Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G60EUW

Ilość: -+

Cena: 2 999,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-G60EUW

Cena: 3 299,00 zł2 999,00 złpromocja %

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania Sharp KC-G60EUW jest najmocniejszym przedstawicielem z nowej rodziny urządzeń azjatyckiego potentata. Innowacyjna seria KC-G jest odpowiedzią na coraz brudniejsze powietrze. Wielka wydajność (przepływ powietrza 408 m3/h), świetny system filtracyjny, rewolucyjna technologia Plasmacluster oraz wysoko wydajna funkcja nawilżania (630 ml/h) pozwalają na używanie oczyszczacza w dużych pomieszczeniach o powierzchni do 50 m2 (dla nawilżania 30 m2).

Produkt został bogato wyposażony, a zastosowanie inteligentnej pracy automatycznej sprawia, iż konkurencja pozostaje daleko w tyle. Cicha praca (na najniższych obrotach zaledwie 24 dB - tyle wynosi szept) pozwala na komfortowy wypoczynek lub pracę, gdy urządzenie pracuje. Inżynierom udało się również stworzyć model energooszczędny (od 5W - mniej niż energooszczędna żarówka!). Poznaj oczyszczacz powietrza Sharp KC-G60EUW.


Nowe i lepsze filtry

Oczyszczacz KCG60EUW został wyposażony w nowe filtry. Ulepszeniu zostały poddane filtr wstępny, węglowy oraz nawilżacza.

 

Filtr wstępny dostał gęściejszą siatkę, która zatrzyma drobiny o wielkości nawet 240 mikronów! Filtr ten jest zarazem panelem tylnym oraz wlotem powietrza i nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu.

Dużej ewolucji podległ filtr węglowy, który dzięki żelowi krzemionkowemu absorbuje (pochłania) zapachy nawet 3-krotnie więcej! Zapachy są rozkładane na mniejsze cząsteczki. Dzięki zastosowaniu nieorganicznego sorbentu (SiO2) wyłapuje również tlenki azotu (NO2) oraz siarki (SO2). Tlenki te występują głównie w miejscach, w których występuje nasilenie ruchu samochodowego (duże miasta) i mogą być dużą przyczyną brudnego powietrza.

Bardziej wytrzymały jest teraz filtr nawilżacza, którego można myć ręcznie. Dzięki temu w łatwy sposób można go utrzymać w czystości.

Sharp KC-G60EUW nowy filtr węglowy
Sharp KC-G - filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

4 filtry i czyste powietrze w blisko 100%

 • Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).
 • Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym pochłania większość zapachów występujących w gospodarstwie domowym (dym tytoniowy, zapach ze śmietnika, łazienki, kuchni, a nawet amoniak) oraz lotne związki organiczne.
 • Filtr HEPA H13 pochłania i usuwa smog (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i pleśni oraz inne zanieczyszczenia mechaniczne.
 • Filtr nawilżacza umożliwia nawilżanie powietrza oraz zatrzymuje osad.
Filtracja w Sharp KC-G60EUW
Sharp KC-G60EUW - widok na wszystkie filtry

Plasmacluster - jonizacja doskonała

Technologia Plasmacluster wspomaga proces oczyszczania. Technologia ta jest odpowiedzialna za zbilansowaną gospodarkę jonową w powietrzu. Generując odpowiednio naładowane jony ujemne oraz dodatnie, zapewnia powietrze rześkie, zdrowe oraz wolne od wszelkich wirusów (w tym wszystkie odmiany grypy). Skuteczność na poziomie do 99,9% jest udowodniona licznymi badaniami oraz nagrodami. Sharp KC-G60EU-W został wyposażony w najmocniejszy generator jonów.

 


6 czujników i inteligentna praca automatyczna

Na podstawie odczytu z 6 czujników praca oczyszczacza może być kontrolowana w sposób automatyczny, aby zapewnić idealne warunki w pomieszczeniu. Inteligentny tryb automatyczny ustawisz za pomocą 1 przycisku (INTELLIGENT MODE).

