Hyundai H5CM-M42OU/2 — 12,3 kW chłodzenia dla maksymalnie pięciu odbiorników
Hyundai H5CM-M42OU/2 jest największym pod względem liczby przyłączy agregatem w tej piątce. Obsługuje maksymalnie pięć jednostek wewnętrznych, a karta 2026 podaje nominalnie 12,3 kW chłodzenia oraz 12,3 kW grzania. Jeden agregat może więc zasilać kilka oddzielnych punktów nawiewu w zatwierdzonym układzie.
Model ma obudowę 946 × 410 × 810 mm i masę 74,1 kg. Takie same wymiary zewnętrzne jak wariantu 36 nie oznaczają identycznych możliwości: H5CM-M42OU/2 ma pięć portów, inne napełnienie R32 i większą nominalną wydajność. Wszystkie odbiorniki współdzielą osiągi jednej jednostki zewnętrznej.
-
Do 5 jednostek
Odbiorniki w dopuszczonej kombinacji MULTI.
-
12,3 / 12,3 kW
Nominalne chłodzenie / grzanie z karty 2026.
-
ARKTIC KIT
Zestaw grzałek wskazany w katalogu.
-
80 / 35 m
Suma rur / jedna gałąź.
-
946 × 410 × 810 mm
Szer. × gł. × wys.; masa 74,1 kg.
-
R32 i DC Inverter
Czynnik chłodniczy i sprężarka inwerterowa.
Funkcje i wyposażenie Hyundai H5CM-M42OU/2
Parametry i dobór tego modelu
Pięć przyłączy, jeden obieg agregatu
H5CM-M42OU/2 umożliwia podłączenie do pięciu jednostek wewnętrznych. Katalog przewiduje także połączenia z mniejszą liczbą odbiorników, lecz każde musi być zgodne z tabelą.
12,3 kW w obu trybach
Nominalne chłodzenie i grzanie wynoszą po 12,3 kW. Zakres chłodzenia to 3,02–13,6 kW, a ogrzewania 3,3–12,3 kW według karty 2026.
Masa 74,1 kg i napełnienie 2,90 kg
Nośność i miejsce montażu trzeba dopasować do masy agregatu. Karta podaje 2,90 kg R32; ta ilość nie jest deklaracją, że cała maksymalna długość rur nie wymaga dopełnienia.
Dobór pięciu odbiorników według tabeli
Katalog pokazuje m.in. 9+9+9+9+9 i 9+9+12+12+12. Pięć portów nie oznacza dopuszczenia pięciu dowolnych jednostek lub sześciu odbiorników.
Sprawność oraz wyposażenie
Sprawność sezonowa wybranego zestawu
Karta Hyundai 2026 deklaruje SEER 6,9 i SCOP 4 oraz A++/A+. Nie określa pełnej konfiguracji referencyjnej ani klimatu SCOP. Dla wybranego połączenia należy sprawdzić jego właściwą kartę ErP; wartości nie są gwarancją dowolnego zestawu.
R32 i regulacja DC Inverter
H5CM-M42OU/2 korzysta z czynnika R32 i sprężarki DC Inverter. Nominalny pobór w chłodzeniu wynosi 3747 W, a w grzaniu 3818 W według karty 2026. Są to inne wielkości niż wydajność 12,3/12,3 kW.
ARKTIC KIT — zestaw grzałek
Katalog Hyundai 2026 oznacza agregaty MULTI wyposażeniem ARKTIC KIT. Nie rozpisuje na stronie H5CM-M42OU/2 elementów ani mocy grzałek; nie przypisano niepotwierdzonych szczegółów zestawu.
Chłodzenie i grzanie w zakresach katalogu
Dla H5CM-M42OU/2 rekomendowane zakresy temperatury zewnętrznej to −15°C do +50°C w chłodzeniu oraz −25°C do +24°C w grzaniu. Dolna granica nie gwarantuje nominalnych 12,3 kW podczas mrozu.
Instalacja i jednostki wewnętrzne
Napełnienie R32 i warunki dopełnienia
Karta 2026 podaje 2,9 kg R32, ale nie określa długości objętej fabrycznym napełnieniem ani progu i ilości dopełnienia. Maksimum 80 m rur nie oznacza braku konieczności dodania czynnika; warunki ustala instrukcja dokładnego wariantu.
