Klimatyzator ścienny SPLIT

Samsung Wind-Free Elite 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU

Klimatyzator Samsung Wind-Free Elite 2,5 kW

Klimatyzator ścienny SPLIT

Samsung Wind-Free Elite 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU

Ilość: -+

Cena 23% 5 799,00 zł

Cena 8% 5 099,00 zł

Z montażem: 6 499,00 zł

Cena 23% 5 799,00 zł

Cena 8% 5 099,00 zł

Cena z montażem 6 499,00 zł

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Ilość sztuk: -+

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępnycennik montażu

Dostawa: 48 godzin

Masz pytania? Napisz do nas

Samsung Wind-Free ELITE 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU to klimatyzator SPLIT przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 20-30 m2. Wyróżnia go technologia Wind-Free™ z około 23 000 mikrootworów, dzięki którym równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w pomieszczeniu. Cechuje się niewielkimi wymiarami jednostki wewnętrznej i cichą pracą. Głośność zaczyna się już od 16 dB, co sprawia, że urządzenie pracuje w sposób niemal niezauważalny.

 

Klimatyzator Samsung Wind-Free™ ELITE 2,5 kW (jednostka wewnętrzna AR09TXCAAWKNEU i jednostka zewnętrzna AR09TXCAAWKXEU) to najwyższa klasa energetyczna A+++ dla chłodzenia i grzania. Czujnik AI Auto Comfort sprawia, że urządzenie dobiera tryb pracy do aktualnych potrzeb oraz preferencji użytkowników. Ciągła kontrola ruchu sprawia, że pojawiają się nieprzyjemne podmuchy powietrza skierowane wprost osoby znajdujące się w pomieszczeniu. Efektywną i jednocześnie bezpieczną dla środowiska pracę zapewnia czynnik chłodniczy R32, którym jest wypełniony układ chłodniczy klimatyzatora.

 

Dostępne zestawy w serii
Klimatyzator Samsung Wind-Free ELITE 2,5 kW Moc Do powierzchni Cena
Samsung Wind-Free ELITE
strona główna
2,5 - 3,5 kW 20-40 m2 od 5749 zł
Samsung Wind-Free ELITE AR09TXCAAWKNEU 2,5 kW 20-30 m2 5 749 zł
Samsung Wind-Free ELITE AR12TXCAAWKNEU 3,5 kW 30-40 m2 6 399 zł

 

Technologia Wind-Free™ bez chłodnych podmuchów

Technologia Wind-Free™ zapewnia przede wszystkim cichą pracę urządzenia przy równomiernym rozprowadzaniu powietrza. Klimatyzator Samsung Wind-Free™ ELITE 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU posiada około 23 000 mikrootworów i cechuje się zaawansowanym przepływem powietrza, dzięki czemu nie generuje chłodnych powiewów.

 

Optymalne warunki, które zapewnia technologia Wind-Free™, pozwalają również na sporą oszczędność. Przy tych ustawieniach jednostka wewnętrzna zużywa blisko 77% mniej energii elektrycznej względem pracy z włączoną funkcją Fast Cooling. Pobór prądu na tym poziomie nie wpływa na wyraźny wzrost wysokości rachunków.

 

Chłodzenie Samsung Wind-Free™ ELITE bez nieprzyjemnych podmuchów

 

Funkcja Fast Cooling – szybkie chłodzenie na dużej przestrzeni

Klimatyzator Samsung Wind-Free™ ELITE 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU posiadają również funkcję Fast Cooling, dzięki której bardzo szybko mogą schłodzić całe pomieszczenia. Zastosowana w nich technologia Digital Inverter Boost sprawia, że proces chłodzenia odbywa się 43% szybciej. Nowa, powiększona konstrukcja wentylatora o poszerzonych komorze wlotowej i łopatkach zapewnia natomiast większą odległość i szerokość (do 15 metrów) rozprowadzania powietrza.

