Sharp UA-HD50E-L

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD50E-L

Ilość: -+

Cena: 1 799,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD50E-L

Cena: 1 799,00 zł

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Sharp UA-HD50E-L to wydajny oczyszczacz powietrza, który oferuje nawilżanie ewaporacyjne i technologię Plasmacluster. Przepływ powietrza na poziomie do 306 m3/h sprawia, że urządzenie może pracować w pomieszczeniach o powierzchni do 38 m2. To rozwiązanie kompleksowo dbające o powietrze - usuwa zanieczyszczenia mechaniczne i gazowe. Najnowsze badania potwierdzają, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L pracuje stosunkowo cicho (od 23 dB) i energooszczędnie (od 5 W w najniższym trybie). Połączenie wysokiej klasy filtra HEPA H13, opatentowanej technologii Plasmacluster i specjalnego trybu pollen sprawia, że to bardzo dobre rozwiązanie dla alergików. Warto podkreślić, że zastosowane w nim filtry cechują się długą żywotnością i atrakcyjną ceną, dzięki czemu oczyszczacz jest tani w eksploatacji.

 

Sharp UA-H50E-L
Sugerowana powierzchnia dla Sharp UA-HD50E-L Sugerowana powierzchnia do 38 m2
Przepływ powietrza dla Sharp UA-HD50E-L Przepływ powietrza 60-306 m3/h
Zakres głośności dla Sharp UA-HD50E-L Zakres głośności 23-55 dB
Pobór energii dla Sharp UA-HD50E-L Pobór energii 5-54 W
Jonizator Plasmacluster
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Nawilżanie ewaporacyjne
4 czujniki
4 czujniki
Advanced Auto
Advanced Auto

Sharp UA-HD50E-L – dane techniczne

 

Niemal zupełnie oczyszczone powietrze

Wydajny oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L to 3-stopniowa filtracja wspierana przez nawilżanie ewaporacyjne i technologię Plasmacluster. Dzięki temu powietrze pozostaje w niemal 100% wolne od każdego rodzaju zanieczyszczeń i osiąga optymalny poziom wilgotności.

 

Zanieczyszczone powietrze zasysa tylny panel, który stanowi filtr wstępny. Jego zadaniem jest zatrzymywanie największych zanieczyszczeń (m.in. kurzu, sierści zwierząt czy włosów). Następną warstwą jest węgiel aktywny (170 g), który pochłania nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy. Ostatecznie powietrze przechodzi także przez filtr HEPA o powierzchni 1 m2, który zatrzymuje zanieczyszczenia stałe - m.in. pyły PM2.5 i PM10, wirusy czy alergeny. Jego skuteczność sięga co najmniej 99,97%.

 

Sharp UA-HD50E-L
Sharp UA-HD50E-L - aranżacja

 

Filtry do oczyszczacza Sharp UA-HD50E-L cechuje długa żywotność. Ostateczny czas eksploatacji jest uzależniony od jakości powietrza w danym regionie, dlatego cenną wskazówką jest wskaźnik filtra, który informuje o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych czy wymiany. Uruchamia się po ok. 720 godzinach pracy.

 

Ekologiczne nawilżanie powietrza

Sharp UA-HD50E-L to także nawilżanie ewaporacyjne (600 ml/h). To najbezpieczniejsza dla środowiska i domowników metoda, która nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych. W sposób naturalny łączy suche powietrze z cząsteczkami wody, nie pozostawiając białego nalotu czy mokrych plam na meblach. Filtr nawilżacza cechuje długa żywotność (nawet 10 lat). Oczyszczacz posiada wskaźnik trybu nawilżania, który informuje o jego włączeniu oraz konieczności uzupełnienia wody.

 

W oczyszczaczu Sharp UA-HD50E-L dostępny jest wygodny tryb automatycznego nawilżania. Wyposażony w czujniki temperatury i wilgotności, samoczynnie reguluje optymalne warunki gwarantujące komfort domownikom (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%). Jednocześnie należy pamiętać, że nie w każdych warunkach urządzenie będzie w stanie osiągnąć pożądany poziom 55-65%. Użytkownik nie może samodzielnie regulować stopnia nawilżenia, a jego przybliżoną wartość zaprezentuje mu wskaźnik.

 

Technologia jonizacji Plasmacluster

Wsparciem dla 3-stopniowej filtracji jest wydajny generator jonów High Density 7000, który wypuszcza do wnętrza pomieszczenia odpowiednią ilość jonów naładowanych dodatnio i ujemnie. Zachowując ich równowagę, nie tylko wpływa korzystnie na samopoczucie domowników, ale także dezaktywuje napotkane zanieczyszczenia. Jony tworzą grupy hydroksylowe (OH), które otaczają cząsteczki i usuwają z ich powierzchni wodór, a następnie powracają do atmosfery jako woda. Skuteczność technologii Plasmacluster sięga nawet 99,9%. Badania potwierdzają, że to efektywne rozwiązanie w walce z wirusami, alergenami i pleśnią.

 

Skuteczność jonizacji Plasmacluster*

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2)* i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Oczyszczacze Sharp UA-HG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Innowacyjny oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L

Nowoczesny oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L posiada drugi wylot powietrza zaprojektowany pod kątem 20° względem pomieszczenia. Dzięki niemu możliwe jest ustabilizowanie głównego strumienia powietrza w taki sposób, by zanieczyszczenia były sprawnie kierowane ku ziemi, skąd urządzenie będzie w stanie zassać je do filtrów. Osiągany efekt coandy wyraźnie podnosi wydajność oczyszczania. Warto podkreślić również obecność automatycznej osłony wywiewu, która zabezpiecza przed gromadzeniem się kurzu wewnątrz urządzenia.

 

Warto poznać również funkcję Advanced Auto. W tym trybie oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L samoczynnie włącza tryb Ion Shower, gdy tylko dojdzie do przekroczenia poziomu 70% wilgotności względnej. Urządzenie generuje silny strumień jonów, który zmniejsza elektryczność statyczną, a następnie podnosi czułość czujnika kurzu i efektywnie zasysa znajdujące się przy ziemi zanieczyszczenia. Cały proces trwa 60 minut i skutecznie chroni przed rozwojem niechcianego grzyba.

 

Intuicyjna obsługa i dodatkowe funkcje

Oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L posiada 4 precyzyjne czujniki: pyłów, zapachów, temperatury i wilgotności. Ich obecność sprawia, że możliwa jest praca automatyczna uzależniona od rzeczywistych warunków panujących w pomieszczeniu. Użytkownik może skorzystać z kilku dostępnych trybów AUTO: oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem lub obu z nich z dodatkowo uruchomioną jonizacją. Warty podkreślenia jest również tryb pollen, który zwiększa czułość czujnika kurzu i efektywniej wyłapuje alergeny. Wszystkie można uruchomić poprzez intuicyjny panel sterowania.

 

Dla wygody użytkownika, który planuje korzystać z dostępnych 3 trybów manualnych, oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L posiada monitor kurzu/zapachu. To specjalny wskaźnik jakości powietrza w postaci skali kolorystycznej informującej o poziomie zanieczyszczeń.

 

Sharp UA-HD50E-L posiada także programator czasowy, dzięki któremu użytkownik może ustawić czas automatycznego włączenia za 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzin i wyłączenia po 1, 2, 4 lub 8 godzinach. Z myślą o komforcie użytkownik, producent wyposażył urządzenie w funkcję blokady rodzicielskiej i poprawiające mobilność kółka z blokadą i uchwyty.

 

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L może być wykorzystywany jako klimatyzer ewaporacyjny. Posiada duży, 2,5-litrowy zbiornik na wodę zaprojektowany w taki sposób, by możliwe było wrzucenie do środka kostek lodu celem obniżenia temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Filtracja w Sharp UA-HD50E-L
Sharp UA-HD50E-L - filtracja, przekrój
Zalety i funkcje oczyszczacza Sharp UA-HD50E-L
 • Filtr HEPA H13
 • Wydajne nawilżanie
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Plasmacluster Ion Shower i funkcja Advanced Auto
 • 4 czujniki: pyłów, zapachów, temperatury, wilgotności
 • Tryb Pollen
 • Tryb Sleep
 • 3 poziomy pracy wentylatora: cichy, średni i maksymalny
 • Klimatyzer ewaporacyjny
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik konserwacji filtra
 • Wskaźnik nawilżania i braku wody w zbiorniku
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Regulacja czułości czujników
 • Polecany dla alergików
 • Tania eksploatacja
 • Energooszczędność
 • Programator czasowy
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę
 • Blokada rodzicielska
 • Autorestart
 • 2 uchwyty
 • Kółka z blokadą
Sharp UA-HD50E-L parametry techniczne
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD50E-L
Zalecana powierzchnia 38 [m2]
Wydajność nawilżania* 190, 460, 600 [ml/h]
Przepływ powietrza* 60, 186, 306 [m3/h]
Poziom głośności oczyszczanie* 23, 43, 55 [dB]
Poziom głośności nawilżanie* 23, 43, 54 [dB]
Pobór energii oczyszczanie* 5, 17, 54 [W]
Pobór energii nawilżanie* 7, 20, 49 [W]
Pojemność zbiornika 2,5 [l]
Wymiary [szer. x wys. x gł.] 399×615×230 [mm]
Waga 7,9 [kg]
Kolor jasnoszary

*zależne od prędkości pracy

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HD50E-L

Sharp UA-HD50E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.