Limity wysokości i plan stanowiska
Dopuszczona różnica wysokości agregat–odbiornik wynosi 15 m, a między odbiornikami 10 m. Dla korpusu 946 × 410 × 810 mm i masy 74,1 kg trzeba również zachować odstępy oraz dostęp serwisowy z instrukcji.
Odbiorniki dedykowane MULTI
Do H5CM-M42OU/2 dobiera się jednostki z rodzin MULTI, m.in. Revolution, Galaxy, Atlantis, Elite i odpowiednie rozwiązania kasetonowe, kanałowe lub konsole. Dokładne modele i całą kombinację należy potwierdzić; sama marka nie zapewnia zgodności.
Zakup agregatu i wyposażenie stref
Karta obejmuje sam H5CM-M42OU/2, bez jednostek wewnętrznych i montażu. Piloty, Wi-Fi, filtracja i nawiew wynikają z wyboru odbiorników. Osobne nastawy temperatur nie oznaczają równoczesnego chłodzenia i grzania pomieszczeń.
Dla kogo H5CM-M42OU/2 będzie dobrym wyborem?
H5CM-M42OU/2 można uwzględnić w projekcie wielu stref wymagającym do pięciu jednostek wewnętrznych. Przed wyborem sprawdź osiągi wspólnego zestawu oraz warunki montażu korpusu o masie 74,1 kg.
Pięć stref: Każdy odbiornik wymaga miejsca w dopuszczonej kombinacji.
Największy nominał tej piątki: Wydajność 12,3 kW należy odnieść do jednoczesnego obciążenia.
Stanowisko dla 74,1 kg: Dobierz mocowanie, dostęp serwisowy i przestrzeń wokół obudowy.
Porównanie z wariantem 36: Dodatkowy port i większa moc odróżniają model mimo wspólnych wymiarów.
Wybór funkcji stref dla H5CM-M42OU/2: Sterowanie, nawiew i filtry wynikają z wyposażenia dobranych jednostek wewnętrznych.
Zakup jednostki zewnętrznej: Maksimum 5 odbiorników opisuje możliwości agregatu, nie liczbę urządzeń w cenie.
Zastosowania i konfiguracje H5CM-M42OU/2
Pięć gałęzi pozwala rozdzielić odbiorniki między pomieszczeniami domu albo częściami biura. Układ podlega wspólnemu limitowi 80 m rur, nawet gdy korzysta ze wszystkich pięciu przyłączy.
Salon i cztery pokoje: Tabela 2026 określa dopuszczone rozmiary pięciu odbiorników.
Pięć stref pracy: Wspólny dobór obejmuje różne zyski ciepła i godziny użytkowania.
Układ trzech lub czterech jednostek: Nie trzeba zajmować pięciu portów, jeśli zatwierdzono wybrane połączenie.
Rozbudowana instalacja rur: Limit 35 m jednej gałęzi obowiązuje razem z sumą 80 m.
Ogrzewanie po obliczeniu potrzeb: Grzanie z H5CM-M42OU/2 wymaga sprawdzenia osiągów zestawu przy temperaturach projektowych.
Dobór według pełnych oznaczeń: Wspólnie ustala się jednostki wewnętrzne, trasy i konfigurację z H5CM-M42OU/2.
Podsumowanie specyfikacji H5CM-M42OU/2
Hyundai H5CM-M42OU/2 obsługuje maksymalnie 5 jednostek wewnętrznych. Nominalna wydajność z karty 2026 to 12,3 kW chłodzenia i 12,3 kW grzania. Wymiary wynoszą 946 × 410 × 810 mm, masa 74,1 kg, zasilanie 220–240 V / 50 Hz, jedna faza.
Limity instalacji: 80 m sumy rur, 35 m jednej gałęzi, 15 m różnicy wysokości agregat–odbiornik i 10 m między odbiornikami. Karta 2026 podaje 2,9 kg R32, ale nie określa długości objętej fabrycznym napełnieniem ani progu i ilości dopełnienia. Maksimum 80 m rur nie oznacza braku konieczności dodania czynnika; warunki ustala instrukcja dokładnego wariantu.
