Sharp UA-HG60E-L

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG60E-L

Ilość: -+

Cena: 2 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HG60E-L

Cena: 2 999,00 zł

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Sharp UA-HG60E-L to najwydajniejszy oczyszczacz powietrza z serii Ultimate Air HG. Osiągany przepływ powietrza na poziomie 408 m3/h sprawia, że urządzenie może pracować w pomieszczeniu o powierzchni aż 50 m2. Dodatkowo oferuje nawilżanie ewaporacyjne i opatentowaną technologię Plasmacluster, która wspiera 3-stopniowe nawilżanie. To doskonałe rozwiązanie dla alergików i osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych. Najnowsze badania dowodzą również, że oczyszczacz z Plasmacluster skutecznie zmniejsza miano zakaźne nowego koronawirusa.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L wyróżnia cicha praca (od 24 dB) i niewysokie jak na tę moc zużycie prądu (5-53 W). Wykorzystuje aż 6 czujników, które dostarczają 7 pomiarów umożliwiających inteligentną pracę automatyczną wyraźnie podnoszącą komfort użytkowania urządzenia. Wewnątrz urządzenia znajduje się wysokiej klasy filtr HEPA H13 i węgiel aktywny z dodatkiem żelu krzemionkowego, dzięki czemu powietrze pozostaje w niemal 100% wolne od zanieczyszczeń.

 

Sharp UA-HG60E-L
Sugerowana powierzchnia dla Sharp UA-HG60E-L Sugerowana powierzchnia do 50 m2
Przepływ powietrza dla Sharp UA-HG60E-L Przepływ powietrza 72-408 m3/h
Zakres głośności dla Sharp UA-HG60E-L Zakres głośności 24-53 dB
Pobór energii dla Sharp UA-HG60E-L Pobór energii 5-72 W
Jonizator Plasmacluster
Jonizator Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Nawilżanie ewaporacyjne
6 czujników
6 czujników
Tryb Pollen
Tryb Pollen

Sharp UA-HG60E-L – dane techniczne

 

Inteligentny tryb automatyczny

Oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L posiada aż 6 czujników, które dostarczają 7 pomiarów. Dzięki temu możliwa jest inteligentna praca automatyczna - urządzenie zapewnia powietrze wolne od zanieczyszczeń i optymalną wilgotność względną.

 

 • Czujnik PM2.5/czujnik kurzu (z możliwością regulacją czułości) - wykrywa cząsteczki o rozmiarach mniejszych niż 2,5 mikrona (m.in. pyły PM2.5, wirusy, alergeny czy bakterie) i reguluje tempo działania wentylatora w zależności od ich stężenia.
 • Czujnik zapachów - wykrywa zapachu (m.in. tytoniu, kosmetyków, alkoholu, środków w aerozolu) i również reguluje prędkość pracy wentylatora względem ich stężenia.
 • Czujniki temperatury i wilgotności - współpracują ze sobą, tym samym zapewniając optymalne warunki. Czujnik temperatury utrzymuje wilgotność odpowiednią do temperatury (do 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, od 24°C - 55%), a czujnik wilgotności powoduje, że w momencie przekroczenia poziomu 80% oczyszczacz intensywnie generuje jony, by zabezpieczyć pomieszczenie przed rozwojem pleśni.
 • Czujnik światła - gdy w pomieszczeniu natężenie światła maleje, automatycznie przełącza urządzenie w najniższy tryb pracy.
 • Czujnik ruchu - jeśli w kontrolowanym obszarze (2x1,6x2,3 m) nie wykryje ruchu, uruchomi najniższy tryb pracy i przygasi wskaźniki, by obniżyć zużycie energii.

 

Skuteczne oczyszczanie powietrza

Wydajny oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L jest wyposażony w filtry o przedłużonej żywotności sięgającej nawet 10 lat. Znajdziesz w nim ulepszony filtr wstępny, czyli gęstszą niż w starszych modelach siateczkę, która zatrzymuje największe zanieczyszczenia do 240 mikronów. W środku znajduje się także trwalszy filtr nawilżacza, który można myć ręcznie.

 

Producent wyposażył oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L w udoskonalony filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego. Dzięki temu zatrzymuje nie tylko nieprzyjemne zapachy pochodzące ze środowiska domowego, ale także szkodliwe gazy, a wśród nich tlenki siarki i tlenki azotu. To zanieczyszczenia powszechne w miastach i ośrodkach o dużym natężenie ruchu drogowego. Niekorzystnie wpływają na zdolność koncentracji i samopoczucie.

 

Ostatnim etapem filtracji w oczyszczaczu Sharp UA-HG60E-L jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o powierzchni 1,2 m2. Cechuje go skuteczność na poziomie co najmniej 99,97% w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych. Odpowiada za zatrzymywanie pyłów PM2.5 i PM10, wirusów, alergenów i bakterii.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L to również wydajne nawilżanie ewaporacyjne. To jedyne tak skuteczne i jednocześnie w pełni bezpieczne dla środowiska i użytkowników rozwiązanie zapewniające optymalną wilgotność w pomieszczeniu. Nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, nie pozostawia więc białego nalotu ani mokrych plam na meblach. Producent wyposażył urządzenie w filtr cechujący się wyjątkową konstrukcją, dzięki której jest trwalszy. Możliwość mycia ręcznego sprawia, że łatwo utrzymać go w czystości, a jego żywotność sięga nawet 10 lat.