 

Fast Cooling w Samsung Wind-Free™ ELITE Fast Cooling w Samsung Wind-Free™ ELITE

 

Optymalne warunki termiczne

Najlepsze warunki termiczne w pomieszczeniu są zasługą funkcji AI Auto Comfort, która automatycznie dobiera odpowiedni tryb pracy urządzenia. Czujnik analizuje nie tylko aktualną temperaturę wewnątrz, ale także dane o sposobie dotychczasowego użytkowania klimatyzatora. Dzięki temu klimatyzator Samsung Wind-Free™ ELITE 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU pracuje w najbardziej wydajnym trybie przy utrzymaniu najlepszej temperatury w pomieszczeniu.

 

Samsung Wind-Free ELITE AI Auto Comfort Samsung Wind-Free ELITE AI Auto Comfort

 

Czujnik ruchu w klimatyzatorze Samsung

Jeszcze bardziej wydajną pracę urządzenia zapewnia wbudowany czujnik ruchu. Klimatyzator Samsung Wind-Free™ ELITE 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU może samodzielnie przełączać się na oszczędny tryb Wind-Free, jeśli w pomieszczeniu nie znajdują się ludzie. Co więcej, czujnik ruchu daje możliwość ustawienia urządzenia tak, by podmuchy powietrza omijały domowników lub podążały za ich ruchami.

 

Samsung Wind-Free ELITE czujnik ruchu
Samsung Samsung Wind-Free™ ELITE – porównanie działania z czujnikiem ruchu oraz bez czujnika
* Czujnik wykrywania ruchu rozpocznie proces wykrywania braku ruchu po minimum 5 minutach do maksymalnie 60 minut

 

 

Samsung Wind-Free ELITE Easy Filter Plus

Potrójnie oczyszczone powietrze

Klimatyzator Samsung Wind-Free™ ELITE 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU jest wyposażony w filtr Tri-Care, który skutecznie poprawia jakość powietrza i utrzymać optymalną wydajność wymiennika ciepła. Na jego konstrukcję składają się gęsty filtr powstrzymujący kurz i sierść oraz filtr pokryty powłoką z zeolitu redukujący drobne cząsteczki.

 

Dodatkowym wsparciem są również filtr Easy Filter Plus. Całość sprawia, że powietrze w twoich pomieszczeniach pozostaje wolne od wszelkich niebezpiecznych zanieczyszczeń.

 

Sterowanie z poziomu aplikacji SmartThings

Aplikacja SmartThings dostępna na urządzenia z systemem Android lub iOS daje możliwość utrzymania pełnej kontroli temperatury i ustawień klimatyzatora. Użytkownik może także wydawać polecenia głosowe w kilku językach. Automatyka systemu sprawia, że aplikacja podpowiada optymalne ustawienia.

Aplikacja SmartThings w Samsung Wind-Free ELITE

 

Ekologiczny czynnik R32

Czynnik chłodniczy R32 jest znacznie bardziej ekologicznym i jednocześnie efektywnym rozwiązaniem niż jego poprzednik R410. Cechuje się także większą wydajnością. Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) to 675, natomiast potencjał niszczenia warstwy ozonowej (ODP) jest zerowy.

 

Klimatyzatory ścienne z czynnikiem chłodniczym R32 są również łatwiejsze w utylizacji. Jego zaletą jest możliwość ładowania zarówno w fazie ciekłej, jak i gazowej, co podnosi komfort samej instalacji i późniejszego serwisowania. Jego zawartość w instalacji freonowej jest o 30% mniejsza niż poprzednika.

 

Samsung Wind-Free ELITE czujnik ruchu
Test przeprowadzony na czynniku chłodniczym R32 w porównaniu do stosowanych tradycyjnie przez markę Samsung czynników chłodniczych R410 i R22

 

Pozostałe funkcjonalności w klimatyzatorze Samsung Wind-Free™ ELITE 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU

3-letnia gwarancja

3-letnia gwarancja
Długa gwarancja, która potwierdza wysoką jakość wykonania.


