Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUW

Ilość: -+

Cena: 2 499,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G50EUW

Cena: 2 699,00 zł2 499,00 złpromocja %

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-G50EUW jest świetną bronią na brudne i suche powietrze. Urządzenie dzięki zaawansowanemu stopniu filtracji doskonale radzi sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami w powietrzu. Rewolucyjna technologia Plasmacluster w dodatku sprawia, że powietrze jest rześkie i zdrowe. Urządzenie cechuje się bogatym wyposażeniem, inteligentną pracą automatyczną, wielką wydajnością (przepływ powietrza 306 m3/h) oraz efektywnym nawilżaniem (450 ml/h). Tak dobre wyniki wydajnościowe nie przeszkadzają mu w byciu cichym (praca już od 19 dB tyle, co cichy szept!) i energooszczędnym (na najniższym poziomie tylko 5W - to mniej niż energooszczędna żarówka!) modelem.


KC-G jeszcze lepsze filtry

Seria KC-G posiada nowe i ulepszone filtry. Zmianie uległy filtr wstępny, węglowy oraz nawilżacza. Bez zmian pozostał tylko filtr HEPA H13, który wykazuje nadal wielką (co najmniej 99,97%) skuteczność.

FILTR CO NOWEGO
WSTĘPNY Nowa gęściejsza siatka, która zatrzymuje drobiny o wielkości nawet 240 mikronów.
Filtr jest zarazem panelem tylnym oraz wlotem powietrza.
WĘGLOWY

Został dodany nieorganiczny sorbent (SiO2) w postaci żelu krzemionkowego. Zapachy są rozkładane na mniejsze cząstki, a stopień pochłaniania wzrósł nawet 3-krotnie.

Filtr wyłapuje teraz tlenki azotu (NO2) oraz siarki (SO2), które występują głównie w miejscach, gdzie jest duży ruch pojazdów silnikowych (np. duże miasta) i mogą być przyczyną brudnego powietrza.

Sharp KC-G50EUW nowy filtr węglowy
Sharp KC-G - filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym
WODNY Nowa struktura dająca większą wytrzymałość.
Teraz można go myć pod bieżącą wodą, przez co jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Czyste powietrze w blisko 100%

4 filtry, w które jest wyposażony oczyszczacz, gwarantują powietrze pozbawione wszelkich zanieczyszczeń. Żywotność filtrów może sięgać aż do 10 lat.

 

1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr ten nie podlega wymianie, a należy go jedynie okresowo odkurzyć.

 

2. Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym, którego zadaniem jest zatrzymanie niepożądanych zapachów, które możemy spotkać w gospodarstwie domowym takich jak dym tytoniowy, zapach ze śmietnika, łazienki, kuchni, a nawet amoniak. Neutralizuje również związki organiczne.

 

3. Filtr HEPA H13 pochłania i neutralizuje pyły PM2.5 oraz PM10, które są głównymi składnikami smogu. Skutecznie radzi sobie również z wirusami, bakteriami, zarodnikami grzybów i pleśni oraz innymi zanieczyszczeniami mechanicznymi.

 

4. Filtr nawilżacza umożliwia nawilżanie powietrza oraz zatrzymuje osad.

Filtracja w Sharp KC-G50EUW
Sharp KC-G50EUW - widok na wszystkie filtry

Doskonała jonizacja powietrza

Filtry są wspomagane przez rewolucyjną technologię Plasmacluster. Jest to technologia, która zapewnia idealną gospodarkę jonową. Odpowiednio naładowane jony przenikają do powietrza i niszczą wszelkie wirusy (w tym wszystkie wirusy grypy). Model został wyposażony w najmocniejszy generator jonów. Skuteczność technologii sięgająca 99,9% została udowodniona wieloma badaniami oraz licznymi nagrodami.

 


Plasmacluster Spot - to jest HIT!

