Sharp UA-HD40E-T

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD40E-T

Ilość: -+

Cena: 1 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD40E-T

Cena: 1 499,00 zł

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Sharp UA-HD40E-T to elegancki oczyszczacz powietrza wyróżniający się interesującą brązową barwą (druga wersja kolorystyczna modelu UA-HD40E-L). Oferuje również funkcję nawilżania i jonizacji Plasmacluster. Osiągany przepływ powietrza na poziomie do 216 m3/h sprawia, że może wydajnie pracować w pomieszczeniach o powierzchni do 26 m2. Najnowsze badania potwierdzają również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T jest cichy (od 23 dB) i energooszczędny (od 5 W). Posiada wysokiej klasy filtr HEPA H13 i wydajny jonizator Plasmacluster, oferuje także wydajne nawilżanie (do 440 ml/h), co sprawia, że to bardzo dobry sprzęt dla alergików. Filtry o długiej żywotności cechuje korzystna cena, dzięki czemu oczyszczacz jest tani w eksploatacji.

 

Sharp UA-HD40E-T
Sugerowana powierzchnia dla Sharp UA-HD40E-T Sugerowana powierzchnia do 26 m2
Przepływ powietrza dla Sharp UA-HD40E-T Przepływ powietrza 60-216 m3/h
Zakres głośności dla Sharp UA-HD40E-T Zakres głośności 23-47 dB
Pobór energii dla Sharp UA-HD40E-T Pobór energii 5-25 W
Jonizator Plasmacluster
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Nawilżanie ewaporacyjne
3 czujniki
3 czujniki
Advanced Auto
Advanced Auto

Sharp UA-HD40E-T – dane techniczne

 

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń

Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T to 4-stopniowa filtracja wspierana przez jonizację Plasmacluster. To połączenie sprawia, że powietrze pozostaje w niemal 100% oczyszczone. Urządzenie zatrzymuje pyły PM2.5, większość znanych wirusów, alergeny i szkodliwe gazy. Dzięki właściwościom filtra HEPA H13 jest szczególnie polecane alergikom oraz osobom, które zmagają się z chorobami górnych dróg oddechowych.

 

Zanieczyszczone powietrze jest pobierane przez tylny panel, który stanowi filtr wstępny, czyli gęstą siatkę zatrzymującą największe zanieczyszczenia (kurz, sierść, włosy). Następnie przechodzi przez filtr węglowy o masie 170 g odpowiadający za neutralizację szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Ostatnią warstwą jest filtr HEPA H13 o powierzchni 1 m2, który ze skutecznością na poziomie 99,97% usuwa najdrobniejsze cząsteczki - pyły PM2.5, wirusy czy alergeny.

 

Sharp UA-HD40E-T
Sharp UA-HD40E-T - aranżacja

 

Nowy oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T został wyposażony we wskaźnik filtra, czyli specjalną diodę, która informuje użytkownika o konieczności wykonania czynności konserwacyjnych czy montażu nowego modelu. Najczęściej uruchamia się po ok. 720 godzinach pracy urządzenia. To cenna wskazówka dla użytkownika.

 

Nawilżanie ewaporacyjne

Sharp UA-HD40E-T zapewnia wydajne nawilżanie ewaporacyjne (do 440 ml/h). To bezpieczna i w pełni ekologiczna metoda, która w naturalny sposób łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, dzięki czemu nie pozostawia białego nalotu na meblach. Urządzenie posiada filtr nawilżacza o żywotności sięgającej ok. 10 lat.

 

Komfort użytkownika podnosi tryb automatycznego nawilżania. Wbudowane czujniki temperatury i wilgotności zapewniają optymalne warunki (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%). W tym trybie użytkownik nie może regulować poziomu nawilżenia, a poinformuje go o nim wskaźnik na wyświetlaczu.

 

Technologia Plasmacluster - wsparcie w walce z alergenami

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T dba o równowagę jonową w pomieszczeniu, dzięki której użytkownicy cieszą się lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Opatentowana technologia Plasmacluster jest wzorowana na naturze - wydajny generator jonów High Density 7000 wypuszcza do pomieszczenia odpowiednią ilość odpowiednio naładowanych jonów. W ten sposób powietrze staje się rześkie.

 

Opatentowana przez producenta technologia Plasmacluster sprawia, że oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T wyróżnia wysoka efektywność w usuwaniu zanieczyszczeń. Jony otaczają je i dezaktywują. Badania potwierdziły, że ich skuteczność w usuwaniu wirusów, bakterii i alergenów sięga nawet 99,9%.