Karta Hyundai 2026 deklaruje SEER 6,9 i SCOP 4 oraz A++/A+. Nie określa pełnej konfiguracji referencyjnej ani klimatu SCOP. Dla wybranego połączenia należy sprawdzić jego właściwą kartę ErP; wartości nie są gwarancją dowolnego zestawu. Karta 2026 podaje maksymalne ciśnienie akustyczne 60 dB(A), bez warunków odległości i trybu pomiaru. Nie potwierdzono modelowej wartości mocy akustycznej; to inny parametr. Jednostki wewnętrzne i montaż dobiera się oddzielnie.
Pomocą przy porównaniu rodzin pokojowych jest przegląd klimatyzatorów Hyundai. Pięć wybranych odbiorników musi tworzyć kombinację zatwierdzoną dla tego modelu MULTI.
Najczęstsze pytania o Hyundai H5CM-M42OU/2
Czy H5CM-M42OU/2 ma 12,3 czy 13,6 kW chłodzenia?
12,3 kW jest wydajnością nominalną. 13,6 kW to górna granica zakresu chłodzenia 3,02–13,6 kW z karty 2026. Nie należy traktować tej granicy jako stałej wydajności instalacji.
Jakie układy pięciu jednostek przewiduje H5CM-M42OU/2?
Polski katalog 2026 wymienia 9+9+9+9+9, 9+9+9+9+12, 9+9+9+9+18, 9+9+9+12+12 i 9+9+12+12+12. Rozmiary oznaczają klasy tysięcy BTU/h; dokładne jednostki wymagają potwierdzenia zgodności.
Czy H5CM-M42OU/2 ma takie samo napełnienie jak H4CM-M36OU/2?
Nie. Karta 2026 podaje 2,90 kg R32 dla H5CM-M42OU/2 i 2,10 kg dla H4CM-M36OU/2. Mimo wspólnych wymiarów są to agregaty o innych parametrach i liczbie przyłączy.
Co obejmuje oferta Hyundai H5CM-M42OU/2?
Sam agregat multisplit. Maksimum 5 jednostek wewnętrznych oznacza możliwości podłączenia, nie liczbę odbiorników w komplecie. Jednostki wewnętrzne, ich sterowanie i montaż dobiera się oddzielnie.
Czy H5CM-M42OU/2 można podłączyć do jednej jednostki?
Katalog 2026 pokazuje dla H5CM-M42OU/2 kombinacje od dwóch do 5 odbiorników. Starsza instrukcja bez /2 ma również układy z jedną jednostką; ich dopuszczenia nie przeniesiono na ten wariant bez potwierdzenia producenta.
Czy H5CM-M42OU/2 ogrzewa przy −25°C z pełną mocą?
Karta 2026 podaje ogrzewanie od −25°C do +24°C oraz wyposażenie ARKTIC KIT. Nie gwarantuje utrzymania nominalnych 12,3 kW na dolnej granicy. Przy doborze ogrzewania trzeba sprawdzić charakterystykę zestawu w temperaturze projektowej.
Czy SEER i SCOP H5CM-M42OU/2 opisują dowolną konfigurację?
Karta Hyundai 2026 deklaruje SEER 6,9 i SCOP 4 oraz A++/A+. Nie określa pełnej konfiguracji referencyjnej ani klimatu SCOP. Dla wybranego połączenia należy sprawdzić jego właściwą kartę ErP; wartości nie są gwarancją dowolnego zestawu.
Jakie warunki ma pięcioletnia gwarancja Hyundai H5CM-M42OU/2?
Publiczna karta gwarancyjna przewiduje 60 miesięcy pod jej warunkami, z autoryzowanym montażem, dokumentacją zakupu i uruchomienia oraz odpłatnymi przeglądami nie rzadziej niż co 6 miesięcy. Warunki trzeba sprawdzić w karcie otrzymanej z urządzeniem.
Montaż
Umów się
Wybierz dogodny dla siebie termin instalacji klimatyzatora
Zamontujemy
Montaż z nami to szybka realizacja, precyzja, czystość oraz pełen profesjonalizm
Bezpłatny audyt i dojazd
Oferujemy bezpłatny audyt w celu dobrania klimatyzatora oraz bezpłatny dojazd na terenie całej Polski
Pełne wsparcie
Zapewniamy pełne wsparcie przez okres gwarancji oraz po jej upływie
Montaż klimatyzacji
w całej Polsce
Opinie o produkcie
Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie.
Dodaj opinię o produkcie
Hyundai H5CM-M42OU/2 – jednostka zewnętrzna multisplit 12,3 kW do 5 jednostek wewnętrznych