Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

 

Oczyszczacze powietrza to urządzenia elektryczne z układem filtracyjnym powietrza. Odpowiedni oczyszczacz powietrza może usunąć składniki smogu, takie jak pyły PM2.5, lotne związki organiczne, jak również niemal wszystkie alergeny, bakterie i wirusy. Użytkownicy oczyszczaczy obserwują też znaczną redukcję kurzu w domach. Na rynku dostępnych jest szereg urządzeń, które mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

 

Z czego ta różnica wynika? Wbrew pozorom zakup odpowiedniego urządzenia bywa sprawą bardzo skomplikowaną.

 

Artykuł ten pomoże Ci w podjęciu prawidłowej decyzji kiedy kupić oczyszczacz powietrza oraz przede wszystkim na który się zdecydować, by spełnił on swoje zadanie.

 

Spis treści:

 1. Zasada działania oczyszczacza powietrza
 2. Rodzaje oczyszczaczy powietrza
 3. Rodzaje filtrów stosowanych w oczyszczaczach powietrza
 4. Oczyszczacze powietrza - opinie użytkowników
 5. Na co zwrócić uwagę przy zakupie
 6. Oczyszczacze powietrza - ranking producentów
 7. Podsumowanie

 

Czym jest i jak działa oczyszczacz?

Urządzenie oczyszczające ma za zadanie zadbać o to, by w naszym otoczeniu było 'czyste powietrze'. Co to jednak znaczy? Większość z nas spędza najwięcej czasu w domu, biurze, czy też innych pomieszczeniach zamkniętych. Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdujemy, wszędzie tam obecne są roztocza, wirusy, bakterie, kurz, zwierzęca sierść, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne i mikroskopijne pyły (w tym szczególnie niebezpieczna frakcja PM2.5). Przebywanie w takich pomieszczeniach, wdychanie 'brudnego powietrza', pełnego szkodliwych substancji nie jest najlepsze dla naszego zdrowia. Obserwuje się zwiększoną liczbę zachorowań na choroby płuc, w tym POChP, astmę czy różnego rodzaju stany alergiczne na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem. Ponadto badania statystyczne wskazują na znacznie większą umieralność w momencie występowania takich zjawisk jak smog. Szacuje się, że nawet co trzeci udar mózgu ma swoją przyczynę w zanieczyszczeniu powietrza (dane WHO). Z pomocą przychodzą nam właśnie oczyszczacze powietrza, które potrafią niwelować niemal 100% wymienionych zanieczyszczeń z otaczającego nas powietrza.

 

Jak działają te urządzenia?

Większość oczyszczaczy usuwa zanieczyszczenia poprzez przepuszczenie ich przez mechaniczny filtr lub zestaw filtrów (np. HEPA i aktywny węgiel). W niektórych urządzeniach proces oczyszczania jest znacznie bardziej skomplikowany, wymagający wstępnej jonizacji zanieczyszczeń, w celu ich przyciągnięcia przez przeciwnie naładowane powierzchnie czy też ich rozkładu do niegroźnych substancji, z udziałem promieniowania UV na filtrze fotokatalitycznym.

 

W wielkim uproszczeniu, schemat działania oczyszczaczy powietrza wygląda następująco:

 

Uproszczona zasada działania oczyszczaczy powietrza

 

Naturalnie, schemat ten jest wielkim uproszczeniem często bardzo skomplikowanego procesu oczyszczania powietrza ten jednak zależy od rodzaju oczyszczacza czy filtru, który został w tym sprzęcie AGD zastosowany.

 

Rodzaje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza można sklasyfikować na wiele sposobów. Zazwyczaj możemy spotkać się z podziałem oczyszczaczy powietrza według filtra, jaki w nim zastosowano. My jednak skupimy się na podziale bardziej praktycznym z punktu widzenia użytkownika, a do rodzajów filtrów jeszcze wrócimy w dalszej części artykułu. Oczyszczacze powietrza możemy podzielić na:

 

 • Oczyszczacze powietrza dla alergików
 • Oczyszczacze powietrza na smog
 • Oczyszczacze powietrza z wbudowanym nawilżaczem powietrza
 • Oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji powietrza - jonizatory powietrza

 

Oczyszczacze powietrza dla alergików

Katar, kaszel, duszności, problemy z oddychaniem czy łzawienie oczu to najpopularniejsze objawy uczulenia. Tych objawów nie należy bagatelizować - prowadzi to bowiem zwykle do astmy. Temat alergii powraca jak bumerang każdej wiosny, a uczulenie na różnego rodzaju substancje czy pyłki deklaruje czterdzieści procent z nas. Dzięki zakupowi odpowiedniego oczyszczacza powietrza możemy poważnie ograniczyć ilość alergenów znajdujących się w powietrzu w pomieszczeniach, w których przebywamy.

