Sharp UA-KIL80E-W

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL80E-W

Ilość: -+

Cena: 4 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL80E-W

Cena: 4 499,00 zł

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 24 godziny

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Sharp UA-KIL80E-W to niezwykle wydajny oczyszczacz z funkcją nawilżania (do 700 ml/h!). Osiągany przepływ powietrza na poziomie do 498 m3/h przekłada się na efektywną pracę w pomieszczeniach o powierzchni do 62 m2. Zastosowany w urządzeniu wysokiej klasy filtr HEPA H13 i najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster w połączeniu ze specjalnym trybem Pollen sprawiają, że to doskonałe rozwiązanie dla alergików. Wysoką jakość wykonania potwierdza przyznane urządzeniu złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W mimo dużej wydajności pracuje cicho (od 21 dB) i energooszczędnie (od 6,4 W). Został wyposażony w 5 czujników, dzięki którym pracuje w pełni automatycznie i nie obciąża użytkownika. Posiada filtry o długiej żywotności i specjalny system czyszczenia filtra wstępnego, co przekłada się na korzystne koszty eksploatacyjne i wygodę użytkowania. Jakość powietrza w pomieszczeniu pozwalają poznać 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5 i wskaźnik jakości powietrza w postaci 3-stopniowej skali kolorystycznej.

 

Sharp UA-KIL80E-W
Sugerowana powierzchnia dla Sharp UA-KIL80E-W Sugerowana powierzchnia do 62 m2
Przepływ powietrza dla Sharp UA-KIL80E-W Przepływ powietrza 90-498 m3/h
Zakres głośności dla Sharp UA-KIL80E-W Zakres głośności 21-55 dB
Pobór energii dla Sharp UA-KIL80E-W Pobór energii 6,4-103 W
Plasmacluster Ion 25000
Plasmacluster Ion 25000
Wydajne nawilżanie
Wydajne nawilżanie
5 czujników
5 czujników
Cyfrowy wskaźnik
Cyfrowy wskaźnik

Sharp UA-KIL80E-W – dane techniczne

 

Inteligentny oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W oferuje w pełni automatyczne oczyszczanie i nawilżanie. Zestaw wysokiej jakości filtrów sprawia, że powietrze w pomieszczeniu jest niemal w 100% wolne od zanieczyszczeń i osiąga optymalny poziom wilgotności. Pracę automatyczną regulują dane, które dostarczają precyzyjne czujniki: PM2.5 i kurzu (z 3-stopniową regulacją), zapachów, temperatury, wilgotności i światła.

 

Czujniki w oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W sprawiają, że urządzenie samoczynnie dostosowuje prędkość pracy wentylatora do rzeczywistych potrzeb. W ten sposób zapewnia maksymalnie czyste powietrze przy minimalnym zużyciu energii. Na uwagę zasługują również 2 tryby automatyczne:

 • tryb Pollen, w którym oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W zwiększa czułość czujnika kurzu, by szybciej usuwać wywołujące objawy alergii kurz i pyłki,

 • tryb Sleep, w którym urządzenie pracuje cicho, a prędkość wentylatora dopasowywana jest do potrzeb (jeśli jasność wskaźników będzie ustawiona na “Auto”, w tym trybie automatycznie się wyłączą).

 

Dane pochodzące z czujników wykorzystywane są również w celu przekazywania informacji o jakości powietrza użytkownikowi. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5 na wyświetlaczu i wskaźnik jakości powietrza, czyli 3-stopniową skalę kolorystyczną, którą znajdziesz na dole urządzenia.

 

Optymalne warunki w pomieszczeniu - oczyszczanie i nawilżanie

 

Sharp UA-KIL80E-W zapewnia 3-stopniową filtrację. Brudne powietrze jest zasysane przez panel tylny stanowiący filtr wstępny - zatrzymuje więc największe zanieczyszczenia (o wielkości 250 mikronów), czyli m.in. włosy, sierść zwierząt i przede wszystkim kurz. W oczyszczaczu znajdziesz wyróżniający go system oczyszczania filtra wstępnego, czyli specjalne rolki zbierające z niego kurz do pojemnika. Wyraźnie podnosi się komfort użytkowania urządzenia - użytkownik nie musi sam czyścić siatki, a jedynie co pół roku opróżnić pojemnik.

 

Kolejnym etapem filtracji powietrza jest filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, który z dużą skutecznością neutralizuje niebezpieczne gazy i nieprzyjemne zapachy pochodzące z gospodarstwa domowego. Pochłania także tlenki siarki (SOx) i tlenki azotu (NOx), które w istotny sposób pogarszają koncentrację, a ich stężenie w dużych miastach bywa naprawdę wysokie ze względu na duże natężenie ruchu drogowego. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada również wysokiej klasy filtr HEPA H13, który wyróżnia zdolność do zatrzymywania cząsteczek o wielkości zaledwie 0,3 mikrona. Skuteczność w usuwaniu pyłów PM2.5 i PM10, większości wirusów czy alergenów to co najmniej 99,97%.

