Klimatyzator ścienny SPLIT

MIDEA Everest Ultimate Comfort

Cena 23% 5 899,00 zł

Cena z montażem 7 099,00 zł

cennik montażu

Dostępność: Produkt niedostępny

Dostawa: 48 godzin

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Zestaw 3,5 kW do pow. 30-40 m2
Zestaw 3,5 kW do pow. 30-40 m2
5 899,00
Zestaw 2,6 kW do pow. 20-30 m2
Zestaw 2,6 kW do pow. 20-30 m2
5 499,00

MIDEA Everest Ultimate Comfort jest klimatyzatorem ściennym typu SPLIT. Urządzenie wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R32, a specjalny projekt żaluzji sprawia, że wypływającemu z klimatyzatora powietrzu nie towarzyszą nieprzyjemne podmuchy zimnego powietrza. Bok jednostki wewnętrznej został wykończony w kształcie litery S, co niewątpliwie jest wyróżniającą cechą wyglądu.

 

Cicha praca (od zaledwie 19 dB), funkcje oszczędzające energię, wysoka klasa energetyczna A++ oraz wyposażenie w filtry powietrza gwarantują, że każdy będzie zadowolony z zakupu klimatyzatora. Mideal EVEREST Ultimate Comfort może pracować w szerokim zakresie temperatur (-25 - +50°C). Producent udziela aż 7-letniej gwarancji na klimatyzator, więc jest pewny najwyższej jakości oferowanego sprzętu.

 

Dostępne zestawy w serii
Klimatyzator MIDEA Everest Ultimate Comfort Moc Do powierzchni Cena
MIDEA EVEREST Ultimate Comfort
KMT-E09N8-A1
2,6 kW 20-30 m2 5 499 zł
MIDEA EVEREST Ultimate Comfort
KMT-E12N8-A1
3,5 kW 30-40 m2 5 899 zł

 

INVERTER QUATTRO

Zastosowana tutaj technologia gwarantuje najniższe zużycie energii, najwyższą efektywność i ekonomiczną pracę. Tak naprawdę Inverter Quattro jest kombinacją 4 funkcjonalności:

  • Gear i iECO – użytkownik sam kontroluje zużycie energii i decyduje o maksymalnym poziomie intensywności pracy urządzenia
  • Flash Cooling/Heating – już w 30 sekund pomieszczenie jest schłodzone lub ogrzane i to niezależnie od warunków panujących na zewnątrz
  • Praca w ekstremalnych warunkach – szeroki zakres pracy dla temperatur
  • Bezstopniowa regulacja – szybsze dostosowanie wydajności urządzenia do zapotrzebowania na chłód lub ciepło

 

 

Czynnik chłodniczy R32

Nowe przepisy f-gas wymuszają na producentach dbałość o środowisko i już od 2025 roku zakazane będzie stosowanie nieekologicznych czynników (np. R410A). Klimatyzator MIDEA Everest Ultimate Comfort został wyposażony w niezwykle ekologiczny i wysokoefektywny czynnik chłodniczy R32. Czynnik ten doskonale odpowiada celom europejskich przepisów F-gas.

 

Czynnik chłodniczy R32 cechuje się niskim poziomem toksyczności, niskim poziomem GWP i bardzo wysoką efektywnością energetyczną. Niższa zapalność czynnika pozwala na bezpieczne stosowanie go w klimatyzatorach i pompach ciepła. Dzięki temu, że jest gazem jednoskładnikowym, możemy go używać wielokrotnie lub poddać recyklingowi.

 

Czynnik chłodniczy R32 R410A
Skład R32 100% R32 50% + R125 50%
Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) 675 2087,5

 

Jak widać na powyższej tabelce, czynnik R32 ma trzykrotnie mniejszy wpływ na efekt cieplarniany niż konkurencyjny R410A (wartość GWP). Czynnik ten zapewnia również o 10% większą efektywność energetyczną urządzenia w porównaniu z R410A. Co ważne, midea stosuje specjalną technologię systemu rur i podzespołów elektrycznych dla zapewnienia bezpieczeństwa instalacji.