5-letnia gwarancja na sprężarkę

5-letnia gwarancja na sprężarkę
Dodatkowa 5-letnia gwarancja na sprężarkę.


5-stopniowa regulacja prędkości wentylatora

5-stopniowa regulacja prędkości wentylatora
Prędkość wentylatora jednostki zewnętrznej automatycznie dopasowuje się do warunków, tym samym optymalizując proces wymiany ciepła i zwiększając wydajność energetyczną.


Wskaźnik czystości filtra

Wskaźnik czystości filtra
Klimatyzator informuje o konieczności czyszczenia filtra. To niezwykle łatwe dzięki możliwości wyjęcia go górą.


Auto Restart

Auto Restart
Po nagłym wyłączeniu (braku napięcia) urządzenie automatycznie przywraca wszystkie wcześniej ustawione parametry.


Wyświetlacz temperatury wewnętrznej

Wyświetlacz temperatury wewnętrznej
Urządzenie w czasie rzeczywistym informuje użytkownika o poziomie temperatury wewnątrz pomieszczenia.


24-godzinny regulator czasowy

24-godzinny regulator czasowy
Dzięki funkcji regulatora czasowego użytkownik może ustawić czas samoczynnego włączenia i wyłączenia urządzenia w przeciągu 24 godzin.


Funkcja Auto Clean

Funkcja Auto Clean
Automatyczne czyszczenie klimatyzatora, które polega na usunięciu wilgoci poprzez przedmuchanie powietrza. To sposób na zapobieganie rozwojowi bakterii w jednostce wewnętrznej i powstawania nieprzyjemnego zapachu.


Funkcja Good Sleep

Funkcja Good Sleep
To nie tylko niska głośność urządzenia, ale także brak nagłych chłodnych podmuchów z jednostki wewnętrznej klimatyzatora Samsung. Dzięki kontroli temperatury zapewnionej przez technologię Wind-Free Cooling użytkownik śpi w komfortowych warunkach.


Tryb ECO

Tryb ECO
Tryb ekologiczny to sposób na oszczędzenie energii przy zachowaniu chłodu. Przy zmniejszonej mocy sprężarki wydajnie chłodzi pomieszczenia także wtedy, gdy na zewnątrz nie panują upały.


Tryb cichy

Tryb cichy
Najniższa głośność klimatyzatora Samsung, dzięki której urządzenie umożliwia pracę czy odpoczynek bez niepokojących dźwięków.


Osuszanie

Osuszanie
Dzięki trybowi DRY urządzenie dopasowuje prędkość silnika wentylatora w odniesieniu do temperatury zdalnej i panującej w pomieszczeniu, uzyskując tym samym odpowiedni stopień osuszania.


Wentylator

Wentylator
Klimatyzator może pracować jako niezależny wentylator.


Grzanie przy -15°C

Grzanie przy -15°C
Połączenie specjalnej konstrukcji i nowoczesnych technologii pozwala ogrzewać przy temperaturze zewnętrznej na poziomie -15°C.


Lamele skraplacza Ocean Fin

Lamele skraplacza Ocean Fin
Klimatyzator Samsung Wind-Free™ ELITE posiada lamele skraplacza wykonane z materiału odpornego na korozję. Nie tylko podnosi to ich ochronę przed rdzą, ale także pozwala zachować optymalną wydajność wymiennika ciepła.