 

Najlepszymi urządzeniami dla alergikównowoczesne oczyszczacze powietrza, które wykorzystują wielostopniową filtrację powietrza. W odróżnieniu od standardowych oczyszczaczy powietrza wykorzystują one zestaw filtrów różnego rodzaju, które eliminują praktycznie każdy rodzaj zanieczyszczeń alergizujących występujących w powietrzu.

 

Doskonałym przykładem oczyszczania powietrza idealnie nadającego się dla alergików jest technologia Flash Streamer wykorzystywana w urządzeniach marki Daikin, takich jak np. Daikin MC70L. Równie skuteczną technologią w walce z alergenami jest też Plasmacluster, dostępną w oczyszczaczach powietrza Sharp, np.  Sharp KC-D40EUW.

 

Technologia Flash Streamer polega na przepływie powietrza przez system złożony z sześciu różnych stopni filtracji oddziałujących różnie na różne rodzaje zanieczyszczeń - powietrze jest poddawane procesom jonizacji i utleniania przez rodniki hydroksylowe (filtr fotokatalityczny). Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest usunięcie do 99% zanieczyszczeń z powietrza, począwszy od wirusów, grzybów, pyłków, dymu palacza aż po nieprzyjemne zapachy i mnóstwo innych alergenów. O konkurencyjnej technologii Sharp Plasmacluster dowiesz się więcej w dalszej części artykułu.

 

 A oto film prezentujący sposób działania technologii Flash Streamer marki Daikin:

 

 

Oczyszczacze powietrza na smog

Podczas każdego okresu grzewczego w niemal całej Polsce obserwuje się kilkukrotny wzrost stężeń zanieczyszczeń w powietrzu, które praktycznie swobodnie wnikają do naszych domów w drodze wentylacji. Głównymi winowajcami tej sytuacji są indywidualne piece na paliwo stałe, w których przez nieekonomiczną i nieekologiczną obsługę kotła, zachodzi zjawisko pirolizy. Niestety też nadal żywa jest 'tradycja' palenia śmieciami. Pyły PM2.5, jak również benzopireny, formaldehyd, benzen, dioksyny i wiele innych substancji bez przeszkód dostaje się do naszych płuc, a z nich część trafia do krwi i dalej, do organów. Jeśli chcesz ograniczyć nawet kilkukrotnie ilość tych groźnych czynników w domu, zalecamy zastosowanie oczyszczaczy z filtrem HEPA klasy co najmniej E10, w połączeniu z filtrem z węglem aktywnym. Pamiętać należy, że jakość wykonania tych dwóch stopni filtracji odgrywa niebagatelną rolę w jakości oczyszczania i długości eksploatacji. Choć filtr HEPA musi spełniać określone normą warunki, to w przypadku filtra z węglem aktywnym, takich norm nie ma i trzeba zdać się na sumienność producenta. Filtr HEPA, szczególnie najwyższa stosowana w oczyszczaczach klasa H13 zapewnia filtrację na poziomie 99,97% najtrudniej wychwytywalnych drobin 0,3μm, czyli niemal 100% pyłów PM2.5. W sytuacji, gdy ilość zanieczyszczeń w domu jest duża (a ma to miejsce w dniach występowania smogu), filtracja mechaniczna jest bezpieczniejsza od filtracji fotokatalitycznej (obecnej w oczyszczaczach firmy Daikin). Produktem ubocznym reakcji fotokatalitycznej jest ozon. Najnowsze badania sugerują też, że część lotnych związków organicznych podczas reakcji fotokatalitycznej rozkładana jest do formaldehydu. Ponadto HEPA jest też dokładniejsza w usuwaniu najmniejszych i najbardziej groźnych pyłów. Doskonałym przykładem wydajnego oczyszczacza antysmogowego na około 35 m2 powierzchni są modele japońskiego producenta CADO Leaf AP-C200

 

