TOSHIBA jest japońskim potentatem w dziedzinie RTV oraz AGD. Spółka powstała w wyniku fuzji dwóch firm w 1939 roku, początkowo nazywając się Tokyo Shibaura Denki. Dopiero w 1984 roku za oficjalną nazwę przyjęto Toshiba Corporation.

 

Firma swój pierwszy klimatyzator wyprodukowała w 1950 roku, co świadczy o wielkim doświadczeniu w tej dziedzinie. W 1981 roku TOSHIBA jako pierwsza wprowadziła jednostkę inwerterową, która do dzisiaj jest wykorzystywana do budowy klimatyzacji przez największe firmy. Pod koniec ubiegłego wieku firma potwierdziła pozycję lidera, przedstawiając szereg urządzeń wykorzystujących ekologiczne czynniki chłodnicze (R410A i R407C). Ostatnio inżynierowie postawili na czynnik chłodniczy R32.

 

Ciągłe badania przyczyniają się do tworzenia coraz bardziej doskonałych klimatyzatorów. Od 1994 roku TOSHIBA otrzymuje co roku prestiżowe nagrody za wybitne osiągi w przemyśle, co świadczy o wielkiej renomie firmy.

 

Ciekawostką jest to, że w Polsce pod Wrocławiem jest fabryka telewizorów LCD, którą otwarto w 2007 roku.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności