Sharp UA-HG50E-L

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG50E-L

Ilość: -+

Cena: 2 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG50E-L

Cena: 2 499,00 zł

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Sharp UA-HG50E-L to wydajne urządzenie 3w1 - łączy w sobie oczyszczacz powietrza, nawilżacz ewaporacyjny i jonizację Plasmacluster. Przepływ powietrza na poziomie do 306 m3/h sprawia, że doskonale radzi sobie w pomieszczeniach o powierzchni do 38 m2. Oczyszczacz wyróżnia elegancki design i delikatny, jasnoszary kolor - bez trudu wkomponuje się w nowoczesne wnętrza. Najnowsze badania dowodzą, że dzięki opatentowanej technologii Plasmacluster skutecznie zmniejsza miano zakaźne koronawirusa.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L zapewnia ciche działanie (już od 19 dB), może być więc z powodzeniem stosowany w sypialni czy domowym gabinecie. Wyróżnia go także niski pobór prądu - w trybie najniższym to zaledwie 5 W. Został wyposażony w filtry cechujące się długą żywotnością i oferowane w niskich cenach, dzięki czemu jest tani w eksploatacji. Wydajne nawilżanie (450 ml/h) oraz rewolucyjna technologia Plasmacluster sprawiają, że to sprawdzony oczyszczacz dla alergików.

 

Sharp UA-HG50E-L
Sugerowana powierzchnia dla Sharp UA-HG50E-L Sugerowana powierzchnia do 38 m2
Przepływ powietrza dla Sharp UA-HG50E-L Przepływ powietrza 60-306 m3/h
Zakres głośności dla Sharp UA-HG50E-L Zakres głośności 19-52 dB
Pobór energii dla Sharp UA-HG50E-L Pobór energii 5-53 W
Jonizator Plasmacluster
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Nawilżanie ewaporacyjne
6 czujników
6 czujników
Tryb Pollen
Tryb Pollen

Sharp UA-HG50E-L – dane techniczne

 

Skuteczny oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L

Nowy oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L posiada ulepszone filtry cechujące się długą żywotnością, która może sięgać nawet 10 lat (w zależności od rejonu użytkowania). Brudne powietrze jest zasysane przez panel tylny, który stanowi filtr wstępny. To gęstsza względem poprzednich modeli siateczka, która potrafi zatrzymywać cząsteczki o wielkości 240 mikronów. Filtruje więc kurz, sierść zwierząt czy włosy.

 

Powietrze przepuszczane jest przez filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego. Takie połączenie znacznie zwiększyło jego zdolność absorpcji. Neutralizuje większość szkodliwych lotnych związków organicznych, w tym również odpowiadających za zdolność koncentracji tlenków siarki i tlenków azotu. Dzięki temu oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L sprawdzi się w przestrzeni miejskiej, gdzie ruch samochodowy jest bardzo natężony. Pochłania także nieprzyjemne zapachy, które pojawiają się w środowisku domowym.

 

Sharp UA-HG50E-L
Sharp UA-HG50E-L - aranżacja

 

Ostatnią warstwą jest filtr HEPA H13 o powierzchni sięgającej 1 m2. Cechuje go skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%, dzięki czemu mamy pewność, że powietrze pozostaje niemal całkowicie wolne od pyłów PM2.5 czy PM10, większości znanych wirusów, alergenów wziewnych czy bakterii.

 

Dodatkiem dla 3-stopniowej filtracji jest także nawilżanie ewaporacyjne. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L jest wyposażony w filtr nawilżający o specjalnej konstrukcji, która podnosi jego wytrzymałość i pozwala na ręczne mycie, dzięki czemu jego żywotność może sięgać nawet 10 lat. Co istotne, to najbardziej ekologiczna i najbezpieczniejsza znana metoda nawilżania, która w naturalny sposób łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Nie wykorzystuje środków chemicznych, które pozostawiałyby biały nalot na meblach.

 

Inteligentny i intuicyjny

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L zapewnia inteligentną pracę automatyczną. Wbudowane 6 czujników dostarcza aż 7 pomiarów, które pozwala urządzeniu precyzyjnie dostosować tryb pracy do zastanych w pomieszczeniu warunków.

 • Czujnik PM2.5/ czujnik kurzu (z możliwością regulacji czułości) - wykrywa cząsteczki mniejsze niż 2,5 mikrona (m.in. pyły PM2.5, wirusy, alergeny wziewne) oraz kurz, odchody roztoczy, pleśń i pyłki. Jego obecność sprawia, że oczyszczacz samoczynnie przełącza się między trybami, dostosowując prędkość wentylatora do jakości powietrza. Jest umieszczony z tyłu urządzenia, co umożliwia wyczyszczenie go, gdy występują jakiekolwiek błędy w działaniu.
 • Czujnik zapachów - wykrywa tytoń, kosmetyki, alkohol, środki w aerozolu i inne zapachy. Także służy do kontrolowania przełączania trybów, by neutralizacja wykrytych zanieczyszczeń nastąpiła jak najszybciej.
 • Czujniki temperatury i wilgotności - dzięki nim możliwe jest utrzymanie optymalnych warunków w pomieszczeniu. Czujnik temperatury zapewnia odpowiednią wilgotność względem temperatury (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%), a czujnik wilgotności sprawia, że oczyszczacz zwiększa intensywność generowania jonów w przypadku przekroczenia poziomu 80%, by chronić przed rozwojem pleśni.
 • Czujnik światła - automatycznie przełącza urządzenie w tryb nocny, gdy wykryje niskie stężenie światła.
 • Czujnik ruchu - kontroluje ruch w danym obszarze, by w razie jego braku przełączyć urządzenie do trybu minimalnego natężenia nawiewu celem maksymalnego obniżenia zużycia energii.

 

Rewolucyjna technologia Plasmacluster

Oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L to nie tylko 3-stopniowa filtracja i nawilżanie powietrza. To także wydajny generator jonów High Density 7000, który wytwarza i wpuszcza do pomieszczenia odpowiednią ilość jonów o ładunku dodatnim i ujemnym. Dzięki osiągniętej równowadze jonowej powietrze jest rześkie, co korzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników. Jony mają zdolność otaczania napotkanych zanieczyszczeń, by na ich powierzchni wytworzyć rodnik hydroksylowy i dezaktywować je. Badania potwierdzają, że skuteczność technologii Plasmacluster to nawet 99,9%.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster*

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Walka z bakteriami

Sharp UA-HG50E-L oferuje specjalny tryb Plasmacluster Spot, dzięki któremu możliwe jest usunięcie zalegających zapachów i bakterii. Przez 8 godzin oczyszczacz generuje nawet 70 000 jonów na 1 cm3, czyli aż 10 razy więcej niż podczas standardowego działania. Nawiew należy skierować bezpośrednio na wybrany przedmiot, by skutecznie go odświeżyć i usunąć nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe drobnoustroje.

 

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

Sharp UA-HG50EL oferuje również tryb Plasmacluster Ion Shower. Jony uwalniane podczas silnego nawiewu powietrza zatrzymują kurz i zmniejszają elektryczność statyczną. Po 10 minutach urządzenie samoczynnie reguluje czułość czujnika na wysoką, by prędkość pracy wentylatora przyspieszyła i oczyszczacz w ciągu 50 minut usunął zalegający na podłodze kurz.

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2)* i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Oczyszczacze Sharp UA-HG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Oczyszczacz na miarę XXI wieku

Podstawowym zadaniem oczyszczacza Sharp UA-HG50E-L jest podnoszenie komfortu życia - dlatego został zaprojektowany tak, by nie angażować przesadnie użytkowników. Oferuje m.in. inteligentną pracę automatyczną, która sprawia, że urządzenie samoczynnie dostosowuje się do panujących wewnątrz pomieszczenia warunków. Co więcej, posiada programator czasowy, który pozwala na ustawienie żądanego czasu pracy. Każdą z funkcji można ustawić z poziomu intuicyjnego panelu sterowania. Ten zaś podlega regulacji, by wydobywające się z niego światło nie przeszkadzało w czasie odpoczynku czy pracy. Poniżej panelu znajduje się wyświetlacz, który informuje m.in. o temperaturze, wilgotności, poziomie zanieczyszczeń czy aktualnym poborze energii.