Oczyszczacze powietrza z opcją nawilżania

Oczyszczacze powietrza z wbudowanym nawilżaczem powietrza to doskonały wybór na jesienno-zimowe dni, kiedy to powietrze jest suche i utrudnia oddychanie, co z kolei przekłada się na nasze samopoczucie oraz koncentrację. Nawilżacz powietrza wbudowany w urządzenie oczyszczające wytwarza mgiełkę z pary wodnej (w przypadku nawilżacza ultradźwiękowego) lub po prostu parę, która podwyższa wilgotność powietrza w pomieszczeniu, która jest istotnym parametrem dla wydajnego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza pomaga również zmniejszyć ilość drobnoustrojów, bakterii, wirusów, roztoczy i innych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Dzieje się tak, ponieważ w optymalnej wilgotności powietrza rozmnażanie ww. organizmów jest znacznie trudniejsze. Wymienione wcześniej typy oczyszczaczy, bazujące na filtracji elektrostatycznej lub mechanicznej (HEPA), mogą być wyposażone w nawilżacz powietrza. 

 

Jonizatory powietrza

Jonizatory powietrza to specyficzny typ oczyszczaczy, których głównym zadaniem jest wytwarzanie jonów ujemnych i uwalnianie ich do otoczenia. Jony te mogą 'dociążać' pyły, powodując ich wzajemne przyciąganie i 'sklejanie'. Te zjawiska wywołują opadanie na ziemię tychże pyłów. Ponieważ praktycznie każde urządzenie elektryczne generuje głównie jony dodatnie, to wytwarza się mikroklimat sprzyjający rozmnażaniu wirusów, grzybów, roztoczy i innych alergenów. Jony ujemne niwelują ten proces wprowadzając równowagę między jonami. Dodatkową zaletą jonizatorów jest cicha praca. Jonizatory powietrza to zazwyczaj tanie, domowe urządzenia, które w ładnej obudowie mogą zdobić niejedno pomieszczenie. Nie polecamy jednak urządzeń wykorzystujących tylko proces jonizacji do oczyszczania powietrza, gdyż z reguły nie generują znaczącego, wymuszonego ruchu powietrza, przez co ich wydajność w redukcji stężeń mikroskopijnych pyłów może być względnie niewielka. Warto też nadmienić, że jonizatory generujące same jony ujemne są zupełnie nieskuteczne przeciw większości składnikom smogu, takim jak formaldehyd, benzen, benzo[a]piren. Przeciw nim sprawdza się filtr węglowy i fotokatalityczny. 

 

Wyróżniającą się technologią jonizacji, o której warto wspomnieć, jest Sharp Plasmacluster, która stanowi uzupełnienie filtracji mechanicznej w oczyszczaczach japońskiego producenta. Generator jonów Plasmacluster rozkłada wodę na jony dodanie i ujemne, do których przyciągają się nierozłożone cząsteczki wody (będące dipolami), tworząc duże klastry jonowe. Takie 'super jony' są znacznie trwalsze, dzięki czemu mogą lepiej penetrować zakamarki pokoju w poszukiwaniu zanieczyszczeń. Jednak ich największym atutem jest udowodniona, olbrzymia skuteczność w neutralizacji alergenów, wirusów, bakterii i zarodników grzybów krążących w powietrzu. Jony dodanie i ujemne, pochodzące z rozłożonej cząsteczki wody, tworzą rodniki hydroksylowe na powierzchni np. wirusa grypy, a te 'wyciągając' z niego protony (wodór bez elektronu), zamieniają się w zwykłą cząsteczkę wody, niszcząc po drodze strukturę powierzchni wirusa. Skuteczność tej technologii przeciw wirusom sięga 99,9%

 

Podobne, ciężkie aerojony do wytwarzanych przez jonizator Plasmacluster, powstają w naturze i są zupełnie niegroźne dla człowieka. Przy tym wszystkim oczyszczacze powietrza Sharp kontrolują bilans jonów dodatnich i ujemnych, by zachować między nimi zdrową równowagę.

 

Rodzaje filtrów stosowanych w oczyszczaczach

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oczyszczaczy powietrza, różniących się nie tylko ceną, ale również funkcjami czy skutecznością w zwalczaniu różnego typu zanieczyszczeń. Dzieje się tak, ponieważ urządzenia wykorzystują różnego rodzaju filtry, przez które przepuszczane jest oczyszczane powietrze. Najpopularniejsze filtry to:

 • Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Absorber) - w oczyszczaczach można spotkać go w 4 klasach: E10, E11, E12 i H13. Najskuteczniejszy w zwalczaniu bakterii, wirusów czy mikroskopijnych pyłów (m.in. PM 2.5), idealnie nadający się dla alergików.
 • Filtr węglowy - skutecznie usuwa lotne związki organiczne (m.in. benzopireny), pochłania zapachy. 1 gram węgla aktywnego może mieć nawet 1500 m2 powierzchni aktywnej, dzięki bardzo skomplikowanej, porowatej nanostrukturze. W niektórych oczyszczaczach stosuje się impregnowany filtr węglowy, który można wielokrotnie płukać w wodzie.
 • Filtr wodny - część zanieczyszczeń zostaje zatrzymanych w wodzie, co wymusza częstą wymianę wody na czystą. Wodne oczyszczacze powietrza mają względnie niską skuteczność w wychwytywaniu mikroskopijnych pyłów.
 • Filtr elektrostatyczny - skuteczny w zwalczaniu mikroskopijnych pyłów (m.in. PM 2.5) i alergenów, charakteryzujący się niskim kosztem eksploatacji — można go myć pod wodą.
 • Filtr tkaninowy - dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniami mechanicznymi większymi niż 10 mikrometrów. 
 • Filtr fotokatalityczny - skuteczny w zwalczaniu alergenów, bakterii i wirusów. Pod wpływem promieniowania UV na powierzchni filtra dochodzi do powstania rodników hydroksylowych, które utleniają zanieczyszczenia na niegroźne składniki (woda i dwutlenek węgla). Okresowej wymianie podlega filtr harmonijkowy z TiO2
 • Jonizator - wytwarza lekkie jony ujemne lub zgrupowania ciężkich jonów dodatnich i ujemnych (np. Plasmacluster).
 • Lampa UV - stosowane z reguły jako kolejny stopień filtracji za filtrem HEPA. Badania sugerują blisko zerową skuteczność, sama lampa może jedynie sterylizować wnętrze oczyszczacza. Przyczyna tkwi w zbyt krótkim czasie oddziaływania promieniowania UV na przelatujące powietrze. Żeby lampa mogła w tak krótkim czasie zneutralizować np. wirusy, musiałaby mieć olbrzymią moc. 

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku filtrów HEPA panuje nieporozumienie i powielanie błędnego rozumowania ich działania. W wielu miejscach można dowiedzieć się, że filtry te pozwalają na zatrzymywanie zanieczyszczeń większych od 0,3 mikrometra i sugeruje się — pośrednio lub bezpośrednio, że z zanieczyszczeniami mniejszymi od 0,3 mikrometra sobie nie radzą.

 

Niestety są firmy, które z tego niezrozumienia czerpią zyski, przedstawiając swoje oczyszczacze powietrza jako te, które radzą sobie z mniejszymi drobinami, deklasując oczyszczacze z filtrami HEPA, a tym bardziej z filtrami elektrostatycznymi. Dobrym przykładem tego zachowania jest firma Lightair, która na swojej stronie internetowej przedstawia błędną grafikę, porównującą możliwości ich urządzeń do konkurencyjnych.

 

Jest to sprzeczne z intuicją, ale cząstki wielkości około 0,3 mikrometra wyłapać filtrom HEPA jest najtrudniej, są to tzw. MPPS, czyli drobiny o największej zdolności penetracyjnej. Dlatego też filtry HEPA są standaryzowane właśnie na drobinach tej wielkości i radzą sobie z mniejszymi i większymi drobinami co najmniej tak dobrze, jak z MPPS. Poniższy wykres pozwoli w pełni zrozumieć, skąd wzięło się to nieporozumienie.

Skuteczność działania filtrów HEPA
Zasada działania filtru HEPA

Niektóre oczyszczacze są wyposażone również w ozonator  ściślej mówiąc funkcję sterylizacji ozonem. Jest ona bardzo skuteczna w zwalczaniu mikroorganizmów, jednak należy pamiętać, iż ozon jest gazem silnie utleniającym, z tego też względu trującym. Nigdy nie przebywaj w miejscu, gdzie działa ozonator i zawsze wietrz co najmniej godzinę pomieszczenie po ozonowaniu! Nie polecamy urządzeń z ozonatorami, gdyż stanowią one zagrożenie zdrowotne dla użytkowników, a przy bezpiecznych dla ludzi stężeniach ozonu są po prostu mało skuteczne. Uwaga: są na rynku producenci, którzy nie chcąc odstraszyć klientów ozonowaniem, ukrywają tę funkcję pod nazwami takimi, jak np. molekularna aktywacja tlenu. 

 

Oczyszczacze powietrza - opinie użytkowników

Przeszukując Internet, możemy natrafić na wiele różnych, często skrajnych opinii dotyczących oczyszczaczy powietrza. Jak to zazwyczaj w życiu bywa, w każdej z tych opinii może być ziarenko prawdy. Warto pamiętać, że znaczna część skarg użytkowników wynika z wyboru urządzenia niskiej jakości, nieprawidłowej eksploatacji lub niedopasowania wydajności urządzenia do kubatury. Chcielibyśmy zatem zwrócić Twoją uwagę na jeden aspekt — kluczowym elementem mającym wpływ na to, czy będziemy zadowoleni z zakupu oczyszczacza powietrza, czy też nie, jest umiejętność jego dobrania. Właśnie dlatego przygotowaliśmy poniżej kilka wskazówek dotyczących tego, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oczyszczacza powietrza.

 

Kupujemy oczyszczacz — na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu oczyszczacza powietrza należy wziąć pod uwagę poniższe aspekty, aby mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania:

 • Wydajność (CADR lub ew. przepływ powietrza w m3/h) - najważniejszy parametr, który mówi o tym, jaką ilość powietrza urządzenie jest w stanie przefiltrować w ciągu godziny. Jeśli znamy kubaturę pomieszczenia, w którym ma pracować oczyszczacz powietrza, to z łatwością będziemy w stanie określić czy dane urządzenie w nim się sprawdzi. Zazwyczaj producenci podają maksymalną powierzchnię, do której dany oczyszczacz powietrza jest przeznaczony. Jednak warto podchodzić do tej deklaracji producentów sceptycznie. Dla przykładu Philips 3256/10 i Sharp KC-A60EU-W mają prawie identyczny przepływ powietrza i filtry HEPA H13. Wydawać by się mogło, że powinny mieć też podobną, zalecaną powierzchnię. Philips postanowił jednak zadeklarować aż dwa razy większą powierzchnię niż Sharp (odpowiednio 95 i 48 m2), co wydaje się nam mało rzetelne. Sugerujemy przyjąć 85 m3/h maksymalnego przepływu urządzenia na każde 10 m2 powierzchni (27 m3). Dla przykładu, jeśli urządzenie posiada maksymalnie 170 m3/h przepływu, to polecamy stosowanie go do pomieszczeń o powierzchni do 20 m2.
 • Dobieramy oczyszczacz do pokoju, nie do całego domu - częstym błędem jest założenie, że można znaleźć oczyszczacz powietrza, który poradzi sobie z dużą powierzchnią podzieloną na wiele pomieszczeń a czasem nawet pięter. Powietrze między pomieszczeniami z reguły nie miesza się na tyle intensywnie, by zrównoważyć stałe wnikanie zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz przez nawiewniki lub szczeliny w oknach. Najpewniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie każdej sypialni i pokoju dziecka w oczyszczacz. Do większej z sypialń można dobrać urządzenie, które po przeniesieniu na dzień do salonu będzie mogło go sprawnie oczyszczać.
 • Metoda filtracji - sprawdźmy, w jaki sposób urządzenie oczyszcza powietrze i czy zastosowana technologia filtracji sprawdzi się do redukcji ilości tych zanieczyszczeń, których najbardziej chcemy się pozbyć z domu.
 • Poziom hałasu - oczyszczacze powietrza bardzo często są stosowane w sypialniach. Warto zwrócić więc uwagę na poziom hałasu, jaki urządzenie generuje. Taką informację producenci zazwyczaj podają i można ją znaleźć w opisach produktów. Wiele oczyszczaczy posiada specjalny tryb działania (tryb nocny) umożliwiający jego możliwie ciche działanie. Pamiętać należy, że między np. 25 dB a 35 dB subiektywna różnica głośności jest dwukrotna. Natomiast 10 dB to tak naprawdę 10-krotny wzrost mocy akustycznej! Do sypialń polecamy urządzenia, których głośność w trybie nocnym wynosi nie więcej, niż 35 dB. Uwaga: często parametr ten jest ukrywany przez producentów urządzeń, szczególnie gdy nie mają się czym chwalić.
 • Producent oraz części zamienne - warto zorientować się, przez kogo i gdzie produkowany jest dany oczyszczacz powietrza i czy nie ma problemów z dostępnością części zamiennych. Znana marka to najczęściej gwarancja tego, że przez wiele lat filtry do wybranego urządzenia będą dostępne (zwyczajnie opłaca się produkować filtry do modeli, które zostały sprzedane w dużej ilości na całym świecie). Niestety, wiele produktów na rynku importowanych jest z Chin przez małe, europejskie firmy, które tylko wymyślają dla nich nazwę, piszą instrukcję i projektują pudełko. Wybór takiego oczyszczacza to często początek problemów w dostępie do części zamiennych - choć należy uczciwie zaznaczyć, iż nie zawsze.
 • Funkcje dodatkowe - przy podobnych parametrach urządzeń kluczowym może okazać się, co oczyszczacz powietrza oferuje dodatkowo, poza samą filtracją powietrza. Możemy zatem spotkać się z m.in. takimi dodatkami: tryb automatyczny, czyli kontrola pracy na podstawie odczytów z czujników, wskaźnik jakości powietrza, który informuje nas o tym, jak dużo zanieczyszczeń urządzenie wykrywa wokół. Możemy mieć też timer, sterowanie pilotem, sterowanie przez sieć lokalną, sterowanie poprzez podanie zasilania, czujnik światła i automatyczną regulację jasności wyświetlacza itd. Jednak najważniejszymi dodatkami w oczyszczaczach, które można spotkać, jest ewaporacyjne nawilżanie powietrza. Trzeba tylko zwracać uwagę na jego wydajność. Każde 100 ml wody/godzinę parowania pozwala obsłużyć około 10 m2 powierzchni. Razem z nawilżaczem idzie w parze posiadanie (lub nie) higrostatu, który umożliwia utrzymywanie optymalnej wilgotności. Ostatnim, ważnym dodatkiem, jest jonizacja powietrza, która może przeradzać się w największy atut, jak ma to miejsce z np. oczyszczaczami Sharp. 
 • Cena - podobnie do pozostałych sprzętów AGD, niska cena bardzo często oznacza również niską jakość. Należy z dystansem podchodzić do urządzeń, które możemy okazyjnie kupić w marketach za nieduże pieniądze, gdyż może się okazać, że dostęp do części zamiennych czy wydajność i kultura pracy urządzenia będzie tak słaba, że koniec końców i tak będziemy zmuszeni do zakupu produktu wyższej klasy. 