Model Samsung Wind-Free™ ELITE AR09TXCAAWKNEU/AR09TXCAAWKXEU
Moc / do powierzchni 2,5 kW / 20-30 m2
Moc
Chłodzenie (znamionowe) [kW] 2,5
Chłodzenie (min.–maks.) [kW] 0,9-3,6
Ogrzewanie przy +7 °C [kW] 3,2
Ogrzewanie (min.– maks.) [kW] 0,8-7,1
Ogrzewanie przy -5 °C [kW] 4,15
Ogrzewanie przy -10 °C [kW] 3,98
Ogrzewanie przy -15 °C [kW] 3,92
Efektywność energetyczna Chłodzenie
SEER / klasa energetyczna [W/W] 8,8 / A+++
Zużycie energii elektrycznej [kWh/a] 99
Pdesignc [kW] 2,5
EER [W/W] 4,63
Efektywność energetyczna Ogrzewanie
SCOP / klasa energetyczna [W/W] 5,1 / A+++
Zużycie energii elektrycznej [kWh/a] 631
Pdesignh (umiarkowany) [kW] 2,3
COP [W/W] 4,74
Usuwanie wilgoci [l/h] 1,0
Usuwanie wilgoci [l/h] 1,0
Usuwanie wilgoci [l/h] 1,0
Maksymalny przepływ powietrza (chłodzenie)
Jednostka wewnętrzna [m3/min] 11,1
Jednostka zewnętrzna [m3/min] 45,0
Moc akustyczna
Jednostka wewnętrzna (chłodzenie) [dB(A)] 56
Jednostka zewnętrzna (chłodzenie) [dB(A)] 59
Ciśnienie akustyczne
Jednostka wewnętrzna Tryb wys./cichy [dB(A)] 39/16
Jednostka zewnętrzna wysoka [dB(A)] 45
Zakres temperatury pracy
Chłodzenie [°C] -10–46
Ogrzewanie [°C] -15~24
Dane elektryczne
Źródło zasilania [Φ, V, Hz] 1Φ, 220~240 V, 50 Hz
Typ sprężarki Rotacyjna BLDC
Pobór mocy Chłodzenie [W] 540
Pobór mocy Ogrzewanie [W] 675
Prąd roboczy Chłodzenie [A] 2,9
Prąd roboczy Ogrzewanie [A] 3,4
Wymiary netto (Sz. × Wys. × Gł.)
Jednostka wewnętrzna [mm] 889 x 299 x 215
Jednostka zewnętrzna [mm] 790 x 548 x 285
Waga netto
Jednostka wewnętrzna [kg] 10,6
Jednostka zewnętrzna [kg] 32,5
Czynnik chłodniczy
Typ R32 (zawiera fluorowane fazy cieplarniane. GWP = 675)
Napełnienie fabryczne (5m) [kg] 0,97
Napełnienie fabryczne w tonach ekwiwalentu CO2 [kg] 0,65
Dodatkowe napełnienie czynnika chłodniczego [g/m] 15
Połączenia rur
Rura cieczowa ø, mm (cal) 6,35 (1/4)
Rura gazowa [ø, mm (cal)] 9,52 (3/8)
Długość rury Min./Maks. [m] 3/15
Wysokość rury Maks. [m] 8
Połączenia rur (Rura odprowadzająca) [ø, mm] ø16.3, 550 mm

Klimatyzator z montażem

+48 799 394 010

Zadzwoń

Nasi specjaliści doradzą w doborze idealnego klimatyzatora dla Ciebie

Umów się

Wybierz dogodny dla siebie termin instalacji klimatyzatora

Zamontujemy

Montaż z nami to szybka realizacja, precyzja, czystość oraz pełen profesjonalizm
Oferujemy bezpłatny audyt w celu dobrania klimatyzatora oraz bezpłatny dojazd na terenie całej Polski
Zapewniamy pełne wsparcie przez okres gwarancji oraz po jej upływie
Województwa z montażem klimatyzatora Aero7.pl

5/5

Wybrałem te klimę ze względu na funkcję wind free i się nie zawiodłem, w ogóle nie czuć podmuchów zimnego powietrza więc polecam

Czarek87

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Samsung Wind-Free Elite 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU

Samsung Wind-Free Elite 2,5 kW AR09TXCAAWKNEU

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.