Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD60E-L

Cena: 2 099,00 zł

Dostępność: Produkt niedostępny

Dostawa: 24 godziny

Sharp UA-HD60E-L to wydajny oczyszczacz z funkcją nawilżania, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni sięgającej 48 m2 (przepływ powietrza do 396 m3/h). Wyposażony w filtr HEPA H13 i wydajny generator jonów Plasmacluster High Density 7000 jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Najnowsze badania potwierdzają również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L wyróżnia elegancki design i nowoczesny projekt w kształcie trapezu. To energooszczędne urządzenie - w najniższym trybie pobiera zaledwie 5 W. Cechuje go niska jak na tę moc głośność (od 25 dB), dzięki czemu nie stanowi przeszkody dla odpoczynku. Żywotność filtrów sięga nawet 10 lat, a więc oczyszczacz jest tani w eksploatacji.

 

Sharp UA-HD60E-L
Sugerowana powierzchnia dla Sharp UA-HD60E-L Sugerowana powierzchnia do 48 m2
Przepływ powietrza dla Sharp UA-HD60E-L Przepływ powietrza 90-396 m3/h
Zakres głośności dla Sharp UA-HD60E-L Zakres głośności 25-55 dB
Pobór energii dla Sharp UA-HD60E-L Pobór energii 5-80 W
Jonizator Plasmacluster
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Nawilżanie ewaporacyjne
4 czujniki
4 czujniki
Advanced Auto
Advanced Auto

Sharp UA-HD60E-L – dane techniczne

 

Zupełnie oczyszczone powietrze

Nowoczesny oczyszczacz Sharp UA-HD60E-L jest wyposażony w 4 filtry, które wspiera opatentowana technologia Plasmacluster. Powietrze pozostaje w niemal 100% wolne od zanieczyszczeń gazowych i mechanicznych.

 

Zanieczyszczone powietrze jest zasysane przez filtr wstępny, który jednocześnie stanowi panel tylny. To gęsta siateczka, której zadaniem jest zatrzymywanie większych zanieczyszczeń (m.in. kurzu, sierści czy włosów). Następnym etapem filtracji jest węgiel aktywny (200 g), który skutecznie neutralizuje niebezpieczne lotne związki organiczne (LZO) i nieprzyjemne zapachy. Ostatecznie powietrze przechodzi przez filtr HEPA H13 o powierzchni 1,2 m2. Jego skuteczność to co najmniej 99,97%.

 

Sharp UA-HD60E-L
Sharp UA-HD60E-L - aranżacja

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L posiada praktyczny wskaźnik filtra, dzięki któremu użytkownik dowiaduje się o konieczności przeprowadzenia czynności konserwacyjnych czy wymiany. Najczęściej uruchamia się po ok. 720 godzinach działania.

 

Naturalne nawilżanie ewaporacyjne

Sharp UA-HD60E-L oferuje również wydajne nawilżanie (do 660 ml/h) przy wykorzystaniu bezpiecznej i ekologicznej maty ewaporacyjnej. Nie wymaga stosowania środków chemicznych, dzięki czemu na meblach nie pojawiają się biały nalot ani mokre plamy. Nawilżacz w sposób naturalny łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Zastosowany w nim filtr cechuje długa żywotność, sięgająca nawet 10 lat. Producent zadbał o wyposażenie urządzenia we wskaźnik trybu nawilżania, który informuje zarówno o jego działaniu, jak i braku wody w zbiorniku.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD60E-L oferuje również tryb automatycznego nawilżania. Posiada czujniki temperatury i wilgotności, które kontrolują warunki w pomieszczeniu i regulują pracę urządzenia w taki sposób, by osiągnąć optymalne wskaźniki (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%). Należy zdawać sobie sprawę, że niekiedy może nie być w stanie osiągnąć poziomu 55-65%, który jest najlepszy dla zdrowia i samopoczucia. W tym trybie oczyszczacz nie daje możliwości samodzielnego regulowania stopnia nawilżenia, a o jej przybliżonej wartości informuje za pomocą numerycznego wskaźnika.

 

Technologia jonizacji Plasmacluster

Wsparciem dla 3-stopniowej filtracji jest technologia Plasmacluster, która zapewnia równowagę jonową w pomieszczeniu. Inspiracją dla jej stworzenia były warunki naturalnie spotykane w lesie, gdzie czujemy się wypoczęci i zrelaksowani. W ten sposób producent podnosi samopoczucie i ogólny komfort życia domowników, pozytywnie wpływając także na ich zdrowie.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HD60E-L posiada wydajny generator jonów High Density 7000, który na bieżąco wpuszcza do pomieszczenia odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych. Te zaś otaczają zanieczyszczenia i dezaktywują je, pobierając z ich białek wodór. Potwierdzona badaniami skuteczność jonizacji Plasmacluster w usuwaniu wirusów, bakterii i alergenów wynosi nawet 99,9%. Jej obecność sprawia, że oczyszczacz Sharp UA-HD60E-L jest szczególnie polecany alergikom.