 

Sharp UA-HG60E-L
Sharp UA-HG60E-L - aranżacja

 

Rewolucyjna technologia Plasmacluster

Sharp UA-HG60E-L został wyposażony także w opatentowaną technologię Plasmacluster, która wspiera 3-stopniową filtrację. Urządzenie posiada wydajny generator jonów High Density 7000, który wypuszcza do pomieszczenia odpowiednią ilość jonów naładowanych dodatnio i ujemnie. W ten sposób zapewnia równowagę jonową, która pozytywnie wpływa na samopoczucie i pozwala pozbyć się uporczywego bólu głowy. Co istotne, jony posiadają zdolność dezaktywacji napotkanych zanieczyszczeń. Skuteczność technologii Plasmacluster sięga nawet 99,9%.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster*

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Usuwanie zalegających zapachów

Dzięki obecności wydajnego generatora jonów HD 7000, oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L oferuje specjalny tryb Plasmacluster Spot, który pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zalegających drobnoustrojów z dowolnie wybranego przedmiotu w pomieszczeniu. Urządzenie generuje nawet 70 000 jonów na 1 cm3, a cały proces trwa 8 godzin. Ruchomy wywiew powietrza umożliwia skierowanie go bezpośrednio na dany przedmiot (np. zasłony czy poduszki).

 

Plasmacluster Spot - czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

W oczyszczaczu Sharp UA-HG60E-L znajdziesz również tryb Plasmacluster Ion Shower. Urządzenie przez 10 minut uwalnia jony przy silnym nawiewie, dzięki czemu wyraźnie zmniejsza elektryczność statyczną. Dzięki temu zanieczyszczenia opadają na ziemię i są efektywnie zasysane do filtrów - umożliwia to trwający 50 minut tryb szybkiej pracy.

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2)* i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Oczyszczacze Sharp UA-HG przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Wygodne użytkowanie

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L oferuje również 3 tryby manualne, a więc użytkownik może sam dostosować prędkość pracy wentylatora do swoich potrzeb. Co więcej, urządzenie posiada także funkcję programatora czasowego, który umożliwia ustawienie czasu samoczynnego włączenia i wyłączenia oczyszczacza.

 

Z myślą o alergikach powstał specjalny tryb Pollen, w którym oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L skuteczniej wykrywa i usuwa alergeny wziewne. W połączeniu z wysokiej klasy filtrem HEPA H13 i technologią Plasmacluster stanowi to idealne rozwiązanie dla alergików. Dla wygody użytkownika zastosowano również tryb sleep, w którym urządzenie gwarantuje komfortowe warunki do odpoczynku. Działa cicho i z wygaszonym wyświetlaczem, a prędkość działania wentylatora jest uzależniona od jakości powietrza.

 

Serce użytkowników podbija również elegancki wyświetlacz w srebrnym kolorze, który daje efekt odbicia lustrzanego. Oferuje możliwość przyciemnienia, by zapewniać wygodne użytkowanie wieczorem i nocą. Właśnie na nim znajduje się wskaźnik jakości powietrza, czyli kolorowa skala obrazująca poziom zanieczyszczeń. Ze znajdującego się poniżej wyświetlacza użytkownik może odczytać poziom wilgotności, temperaturę, czas timera i aktualne zużycie energii. Oczyszczacz Sharp UA-HG60E-L posiada również osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, zapachu i ruchu, które korzystają z danych pochodzących z czujników.

 

Sharp UA-HG60E-L posiada 2 wyloty czystego powietrza. Przedni sterowany jest automatycznie, tylny natomiast daje możliwość ustawienia kąta nachylenia w zakresie 40°. Użytkownik może więc precyzyjnie sterować kierunkiem nawiewu w specjalnym trybie Plasmacluster Spot.

Filtracja w Sharp UA-HG60E-L
Sharp UA-HG60E-L - filtracja, przekrój
Zalety i funkcje oczyszczacza Sharp UA-HG60E-L
 • Filtr HEPA H13
 • Wydajne nawilżanie
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Plasmacluster Ion Shower
 • Plasmacluster Ion Spot
 • Klimatyzer ewaporacyjny
 • 6 czujników: kurzu i PM2.5, zapachów, temperatury, wilgotności, światła i ruchu
 • 3-stopniowa regulacja czułości czujnika PM2.5/kurzu
 • Tryb Pollen
 • Tryb Sleep
 • 3 poziomy pracy wentylatora: cichy, średni i maksymalny
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Wskaźnik wilgotności
 • Wyświetlacz temperatury
 • Wyświetlacz zużycia energii (w Watach)
 • Wskaźnik konserwacji filtra
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Polecany dla alergików
 • Tania eksploatacja
 • Energooszczędność
 • Timer
 • 2,5-litrowy zbiornik na wodę
 • Blokada rodzicielska
 • Autorestart
 • 2 uchwyty
 • Kółka z blokadą
Sharp UA-HG60E-L parametry techniczne
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HG60E-L
Zalecana powierzchnia 50 [m2]
Wydajność nawilżania* 200, 470, 630 [ml/h]
Przepływ powietrza* 72, 240, 408 [m3/h]
Poziom głośności oczyszczanie* 24, 48, 53 [dB]
Poziom głośności nawilżanie* 24, 48, 49 [dB]
Pobór energii oczyszczanie* 5, 38, 72 [W]
Pobór energii nawilżanie* 6.5, 40, 55 [W]
Pojemność zbiornika 3 [l]
Wymiary [szer. x wys. x gł.] 362×370×660 [mm]
Waga 10,5 [kg]
Kolor jasnoszary

*zależne od prędkości pracy

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HG60E-L

Sharp UA-HG60E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Zobacz również

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.