 

Na zaawansowaną konstrukcję oczyszczacza Sharp UA-HG50E-L składają się również 2 wyloty czystego powietrza zaprojektowane w taki sposób, by jeszcze efektywniej pobierać zanieczyszczenia także z dolnych partii pomieszczenia. Użytkownik zyskał kontrolę nad kątem nachylenia w zakresie 40°. To szczególnie ważne, gdy korzysta z funkcji Plasmacluster Spot, by usunąć drobnoustroje z wybranego przedmiotu.

 

Do dyspozycji użytkownika pozostają również 3 tryby pracy manualnej. Oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L oferuje także specjalny tryb Pollen, który zwiększa czułość czujnika kurzu, by wydajniej usuwać pyłki roślinne. Wygodę codziennego użytkowania podnosi także tryb Sleep zapewniający komfortowe warunki do snu. Urządzenie działa dzięki niemu cicho, jednocześnie dostosowując prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczeń. Jeśli użytkownik uruchomi automatyczne sterowanie oświetleniem, w nocy oczyszczacz wyłączy także diody i wyświetlacz.

 

Nowoczesny oczyszczacz Sharp UA-HG50E-L oferuje wskaźnik jakości powietrza. To skala kolorystyczna, która prezentuje dane pozyskane przez czujniki pyłów i gazów. Wygodę użytkowania urządzenia podnoszą kółka z blokadą i poręczny uchwyt, które zwiększają jego mobilność. Co istotne, oczyszczacz oferuje także funkcję auto restartu, dzięki której urządzenie po ustąpieniu problemów z zasilaniem uruchomi się w ostatnim stosowanym trybie.

 

Co ciekawe, oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG50E-L może być stosowany również jako klimatyzer ewaporacyjny. Zbiornik na wodę został zaprojektowany w taki sposób, by możliwe było wrzucenie do środka kostek lodu, dzięki którym temperatura w pomieszczeniu obniży się o kilka stopni.

 

Filtracja w Sharp UA-HG50E-L
Sharp UA-HG50E-L - filtracja, przekrój
Zalety i funkcje oczyszczacza Sharp UA-HG50E-L
 • Filtr HEPA H13
 • Wydajne nawilżanie
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Plasmacluster Ion Shower
 • Plasmacluster Ion Spot
 • Klimatyzer ewaporacyjny
 • 6 czujników: kurzu i PM2.5, zapachów, temperatury, wilgotności, światła i ruchu
 • 3-stopniowa regulacja czułości czujnika PM2.5/kurzu
 • Tryb Pollen
 • Tryb Sleep
 • 3 poziomy pracy wentylatora: cichy, średni i maksymalny
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik wilgotności
 • Wyświetlacz temperatury
 • Wyświetlacz zużycia energii (w Watach)
 • Wskaźnik konserwacji filtra
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Polecany dla alergików
 • Tania eksploatacja
 • Energooszczędność
 • Timer
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę
 • Blokada rodzicielska
 • Autorestart
 • 2 uchwyty
 • Kółka transportowe
Sharp UA-HG50E-L parametry techniczne
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG50E-L
Zalecana powierzchnia 38 [m2]
Wydajność nawilżania* 150, 300, 450 [ml/h]
Przepływ powietrza* 60, 180, 306 [m3/h]
Poziom głośności oczyszczanie* 19, 47, 52 [dB]
Poziom głośności nawilżanie* 20, 40, 46 [dB]
Pobór energii oczyszczanie* 5, 26, 53 [W]
Pobór energii nawilżanie* 6,5, 14, 33 [W]
Pojemność zbiornika 2,5 [l]
Wymiary [szer. x wys. x gł.] 345x631x262 [mm]
Waga 9,2 [kg]
Kolor jasnoszary

*zależne od prędkości pracy

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HG50E-L

Sharp UA-HG50E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.