 

Sharp UA-KIL80E-W
Sharp UA-KIL80E-W - aranżacja

 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W zastosowano również system wydajnego nawilżania (do 700 ml/h). Urządzenie posiada matę ewaporacyjną, która łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych, pozostaje więc w pełni bezpieczna dla środowiska i użytkowników oraz nie generuje białego nalotu na meblach. Sharp UA-KIL80E-W został wyposażony we wskaźnik trybu nawilżania, dzięki któremu poznajemy tryb pracy i dowiadujemy się o konieczności uzupełnienia wody. Wbudowane w urządzenie czujniki temperatury i wilgotności zapewniają optymalne warunki w pomieszczeniu:

 • poniżej 18°C - 65%,

 • 18-24°C - 60%,

 • powyżej 24°C - 55%.

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada również wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który uruchamia się, gdy łączny czas pracy lub okresu przechowywania wody przekracza 720 godzin. Dzięki niemu użytkownik wie, że niezbędne jest przeprowadzenie czynności konserwacyjnych filtra nawilżania i zbiornika. Po ich wykonaniu należy zresetować wskaźnik.

 

Wydajna technologia Plasmacluster

 

Nowy oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W został wyposażony w bezpieczny jonizator powietrza Plasmacluster, który podnosi jakość powietrza. Nie tylko dba o równowagę jonową znaną nam z przyrody, ale także wyłapuje i dezaktywuje napotkane zanieczyszczenia, wspierając pracę filtrów. Jego skuteczność sięga nawet 99,9%, co potwierdzają licznie przeprowadzone badania. To szczególnie polecane rozwiązanie dla alergików - oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W można z powodzeniem stosować cały rok.

 

Sharp UA-KIL80E-W posiada najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Poniższa tabelka prezentuje, czym różni się od stosowanego w poprzednich modelach High Density 7000:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W daje także możliwość uruchomienia specjalnego trybu Plasmacluster Spot, który pozwala szybko usunąć drobnoustroje i zapachy. Użytkownik może skierować strumień powietrza bezpośrednio na konkretny przedmiot, a silny strumień jonów przez 8 godzin będzie usuwał bakterie i zanieczyszczenia, które zdążyły wniknąć w głąb tkanin. Jaki jest czas usuwania przylegających zapachów i bakterii w trybie Plasmacluster Spot?

 

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

Na przejrzystym panelu sterowania znajduje się także wskaźnik wymiany modułu. Dioda pulsuje, gdy zbliża się koniec jego żywotności, czyli po ok. 17,5 tys. godzinach pracy.

 

Filtracja w Sharp UA-KIL80E-W
Sharp UA-KIL80E-W - widok na filtry

 

Zalety i funkcje oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W
 • Filtr HEPA H13
 • System czyszczenia filtra wstępnego
 • Wydajne nawilżanie (700 ml/h)
 • Jonizacja Plasmacluster
 • Plasmacluster Ion Shower
 • Plasmacluster Ion Spot
 • Klimatyzer ewaporacyjny
 • 5 czujników: kurzu i PM2.5, zapachów, temperatury, wilgotności i światła
 • 3-stopniowa regulacja czułości czujnika PM2.5 i kurzu
 • Tryb Pollen
 • Tryb Sleep
 • 3 poziomy pracy wentylatora: cichy, średni i maksymalny
 • 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5 (od 10 μg/m³ do 499 μg/m³)
 • Wskaźnik jakości powietrza (3 kolory)
 • Wskaźnik zapachów
 • Wskaźnik wilgotności (od 25 do 75%)
 • Wyświetlacz temperatury (od 0 do 50°C)
 • Wyświetlacz zużycia energii (w Watach)
 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Polecany dla alergików
 • Tania eksploatacja
 • Energooszczędność
 • Timer (1-12 godzin)
 • 3,6-litrowy zbiornik na wodę
 • Blokada rodzicielska
 • Autorestart
 • 2 uchwyty
 • Kółka transportowe

 

Sharp UA-KIL80E-W parametry techniczne
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL80E-W
Zalecana powierzchnia 62 [m2]
Wydajność nawilżania* 230, 540, 700 [ml/h]
Przepływ powietrza* 90, 258, 498 [m3/h]
Poziom głośności oczyszczanie* 21, 44, 55 [dB]
Poziom głośności nawilżanie* 23, 44, 48 [dB]
Pobór energii oczyszczanie* 6.4, 29, 103 [W]
Pobór energii nawilżanie* 7.5, 31, 49 [W]
Wymiary [szer. x wys. x gł.] 400×359×693 [mm]
Waga 11,8 [kg]
Kolor biały

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.