 • Za sprawą czujnika PM2.5 i kurzu (z regulacją czułości) urządzenie przyśpieszy swoją pracę po wykryciu któregokolwiek z zanieczyszczeń (pył PM2.5, dym tytoniowy, kurz, roztocza i ich odchody, zarodniki pleśni, pyłki) i je wyeliminuje.
 • Kolejnym jest czujnik temperatury, który na podstawie odczytów temperatury dba o idealny poziom wilgotności (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%).
 • Natomiast czujnik wilgotności jest odpowiedzialny za skuteczną blokadę rozwoju pleśni. Jeśli wykryje poziom wilgotności na poziomie 70%, to generuje większą ilość jonów i hamuje rozwój drobnoustrojów.
 • Czujnik zapachów wykrywa niepożądane zapachy (tytoń, kosmetyki, alkohol, środki w aerozolu itp.) i przechodzi na najwyższy tryb pracy, aby je zneutralizować.
 • Nowością jest czujnik światła, który przełącza urządzenie w tryb sleep w razie wykrycia wygaszenia światła w pomieszczeniu.
 • Innowacyjny czujnik ruchu wykrywa brak ruchu w pomieszczeniu, a następnie przełącza tryb pracy oczyszczacza na najniższy, aby obniżyć zużycie energii.
Sharp KC-G60EUW inteligentna praca automatyczna
Sharp KC-G60EUW - 7 pomiarów, 6 czujników, inteligentna praca automatyczna

Koniec z uciążliwymi zapachami!

Specjalny tryb Plasmacluster Spot umożliwia pozbycie się przykrych zapachów, wirusów oraz bakterii z tkanin i przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu.

 

Dzięki temu trybowi pozbędziesz się uciążliwej woni potu, dymu tytoniowego czy zapachu zwierząt z dywanów, obić foteli i kanapy, odzieży, poduszek oraz innych przedmiotów. Po uruchomieniu tego trybu jonizator generuje największą możliwą dawkę jonów. Dawka ta jest o około 10 razy większa niż normalnie i dochodzi do ilości 70 000 na cm3. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia nadmuchu za pomocą przedniego wywiewu w zakresie 40° (20° góra, 20° dół). Możesz teraz pozbyć się zapachu z np. dywanu czy kanapy, na których uprzednio leżały zwierzęta lub dymu nikotynowego z zasłony, lub odzieży. Emisja jonów może trwać przez 8 godzin, a po zakończeniu oczyszczacz wraca do poprzedniego trybu pracy (jeśli np. była włączona jonizacja to będzie kontynuowana).

Sharp KC-G60EUW panel sterowania z bliska
Sharp KC-G60EUW - panel sterowania z bliska

 

Czasy usuwania przylegających zapachów:

ZAPACH CZAS USUWANIA
Papierosy 30 minut
Zwierzęta domowe 6 godzin
Powstały podczas suszenia ubrań 3 godziny
Pot 6 godzin
Podczas gotowania 2 godziny
Bakterie (nie zapach) 8 godzin

Innowacyjny oczyszczacz - poznaj funkcje

Oczyszczacz KC-G60EUW posiada inteligentny wyświetlacz w złotym kolorze dający efekt odbicia lustrzanego. Poinformuje on za pomocą 7-stopniowej skali kolorystycznej, jakiej jakością powietrza oddychasz. Niebieski kolor oznacza czyste powietrze, a czerwony silnie zabrudzone. Umożliwia on odczyt aktualnej temperatury i wilgotności, czasu timera, a co więcej dowiesz się nawet o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji! Posiada również osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, ruchu i zapachu.

 

Teraz użytkownik dzięki timerowi, dostał również możliwość ustawienia włączenia (2/4/6/8/10/12/14h) oraz wyłączenia (1/2/4/8h) pracy oczyszczacza. Blokada rodzicielska zabezpieczy przed niechcianymi zmianami w pracy urządzenia, a Clean Ion Shower przygotuje komfortowe warunki do snu. Auto restart przywróci oczyszczacz do pracy w razie zaniku prądu. Model posiada 2 wyloty powietrza: górny - sterowany automatycznie oraz przedni - sterowany manualnie, umożliwiający ustawienie wydmuchu w kącie 40°.

Sharp KC-G60EUW górna część oczyszczacza
Sharp KC-G60EUW - górna część oczyszczacza, otwarte wyloty powietrza

Koniec z alergią. Dlaczego funkcjonalny?

Podczas projektowania oczyszczacza nie zapomniano o alergikach oraz o osobach cierpiących na dolegliwości oddechowe i skórne. Dzięki właściwościom filtra HEPA, funkcji nawilżania oraz technologii Plasmacluster idealnie pozbędziemy się substancji powodujących ich dolegliwości. W tym momencie trzeba również wspomnieć o trybie Pollen, który wyłapuje i usuwa alergizujące pyłki roślinne.