 

Skuteczność jonizacji Plasmacluster*

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2)* i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Oczyszczacze Sharp UA-HG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Innowacyjny Sharp UA-HD60E-L

Wydajny oczyszczacz Sharp UA-HD60E-L cechuje się nowym projektem, który korzystnie wpływa na jego skuteczność. Posiada drugi wywiew ustawiony pod kątem 20° względem pomieszczenia, dzięki czemu główny strumień powietrza jest stabilizowany, a zanieczyszczenia efektywniej kierowane ku podłodze. Efekt Coandy sprawia, że Sharp UA-HD60E-L pracuje skuteczniej.

 

W oczyszczaczu Sharp UA-HD60E-L pojawiła się również automatyczna osłona wywiewu, która nie tylko precyzyjnie steruje jego kierunkiem, ale przede wszystkim zabezpiecza przed gromadzeniem się kurzu wewnątrz urządzenia. Na uwagę zasługuje także innowacyjny tryb Advanced Auto, który wykorzystuje funkcję Ion Shower. Gdy poziom wilgotności przekroczy 70%, Sharp UA-HD60E-L przez godzinę wypuszcza do pomieszczenia silny strumień jonów i włącza najszybszy tryb pracy wentylatora. W ten sposób nie tylko szybko oczyszcza powietrze, ale także chroni przed rozwojem grzybów.

 

Intuicyjna obsługa

Sharp UA-HD60E-L został wyposażony w 4 precyzyjne czujniki: pyłów, zapachów, temperatury i wilgotności. Ten zestaw reguluje jego pracę automatyczną, która dostosowuje prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczeń i wilgotności. Użytkownik może skorzystać z kilku trybów AUTO - oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem lub każdego z nich z uruchomioną jonizacją. Urządzenie oferuje również tryb pollen, w którym zwiększone zostają czułość wykrywania i tempo usuwania pyłów. Każdy z nich można uruchomić z poziomu intuicyjnego panelu sterowania.

 

Dla użytkowników korzystających z trybów manualnych istotne są dane przekazywane przez monitor kurzu i zapachu. Producent wyposażył oczyszczacz we wskaźnik jakości powietrza, czyli skalę kolorystyczną informującą o poziomie zanieczyszczeń mechanicznych i szkodliwych gazów.

 

Zaletą oczyszczacza z funkcją nawilżania jest duży, 3-litrowy zbiornik na wodę. Cechuje go nie tylko spora pojemność, ale także nowy projekt, który umożliwia wykorzystywanie go jako klimatyzer ewaporacyjny. Wrzucając do środka kostki lodu, można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HD60E-L oferuje również programator czasowy, dzięki któremu użytkownik może ustalić czas automatycznego uruchomienia i/lub wyłączenia urządzenia. Komfort użytkowania podnoszą także blokada rodzicielska, auto restart czy kółka z blokadą i praktyczny uchwyt.

Filtracja w Sharp UA-HD60E-L
Sharp UA-HD60E-L - filtracja, przekrój
Zalety i funkcje oczyszczacza Sharp UA-HD60E-L
 • Filtr HEPA H13
 • Wydajne nawilżanie
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Plasmacluster Ion Shower i funkcja Advanced Auto
 • 4 czujniki: pyłów, zapachów, temperatury, wilgotności
 • Tryb Pollen
 • Tryb Sleep
 • 3 poziomy pracy wentylatora: cichy, średni i maksymalny
 • Klimatyzer ewaporacyjny
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik konserwacji filtra
 • Wskaźnik nawilżania i braku wody w zbiorniku
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Regulacja czułości czujników
 • Polecany dla alergików
 • Tania eksploatacja
 • Energooszczędność
 • Programator czasowy
 • 3-litrowy zbiornik na wodę
 • Blokada rodzicielska
 • Autorestart
 • 2 uchwyty
 • Kółka z blokadą
Sharp UA-HD60E-L parametry techniczne
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD60E-L
Zalecana powierzchnia 48 [m2]
Wydajność nawilżania* 230, 480, 660 [ml/h]
Przepływ powietrza* 90, 240, 396 [m3/h]
Poziom głośności oczyszczanie* 25, 45, 55 [dB]
Poziom głośności nawilżanie* 25, 45, 54 [dB]
Pobór energii oczyszczanie* 5, 24, 80 [W]
Pobór energii nawilżanie* 7, 26, 70 [W]
Pojemność zbiornika 3 [l]
Wymiary [szer. x wys. x gł.] 420×637×242 [mm]
Waga 8,6 [kg]
Kolor jasnoszary

*zależne od prędkości pracy

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HD60E-L

Sharp UA-HD60E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.