a stopień pochłaniania wzrósł nawet 3-krotnie. Co więcej, nieorganiczny sorbent SiO2 (żel krzemionkowy) ma zdolności wyłapywania tlenków azotu (NO2) oraz siarki (SO2). Występują one, gdy jest znaczne nasilenie ruchu pojazdów silnikowych (np. duże miasta) i może być przyczyną znacznego zanieczyszczenia powietrza.
 • Filtr nawilżacza otrzymał nową strukturę, dzięki której jest bardziej wytrzymały. Można go teraz myć pod bieżącą wodą, więc jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.
Sharp KC-G40EUW nowy filtr węglowy
Sharp KC-G - filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

Czyste powietrze w blisko 100%

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW został wyposażony w 4 filtry, które wykazują świetne efekty w oczyszczaniu powietrza. Filtr wstępny (nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu) zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.) Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym (żywotność do 10 lat) neutralizuje większość nieprzyjemnych zapachów w gospodarstwach domowych (np. dym tytoniowy, zapach ze śmietnika, łazienki, kuchni, a nawet amoniak itp.). Usuwa on również lotne związki organiczne.

 

Filtr HEPA H13 (żywotność do 10 lat) zwalcza pyły PM2.5 oraz PM10 (główne składniki smogu). Filtr ten wykazuje również blisko 100% skuteczność w zwalczaniu wirusów, bakterii, zarodników grzybów oraz innych zanieczyszczeń mechanicznych. Ostatnim jest filtr nawilżacza (trwałość do 10 lat), który zatrzymuje osad i umożliwia nawilżanie powietrza.

 

Filtry w Sharp KC-G40EUW
Sharp KC-G40EUW - widok na wszystkie filtry

Rewolucja w jonizacji powietrza

Proces oczyszczania wspomaga niezwykle skuteczna i rewolucyjna technologia Plasmacluster, która generując jony, skutecznie eliminuje większość wirusów z powietrza (w tym wszystkie odmiany wirusa grypy). Liczne badania oraz nagrody dowodzą o wysokiej skuteczności technologii sięgającej aż 99,9%. Model został wyposażony w najmocniejszy generator jonów.

 


Nowość! Pozbądź się brzydkich zapachów, bakterii i wirusów

Oczyszczacz został wyposażony w funkcję Plasmacluster Spot, dzięki której zapomnisz o nieprzyjemnych zapachach, a także bakteriach i wirusach. Pozbędziesz się uciążliwej woni potu, dymu tytoniowego czy zapachu zwierząt z tkanin (dywany, obicia foteli i kanapy, odzież, poduszki). Tryb emituje najwyższą możliwą dawkę jonów, która jest o około 10 razy większa niż normalnie. Emisja jonów dochodzi nawet do 70 000 na cm3. Emisja jonów trwa przez 8 godzin, a po zakończeniu oczyszczacz wraca do poprzedniego trybu pracy (jeśli np. była włączona jonizacja to będzie kontynuowana). Możemy sami ustawić kąt wydmuchu (w 40°, 20° - góra i 20° dół), co jest przydatne w przypadku np. przebywania zwierząt na kanapie lub gdy chcemy usunąć zapach papierosów z zasłon.

 

Czasy usuwania przylegających zapachów:

 • Zapach papierosów pozbędziemy się po około 30 minutach
 • Zapach zwierząt domowych pozbędziemy się po około 6 godzinach
 • Zapach powstały podczas suszenia ubrań pozbędziemy się po około 3 godzinach
 • Zapach potu pozbędziemy się po około 6 godzinach
 • Zapach z gotowania pozbędziemy się po około 2 godzinach
 • Bakterie pozbędziemy się po około 8 godzinach
Sharp KC-G40EUW górna część
Sharp KC-G - urządzenie podczas pracy

Sharp KC-G40EUW - świetny wybór

Seria KC-G została wyposażona w inteligentny wyświetlacz. W modelu KC-G40EU-W występuje on w ciemnym kolorze i poinformuje nas o aktualnej jakości powietrza za pomocą 7-stopniowej skali kolorystycznej (od koloru niebieskiego - czyste powietrze do czerwonego - silnie zabrudzone powietrze). Posiada osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5 i kurzu. Umożliwia również odczyt aktualnej temperatury i wilgotności, czasu timera, a co więcej dowiesz się nawet o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji!

 

Niezwykle innowacyjny jest tryb auto, który za pomocą 4 czujników przystosowuje tempo pracy urządzenia do aktualnie panujących warunków. Czujnik PM2.5 i kurzu (możliwa regulacja czułości) przyśpieszy pracę po wykryciu któregokolwiek z tych pyłów i w skuteczny sposób je wyeliminuje. Czujnik temperatury kontroluje poziom wilgotności w powietrzu i dostosowuje go do aktualnej temperatury (do 18° - 65%, 18-24° - 60%, od 24° - 55%). Czujnik wilgotności po wykryciu zbytnio wysokiego poziomu wilgotności (powyżej 70%) zwiększy emisję jonów i tym samym zahamuje rozwój pleśni. Czujnik światła po wykryciu ciemności uruchomi tryb SLEEP i przejdzie na niskie obroty.