 

Oczyszczacz Sharp KC-G60EU-W został również wyposażony w kółka z blokadą, które wraz z wygodnymi uchwytami po bokach sprawiają, że produkt jest łatwym w transporcie. Kolejną cechą, która ułatwia użytkowanie sprzętu, jest duży 3-litrowy zbiornik na wodę. Dzięki niemu oszczędzisz czas, a jego specjalna budowa ułatwia konserwację, co więcej alarm powiadomi nas o tym, że zbiornik jest pusty (alarm możemy wyłączyć). Do tego dzięki długiej żywotności filtrów (nawet 10 lat) oraz niskiemu zużyciu energii eksploatacja urządzenia jest tania.

Produkt możemy wykorzystać również jako klimatyzer ewaporacyjny. Dodając kilkanaście kostek lodu do zimnej wody, obniżymy temperaturę w pomieszczeniu.

Sharp KC-G60EUW zdjęcie obrotowe 3D
Sharp KC-G60EUW - zdjęcie obrotowe 3D

Najważniejsze cechy (w skrócie)

Przeciętny koszt filtrów na rok: 200 zł

 • Wielka wydajność
 • Efektywne nawilżanie
 • Cicha praca
 • Nowość! Ulepszone filtry
 • 4 filtry: wstępny, HEPA H13, węglowy oraz nawilżania
 • Technologia Plasmacluster
 • Niskie zużycie energii
 • Polecany dla alergików
 • Inteligentny wyświetlacz z funkcją przyciemniania dający efekt lustrzanego odbicia
 • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza
 • 6 czujników = 7 pomiarów
 • Nowość! Inteligentna praca automatyczna
 • 2 wyloty powietrza
 • Clean Ion Shower
 • Blokada rodzicielska
 • Łatwy w transporcie
 • Tryb pollen
 • Nowość! Tryb Plasmacluster Spot
 • TIMER
 • Funkcja klimatyzera ewaporacyjnego
 • 3 prędkości wentylatora (max, med, low)
 • Auto Restart
 • Tania eksploatacja
 • Air Outlet LED - podświetlenie wylotu powietrza
 • Tryb pyłki - 10-minutowa, ekspresowa praca
 • Regulacja czułości czujników (światła, kurzu i pyłu PM2.5)
 • 3-litrowy zbiornik na wodę
MODEL SHARP KC-G60EUW
Zalecana powierzchnia (oczyszczanie/nawilżanie) m2 50/30
Wydajność nawilżania ml/h 630
Pojemność zbiornika na wodę l 3
Przepływ powietrza - oczyszczanie* m3/h 72/240/408
Przepływ powietrza - nawilżanie* m3/h 72/240/342
Pobór prądu w stanie czuwania W 0,6
Pobór prądu - oczyszczanie* W 5,0/38/72
Pobór prądu - nawilżanie* W 6,5/40/55
Poziom głośności - oczyszczanie* dB 24/48/53
Poziom głośności - nawilżanie* dB 24/48/49
Długość przewodu zasilającego m 2
Typ przewodu zasilającego C (2-pin)
Zasilanie 220-240 V, 50/60 Hz
Wymiary w pudełku mm 440(szer.) x 741(wys.) x 362(gł.)
Wymiary mm 370(szer.) x 660(wys.) x 293(gł.)
Waga kg 10,5

*wartości dotyczą prędkości pracy wentylatora (niska / średnia / maksymalna).

5/5

Kupowałem go jeszcze przed promocją, ale i tak moim zdaniem wart tych pieniędzy. Urządzenie pracuje w salonie a na noc przerzucamy go do sypialni. W nocy jest trochę słyszalny ale nie ma tragedii, można normalnie spać. Kwestia wyglądu to już sprawa indywidualna, mnie jak i małżonce się podoba, pozdrawiam. Grzegorz

Grzegorz

5/5

Drogi, ale zdecydowanie warty każdej złotówki. Nie mam się do czego przyczepić. Oczyszczam nim powietrze w dużym salonie. Teraz testuje tą SPOT i jak na razie to jest prawda. U mnie usuwa zapach kota. Miałem ostatnio konkurencyjny model i pracował dużo głośniej. Dlatego bałem się go kupić, ale ten Sharp jest cichy.

baran25

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-G60EUW

Sharp KC-G60EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.