 

Wysoka sprawność energetyczna czynnika chłodzącego R32
Wysoka sprawność energetyczna czynnika chłodzącego R32

 

SILKY COOL & COOL BOOST

Funkcja Silky Cool powoduje delikatność podmuchu. Możliwe jest to dzięki tysiącom małych otworów w specjalnej żaluzji Wind Sprayer, które sprawiają, że strumień powietrza staje się rozproszony. Nawet najszybszy stopień pracy nie powoduje nieprzyjemnych podmuchów powietrza.

 

Cool Bost to szybkie chłodzenie, a w dodatku dzięki możliwości szerokiego sterowania żaluzjami w pionie i poziomie, powietrze dociera w nawet najodleglejsze zakamarki pomieszczenia. Warto wspomnieć, że różnica ustawienia żaluzji to nawet 30° (w porównaniu z tradycyjnymi klimatyzatorami).

 

Midea SILKY COOL & COOL BOOST
SILKY COOL & COOL BOOST - zasada działania

 

Pozostałe funkcjonalności w MIDEA Everest Ultimate Comfort

7 lat gwarancji

7 lat gwarancji
Klimatyzatory Midea mają najdłuższą gwarancję producenta wśród tego typu urządzeń.


Autodiagnoza

Autodiagnoza
Mikrokomputer klimatyzatora monitoruje nieprawidłowe działanie lub awarię i automatycznie wyłącza urządzenie. Kod błędu lub zabezpieczenia zostanie wyświetlony na panelu kontrolnym jednostki wewnętrznej.


Automatyczny restart

Automatyczny restart
W przypadku przerwy w dopływie energii, klimatyzator zapamiętuje ostatnie ustawienia i automatycznie przywraca je po wznowieniu zasilania.


Bardzo cicha praca

Bardzo cicha praca
Klimatyzatory z serii MIDEA Everest Ultimate Comfort cechują się niezwykle cichą pracą (19-40 dB). Co ważne, pomiary głośności pracy jednostek wewnętrznych Midea są dokonywane z odległości zaledwie 1,4 m. Czyli o 10 cm bliżej niż standardowe pomiary akustyczne! Wszystko po to, aby odwzorować naturalne warunki pracy klimatyzatora.

Klimatyzatory Midea - pomiar głośności
Klimatyzatory Midea - porównanie pomiaru głośności z konkurencją

Czujnik kontroli nawiewu zimnego powietrza

Czujnik kontroli nawiewu zimnego powietrza
Urządzenie automatycznie podczas rozpoczynania pracy w trybie grzania zmniejsza obroty wentylatora, by uniknąć chłodnego nawiewu i dyskomfortu użytkownika.


Filtr wysokiej gęstości

Filtr wysokiej gęstości
W porównaniu ze zwykłymi filtrami przeciwpyłowymi, działanie filtrów o wysokiej gęstości może wzrosnąć o ponad 50%, a zdolność usuwania kurzu i pyłków do 80%.


Funkcja 8°C

Funkcja 8°C
Klimatyzator w trybie grzania może utrzymać temperaturę dyżurną w pomieszczeniu do 8°C, zapobiegając jego nadmiernemu wychłodzeniu podczas dłuższej nieobecności domowników.


Funkcja Eco

Funkcja Eco
Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii przełączania urządzenia w tryb ECO, zyskujemy 60% oszczędności energii poprzez zmniejszenie zużycia prądu.


Funkcja Follow Me

Funkcja Follow Me
Czujnik temperatury jest wbudowany w pilot bezprzewodowy urządzenia, dzięki temu pomiar temperatury może być dokonany bliżej użytkownika, zaś jednostka dokładniej dopasuje optymalną temperaturę otoczenia.


Funkcja pamięci ustawień żaluzji

Funkcja pamięci ustawień żaluzji
Po ponownym uruchomieniu urządzenia, żaluzje automatycznie ustawią się, w ostatnio zadanej pozycji.


Funkcja samoczyszczenia

Funkcja samoczyszczenia
Proces ten oczyszcza jednostkę wewnętrzną i zapobiega rozwojowi bakterii. Dzięki tej funkcji jednostka wewnętrzna uruchamia się w trybie chłodzenia przy niskich obrotach wentylatora, a skroplona woda zbiera część kurzu zgromadzonego na żebrach wymiennika. Następnie urządzenie przełącza się w tryb grzania, co powoduje osuszenie wnętrza jednostki. W końcu urządzenie przełączone zostaje w tryb wentylacji i zdmuchuje wilgotne powietrze.