 

Sharp UA-HD40E-T oferuje specjalny tryb Plasmacluster Ion Shower, w którym oczyszczacz emituje wysokie stężenie jonów przy silnym strumieniu powietrza. Proces trwa 60 minut, a w efekcie skutecznie odświeża pomieszczenie, zatrzymując także rozwój grzybów.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster*

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2)* i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Oczyszczacze Sharp UA-HG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Innowacyjne rozwiązania

W oczyszczaczu Sharp UA-HD40E-T na szczególną uwagę zasługuje ulepszony projekt wylotu powietrza, który prowadzi do powstania efektu Coandy. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie odpowiedniej ścieżki powietrza - zanieczyszczenia kierowane są ku podłodze, skąd urządzenie efektywnie zasysa je do filtrów. W tym modelu znajdziemy także automatycznie zamykaną osłonę wywiewu, która kieruje strumieniem w czasie pracy i chroni przed gromadzeniem się kurzu w jego wnętrzu, gdy oczyszczacz będzie wyłączony.

 

Sharp UA-HD40E-T oferuje również funkcję Advanced Auto, która skutecznie przeciwdziała rozwojowi grzybów. W momencie przekroczenia 70% wilgotności oczyszczacz uruchamia wspomniany tryb Ion Shower. Szybkie działanie wentylatora i silna jonizacja sprawiają, że nie dochodzi do pojawienia się drobnoustrojów.

 

Wygoda i funkcjonalność

Oczyszczacz Sharp UA-HD40E-T posiada 3 czujniki - pyłów, wilgotności i temperatury. W ten sposób możliwa jest praca automatyczna, w której urządzenie dostosowuje tempo pracy do poziomu wykrytych zanieczyszczeń. By podnieść komfort życia alergikow, producent oferuje także tryb pollen, w którym wzrasta czułość czujnika i uruchamia się najwyższy tryb wentylatora. Do dyspozycji użytkownika pozostają także 3 tryby manualne. Dla wygody zaoferowano również regulację jasności wskaźników, która pozwala na osiągnięcie warunków odpowiednich do odpoczynku.

 

Na uwagę zasługuje intuicyjny panel sterowania, z poziomu którego można uruchomić wszystkie funkcje i odczytać dane na temat poziomu zanieczyszczeń. Właśnie tam znajduje się wskaźnik jakości powietrza, czyli skala kolorystyczna opierająca się o dane z czujnika kurzu. Użytkownik może poznać również poziom wilgotności (wskaźnik numeryczny). Do jego dyspozycji pozostaje także programator czasowy, dzięki któremu możliwe jest ustawienie godziny samoczynnego uruchomienia i wyłączenia oczyszczacza Sharp UA-HD40E-T.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T jest wyposażony w 2,5-litrowy zbiornik na wodę, dzięki czemu może pracować przez całą noc. Co więcej, może pracować jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy wrzucić do środka kostki lodu, by obniżyć temperaturę o kilka stopni.

 

Dla wygody użytkownika oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-T oferuje również blokadę rodzicielską, która zabezpiecza przed niekontrolowaną zmianą ustawień. Posiada także praktyczne uchwyty i kółka z blokadą, dzięki którym jest w pełni mobilny.

 

Filtracja w Sharp UA-HD40E-T
Sharp UA-HD40E-T - filtracja, przekrój
Zalety i funkcje oczyszczacza Sharp UA-HD40E-T
 • Filtr HEPA H13
 • Wydajne nawilżanie
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Plasmacluster Ion Shower i funkcja Advanced Auto
 • 3 czujniki: pyłów, temperatury, wilgotności
 • Tryb Pollen
 • Tryb Sleep
 • 3 poziomy pracy wentylatora: cichy, średni i maksymalny
 • Klimatyzer ewaporacyjny
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik konserwacji filtra
 • Wskaźnik nawilżania i braku wody w zbiorniku
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Regulacja czułości czujników
 • Polecany dla alergików
 • Tania eksploatacja
 • Energooszczędność
 • Programator czasowy
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę
 • Blokada rodzicielska
 • Autorestart
 • 2 uchwyty
 • Kółka z blokadą
Sharp UA-HD40E-T parametry techniczne
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD40E-T
Zalecana powierzchnia 26 [m2]
Wydajność nawilżania* 190, 370, 440 [ml/h]
Przepływ powietrza* 60, 144, 216 [m3/h]
Poziom głośności oczyszczanie* 23, 37, 47 [dB]
Poziom głośności nawilżanie* 23, 37, 43 [dB]
Pobór energii oczyszczanie* 5, 12, 25 [W]
Pobór energii nawilżanie* 7, 14, 19 [W]
Pojemność zbiornika 2,5 [l]
Wymiary [szer. x wys. x gł.] 399×615×230 [mm]
Waga 7,9 [kg]
Kolor brązowy

*zależne od prędkości pracy

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HD40E-T

Sharp UA-HD40E-T

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.