Oczyszczacz został wyposażony w 2 wyloty powietrza (górny - automatyczny oraz wcześniej wspomniany, przedni - sterowany manualnie). Przedni umożliwia ustawienie kąta wydmuchiwanego powietrza w 40°. 3 tryby pracy umożliwiają ustawienie szybkości pracy zgodnie z potrzebami. Kolejną ciekawą funkcją jest blokada rodzicielska, po włączeniu której zablokujemy panel przed niechcianą zmianą trybów pracy. Auto restart przywróci pracę urządzenia w razie zaniku zasiania, a Clean Ion Shower przygotuje komfortowe warunki do snu.

Programator czasowy umożliwia ustawienie włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenia (1/2/4/8h) pracy oczyszczacza.

Sharp KC-G40EUW z góry
Sharp KC-G40EUW - widok z góry

Funkcjonalne urządzenie

Sharp KC-G60EUW zdjęcie obrotowe
Sharp KC-G40EUW - zdjęcie obrotowe

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G40EUW został wyposażony w kółka jezdne oraz poręczny uchwyt, które w znaczny sposób ułatwiają transport urządzenia.

2,5-litrowy zbiornik na wodę jest niezwykle łatwy w konserwacji, a wskaźnik jakości filtra pokaże nam informację o zużyciu filtrów. Długa żywotność filtrów sprawia, że eksploatacja urządzenia jest tania. Produkt doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 28 m2.

Warto wspomnieć również o funkcji klimatyzera ewaporacyjnego. Dodając kilkanaście kostek lodu do zimnej wody, obniżymy temperaturę w pomieszczeniu.


Przyjazny dla alergików

Oczyszczacz jest pomocnym dla alergików oraz osobom cierpiących na schorzenia układu oddechowego. Dzięki właściwościom technologii Plasmacluster, filtra HEPA, funkcji nawilżania oraz trybowi pollen model jest dla nich dedykowany. Pollen polega na wyłapywaniu i neutralizacji alergizujących pyłków roślinnych.

Sharp KC-G60EUW obsługa panelu sterowania
Sharp KC-G40EUW - obsługa panelu sterowania

Najważniejsze cechy (w skrócie)

Przeciętny koszt filtrów na rok: 200 zł

 • Duża wydajność
 • Efektywne nawilżanie
 • Cicha praca
 • Niskie zużycie energii
 • Świetny system filtracyjny
 • Technologia Plasmacluster
 • Polecany dla alergików
 • Inteligentny wyświetlacz dający efekt lustrzanego odbicia z funkcją przyciemniania
 • 4 czujniki: PM2.5 i kurzu, temperatury, wilgotności i światła
 • Regulacja czułości czujnika
 • Praca automatyczna
 • 2 wyloty powietrza
 • Clean Ion Shower - 60 minut intensywnej jonizacji
 • Blokada rodzicielska
 • Łatwy w transporcie
 • Tryb pollen
 • Funkcja klimatyzera ewaporacyjnego
 • Nowość Tryb Plasmacluster Spot
 • TIMER
 • 3 prędkości wentylatora (max, med, low)
 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza
 • Wskaźnik jakości filtrów
 • Auto Restart
 • Tania eksploatacja
 • Wysokiej jakości matowa obudowa
 • Tryb pyłki - 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń
 • Podświetlenie wylotu powietrza (Air Outlet LED)
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę z alarmem dźwiękowym w razie pustego
MODEL SHARP KC-G40EUW
Zalecana powierzchnia (oczyszczanie/nawilżanie) m2 28/18
Wydajność nawilżania ml/h 400
Pojemność zbiornika na wodę l 2,5
Przepływ powietrza - oczyszczanie* m3/h 60/120/240
Przepływ powietrza - nawilżanie* m3/h 60/120/210
Pobór prądu w stanie czuwania W 1,2
Pobór prądu - oczyszczanie* W 5,0/12/31
Pobór prądu - nawilżanie* W 6,5/14/24
Poziom głośności - oczyszczanie* dB 19/40/46
Poziom głośności - nawilżanie* dB 20/40/43
Długość przewodu zasilającego m 2
Typ przewodu zasilającego C (2-pin)
Zasilanie 220-240 V, 50/60 Hz
Wymiary w pudełku mm 411(szer.) x 711(wys.) x 329(gł.)
Wymiary mm 345(szer.) x 631(wys.) x 262(gł.)
Waga kg 9,2

*wartości dotyczą prędkości pracy wentylatora (niska / średnia / maksymalna).

5/5

Topowy model sharpa i niczego innego niż swietne działanie nie można sie spodziewać. 10/10

Kinzi

5/5

Zobaczyłem go w reklamie i kupiłem. Muszę przyznać genialność tego produktu. Absolutnie numer 1! Miałem wcześniej tańszego chińczyka, ale Sharp go pozamiatał :) Fajny jest ten plasmacluster SPOT, który pomaga mi w usuwaniu zapachów psa. Polecam zdecydowanie 10/10

robson22

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G40EUW

Sharp KC-G40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.