Funkcja snu

Funkcja snu
Funkcja ta pozwala, aby klimatyzator zwiększał (chłodzenie) lub zmniejszał (grzanie) ustawioną temperaturę.


Funkcja Standby 1W

Funkcja Standby 1W
Funkcja ta pozwala urządzeniu automatycznie przejść w tryb oszczędzania energii, ograniczając pobór mocy do 1W - co daje około 60% oszczędności.


Kompensacja temperatury

Kompensacja temperatury
Instalacja jednostki wewnętrznej na różnej wysokości powoduje występowanie różnicy odczytu czujnika temperatury w stosunku do rzeczywistej temperatury przy podłodze pomieszczenia. Poprzez zmianę kombinacji połączenia przewodów na płytce PCB możliwe jest skompensowanie tej różnicy.


Nawiew 3D

Nawiew 3D
Funkcja automatycznego wachlowania w pionie i poziomie, która zapewnia bardziej równomierny i komfortowy nawiew powietrza.


Podłączenie instalacji z 2 stron

Podłączenie instalacji z 2 stron
Możliwość podłączenia rur doprowadzających czynnik chłodniczy i odpływu skroplin z obu stron jednostki wewnętrznej.


Pompa ciepła

Pompa ciepła
Urządzenia pracują jako rewersyjne pompy ciepła, z powodzeniem zapewniając komfort grzewczy w pomieszczeniach, nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.


Praca w niskich temperaturach

Praca w niskich temperaturach
Klimatyzator jest wyposażony w zestaw do pracy w niskich temperaturach otoczenia, co umożliwia jego pracę w trybie chłodzenia/grzania przy -15° C.


Sterowanie pionowymi żaluzjami

Sterowanie pionowymi żaluzjami
Pionowe wachlowanie żaluzji pozwala na rozprowadzenie powietrza góra/dół zapewniając komfort w całym pomieszczeniu.


Sterowanie poziomymi żaluzjami

Sterowanie poziomymi żaluzjami
Poziome wachlowanie żaluzji pozwala na rozprowadzenie powietrza lewo/prawo zapewniając komfort w całym pomieszczeniu.


Sygnalizacja wycieku czynnika chłodniczego

Sygnalizacja wycieku czynnika chłodniczego
Dzięki tej funkcji jednostka wewnętrzna wyświetli błąd, gdy jednostka zewnętrzna wykryje wyciek czynnika chłodniczego.


Tryb Gear

Tryb Gear
Klimatyzator precyzyjnie reguluje częstotliwość pracy sprężarki i temperaturę nawiewanego powietrza, celem uzyskania najwyższej efektywności energetycznej i komfortu w pomieszczeniu.


Tryb Turbo

Tryb Turbo
Funkcja umożliwiająca osiągnięcie żądanego efektu chłodzenia w krótszym czasie, a tym samym szybsze osiągnięcie zadanej temperatury w pomieszczeniu.


Wifi Midea

Wifi Midea (OPCJA)
Dzięki funkcji sterowania z modułem komunikacyjnym Midea WiFi, możliwa jest kontrola i sterowanie klimatyzatorem za pomocą np. tabletu czy smartfona, przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji.


Kontrola wilgotności

Kontrola wilgotności (OPCJA)
Kontrola i regulacja wilgotności powietrza jest bardzo prosta. Dzięki wygodnej aplikacji na telefon możesz sprawdzić i dostosować wilgotność Twojego otoczenia, by było odpowiednie dla Ciebie i Twoich bliskich (funkcja dostępna z modułem komunikacji Midea WiFi).


Kontrola wydatków

Kontrola wydatków (OPCJA)
Funkcja kontroli wydatków w aplikacji na telefon daje możliwość sprawdzenia zużycia energii elektrycznej. Jedno kliknięcie pozwala na chłodzenie pomieszczenia, oszczędność energii i kontrolę rachunków (funkcja dostępna z modułem komunikacji Midea WiFi).