 

Ranking producentów oczyszczaczy

Z czystym sumieniem możemy polecić następujących, sprawdzonych i uznanych producentów oczyszczaczy powietrza. Szczególnie polecane za najwyższą jakość oznaczamy literą (P). Kolejność alfabetyczna:

 

Podsumowanie

Oczyszczacze powietrza to bardzo przydatne urządzenia w każdym domu czy biurze. Ich zakup jednak nie należy do najłatwiejszych z powodu olbrzymiej rozpiętości ich rodzajów, funkcji czy chociażby ceny. Mamy nadzieję, iż ten artykuł przynajmniej w niewielkim stopniu ułatwił Ci podjęcie decyzji dotyczącej zakupu oczyszczacza powietrza. Jeśli nadal masz problem z wyborem idealnego urządzenia dla siebie z naszej bogatej oferty — zamów rozmowę klikając na niebieską słuchawkę lub wypełnij formularz kontaktowy, pomożemy Ci dokonać słusznego wyboru.

 

 

comments powered by Disqus
Kategorie

Kim jesteśmy?

Sklep Aero7.pl działa od 2009 roku. Działalność firmy dzieli się na część handlową i usługową. W sklepie Aero7.pl znajdą Państwo sprzęt do tzw. obróbki powietrza czyli taki, dzięki któremu możemy regulować jego temperature lub wilgotność.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Oczyszczacze domowe w ofercie Aero7.pl

Oczyszczacze dla alergików w ofercie Aero7.pl

Oczyszczacze z funkcją nawilżania w ofercie Aero7.pl

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.