Nowością jest specjalny tryb Plasmacluster Spot. Służy on do usuwania przykrych zapachów oraz bakterii i wirusów z tkanin znajdujących się w mieszkaniu. Pozbędziesz się zapachu potu, dymu tytoniowego czy zapachu zwierząt z tkanin takich jak dywany, obicia foteli i kanapy, odzież, poduszki itp. Po uruchomieniu tego trybu jonizator wypuszcza dużą dawkę jonów, które skutecznie neutralizują zapachy. Dawka ta jest o około 10 razy większa niż normalnie (nawet 70 000 na cm3). Emisja jonów może trwać przez 8 godzin, a po zakończeniu oczyszczacz wraca do poprzedniego trybu pracy (jeśli np. była włączona jonizacja to będzie kontynuowana). Kąt wywiewu powietrza możesz ręcznie ustawiać w zakresie 40° (20° góra, 20° dół), co jest przydatne np. gdy chcesz pozbyć się woni zwierząt z dywanu lub kanapy czy zapachu papierosów z firany.

 

Czasy usuwania przylegających zapachów:

ZAPACH CZAS USUWANIA
Papierosy 30 minut
Zwierzęta domowe 6 godzin
Powstały podczas suszenia ubrań 3 godziny
Pot 6 godzin
Podczas gotowania 2 godziny
Bakterie (nie zapach) 8 godzin

Inteligentna praca automatyczna

Za sprawą 6 czujników oczyszczacz będzie dopasowywał szybkość pracy do aktualnych warunków w pomieszczeniu. Inteligentny tryb automatyczny ustawisz za pomocą 1 przycisku (INTELLIGENT MODE).

 • PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) po wykryciu zanieczyszczeń takich jak pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki urządzenie wejdzie na maksymalne obroty i skutecznie je zneutralizuje
 • temperatury na podstawie temperatury w pomieszczeniu dopasowuje poziom wilgotności powietrza (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%)
 • wilgotności po wykryciu poziomu wilgoci na poziomie 70% urządzenie wygeneruje większą ilość jonów, a tym samym skutecznie zablokuje rozwój pleśni
 • zapachów wykrywa niepożądane zapachy (tytoń, kosmetyki, alkohol, środki w aerozolu itp.) i przechodzi na najwyższy tryb pracy, aby je zneutralizować
 • światła po wykryciu wyłączenia światła w pomieszczeniu uruchomi tryb sleep
 • ruchu (można wyłączyć wykrywanie) po wykryciu braku ruchu w pomieszczeniu, przełącza tryb pracy urządzenia na najniższy, aby obniżyć zużycie energii
Sharp KC-G50EUW - inteligentna praca automatyczna
Sharp KC-G50EUW - 6 czujników, 7 pomiarów, inteligentna praca automatyczna

Innowacyjny oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz Sharp KC-G50EUW posiada 2 wyloty powietrza (górny - automatyczny oraz wcześniej wspomniany, przedni - sterowany manualnie) oraz 3 prędkości pracy. Przedni wywiew daje możliwość ustawienia kąta wydmuchu powietrza w 40°.

 

Kolejnymi przydatnymi funkcjami są blokada rodzicielska, Clean Ion Shower, auto restart oraz programator czasowy umożliwiający ustawienie włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenia (1/2/4/8h) pracy oczyszczacza.

Świetny jest tutaj inteligentny wyświetlacz, który umożliwia odczyt aktualnej temperatury i wilgotności, czasu timera, a co więcej dowiesz się nawet o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji! W dodatku srebrny kolor dający efekt odbicia lustrzanego nadaje charakteru całości. Wyświetlacz posiada również osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, ruchu i zapachu. Za pomocą 7-stopniowej skali kolorystycznej pokaże jakiej jakości jest powietrze. Zakres kolorystyczny przebiega od niebieskiego oznaczającego czyste do czerwonego, który oznacza silnie zabrudzone powietrze.

Sharp KC-G50EUW - obsługa panelu
Sharp KC-G50EUW - obsługa panelu sterowania

W pomocy alergikom

Sharp KC-G50EUW jest urządzeniem przyjaznym dla alergików. Filtr HEPA, funkcja nawilżania, Plasmacluster oraz specjalny tryb pollen przynoszą ulgę osobom cierpiącym na alergię, oraz schorzenia układu oddechowego. Warto w tym momencie wspomnieć, że pollen wykrywa i usuwa alergizujące pyłki roślin.


Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Sharp KC-G50EUW zdjęcie obrotowe
Sharp KC-G50EUW - zdjęcie obrotowe

Dzięki zastosowaniu poręcznych uchwytów po bokach oraz kółek jezdnych z blokadą oczyszczacz jest łatwym w transporcie. Urządzenie jest polecane do pomieszczeń o powierzchniach do 38 m2.

W dodatku 2,5-litrowy zbiornik na wodę jest łatwy w konserwacji, więc oszczędza czas. Urządzenie może posłużyć jako klimatyzer ewaporacyjny. Dodając kilkanaście kostek lodu do zimnej wody, obniżymy temperaturę w pomieszczeniu.

Warto wspomnieć o wskaźniku jakości filtra, który poinformuje o stopniu zużycia filtrów.


Najważniejsze cechy (w skrócie)

Przeciętny koszt filtrów na rok: 200 zł

 • Wielka wydajność
 • Efektywne nawilżanie
 • Cicha praca
 • Niskie zużycie energii
 • Ulepszony system filtracyjny
 • Technologia Plasmacluster
 • Polecany dla alergików
 • 6 czujników: PM2.5 i kurzu, temperatury, wilgotności, światła, zapachu i ruchu
 • Regulacja czułości czujnika
 • Nowość Inteligentna praca automatyczna
 • 2 wyloty powietrza
 • Komfortowe warunki do snu - Clean Ion Shower
 • Blokada rodzicielska
 • Łatwy w transporcie
 • Tryb pollen
 • Tryb SLEEP zapewnia cichą pracę dla komfortowego snu
 • Nowość Tryb Plasmacluster Spot
 • TIMER
 • 3 prędkości wentylatora (max, med, low)
 • Wskaźniki: zanieczyszczenia powietrza, jakości filtrów
 • Auto Restart
 • Funkcja klimatyzera ewaporacyjnego
 • Tania eksploatacja
 • Wysokiej jakości matowa obudowa
 • Innowacyjny wyświetlacz z funkcją ściemniania (przyda się na noc)
 • Tryb pyłki - 10 minut ekspresowego pozbywania się zanieczyszczeń
 • Podświetlenie wylotu powietrza (Air Outlet LED)
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę z alarmem dźwiękowym w razie pustego
MODEL SHARP KC-G50EUW
Zalecana powierzchnia (oczyszczanie/nawilżanie) m2 38/21
Wydajność nawilżania ml/h 450
Pojemność zbiornika na wodę l 2,5
Przepływ powietrza - oczyszczanie* m3/h 60/180/306
Przepływ powietrza - nawilżanie* m3/h 60/120/240
Pobór prądu w stanie czuwania W 0,6
Pobór prądu - oczyszczanie* W 5,0/26/53
Pobór prądu - nawilżanie* W 6,5/14/33
Poziom głośności - oczyszczanie* dB 19/47/52
Poziom głośności - nawilżanie* dB 20/40/46
Długość przewodu zasilającego m 2
Typ przewodu zasilającego C (2-pin)
Zasilanie 220-240 V, 50/60 Hz
Wymiary w pudełku mm 411(szer.) x 711(wys.) x 329(gł.)
Wymiary mm 345(szer.) x 631(wys.) x 262(gł.)
Waga kg 9,2

*wartości dotyczą prędkości pracy wentylatora (niska / średnia / maksymalna).

5/5

Najlepszy oczyszczacz jaki miałem, a troche sie przez moje rece tego przewinęlo... ;d

Bardzo dobry

5/5

Mąż kupił mi na urodziny i jestem bardzo zadowolona. Cichy i fajny zgrabny wygląd :) U mnie sprawdziła się Plasmacluster Spot, dzięki której nie mam już problemu z brzydkim zapachem po kocie na kanapie :)

Kaśka

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G50EUW

Sharp KC-G50EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.