Sterownik przewodowy

Sterownik przewodowy (OPCJA)
Sterownik jest na stałe przymocowany w ścianie, co zapobiega jego zaginięciu. Ponadto w zależności od jego rodzaju, posiada wiele przydatnych funkcji pozwalających na dostosowanie komfortowych warunków w pomieszczeniu.


Pompka skroplin

Pompka skroplin (OPCJA)
Zastosowanie pompki skroplin (wysokość podnoszenia 750 mm), umożliwia elastyczne podłączenie wężyka skroplin w przestrzeni międzysufitowej.


 

MIDEA Everest Ultimate Comfort (zestawy split)

  • zestaw split 2,6 kW (szacowana powierzchnia 20-30 m2): jednostka wewnętrzna MT-09N8D6-I, jednostka MT-12N8D6-I oraz pilot sterowania
  • zestaw split 3,5 kW (szacowana powierzchnia 30-40 m2): jednostka wewnętrzna MBT-09N8D6-O, jednostka zewnętrzna MBT-12N8D6-O oraz pilot sterowania
MIDEA Everest Ultimate Comfort
Moc / do powierzchni 2,6 kW / 20-30 m2 3,5 kW / 30-40 m2
Komplet KMT-E09N8-A1 KMT-E12N8-A1
Jednostka wewnętrzna MT-09N8D6-I MT-12N8D6-I
Jednostka zewnętrzna MBT-09N8D6-O MBT-12N8D6-O
Zasilanie [V/faza/Hz] 220-240/1/50
Wersja Rewersyjna pompa ciepła
Chłodzenie
Wydajność (nominalna) [kW] 2,6 3,5
Wydajność (min-max) [kW] 1,0~3,2 1,4~4,3
Nominalny pobór mocy [kW] 0,68 1,01
EER* 3,86 3,49
Roczne zużycie energii elektrycznej [kWh/rok] 115 170
SEER 8,2 7,4
ErP klasa energetyczna A++
Grzanie
Wydajność (nominalna) [kW] 3,0 3,9
Wydajność (min-max) [kW] 0,8~3,4 1,1~4,4
Nominalny pobór mocy [kW] 0,64 0,95
COP* 4,55 4,09
Roczne zużycie energii elektrycznej [kWh/rok] 691 704
SCOP 4,6
ErP klasa energetyczna A++
Maksymalny pobór prądu [A] 9,0 10,0
Jednostka wewnętrzna
Wymiary (szer. x gł. x wys.) [mm] 886x188x315
Waga [kg] 10,3
Przepływ powietrza (niski/średni/wysoki) [m3/h] 240/370/500 420/480/550
Poziom ciśnienia akustycznego (tryb cichy/niski/średni/wysoki) [dB(A)] 19/21/30/39 21/22/31/40
Poziom mocy akustycznej [dB(A)] 55
Jednostka zewnętrzna
Wymiary (szer. x gł. x wys.) [mm] 800x333x554
Waga [kg] 29,1
Przepływ powietrza [m3/h] 1980
Poziom ciśnienia akustycznego (tryb cichy/niski/średni/wysoki) [dB(A)] 55
Poziom mocy akustycznej [dB(A)] 59 61
Czynnik chłodniczy
Typ R32
Ilość [kg] 0,65 0,69
Rury chłodnicze
Ciecz/gaz [mm] Ø6,35 / Ø9,52
Maks. długość / Maks. różnica poziomów [m] 25 / 10
Rekomendowane zakresy temperatury pracy (zewnętrzne)
Chłodzenie [°C] -25 ~ 50
Grzanie [°C] -25 ~ 30

*Współczynniki EER i COP określają skuteczność klimatyzatora. Czym wyższe tym klimatyzator dostarcza większą ilość energii (chłodniczej lub cieplnej) przy wydatkowanej energii elektrycznej. Współczynnik EER określa skuteczność w funkcji chłodzenia, współczynnik COP w funkcji grzania.

5/5

Nie żaluje zakupu, świetny sprzęt za rozsądne pieniążki :) Montaz przebiegł sprawnie i bez problemu.

anonim

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

MIDEA Everest Ultimate Comfort

MIDEA Everest Ultimate Comfort

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.