Klimatyzator ścienny SPLIT

Panasonic Etherea KIT-XZ

Cena 23% 5 199,00 zł

Cena 8% 4 549,00 zł

Cena z montażem 5 949,00 zł

cennik montażu

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 48 godzin

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Klimatyzator ścienny Panasonic Etherea KIT-XZ

Klimatyzator ścienny SPLIT

Zestaw 2,0 kW do pow. 15-20 m2

Ilość: -+

Cena 23% 5 199,00 zł

Cena 8% 4 549,00 zł

Z montażem 5 949,00 zł

Zestaw 2,0 kW do pow. 15-20 m2
Zestaw 2,0 kW do pow. 15-20 m2
5 199,00
Zestaw 2,5 kW do pow. 20-30 m2
Zestaw 2,5 kW do pow. 20-30 m2
5 499,00
Zestaw 3,5 kW do pow. 30-40 m2
Zestaw 3,5 kW do pow. 30-40 m2
6 399,00
Zestaw 5,0 kW do pow. 40-60 m2
Zestaw 5,0 kW do pow. 40-60 m2
7 749,00

Ilość sztuk -+

Masz pytania? Napisz do nas

Panasonic Etherea KIT-XZ to unowocześniony klimatyzator ścienny azjatyckiego producenta. Wizualnie atrakcyjna srebrna obudowa jednostki wewnętrznej jest jedną z dwóch dostępnych wersji kolorystycznych. Urządzenie wyróżnia najwyższa klasa energetyczna A+++ w obu trybach pracy oraz naprawdę cicha praca - już od 19 dB.

 

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ pracuje w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Został wzbogacony o innowacyjny system oczyszczania powietrza nanoe™. Urządzenie gwarantuje czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu. Komfort użytkowania podnosi możliwość zdalnego sterowania za pomocą rozbudowanej aplikacji mobilnej. Producent udziela 3-letnią gwarancję na urządzenie oraz 5-letnią na sprężarkę, co świadczy o jego pewności co do jakości oferowanych produktów.

 

Dostępne zestawy w serii Panasonic Etherea KIT-XZ
Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ Moc Do powierzchni Cena
Panasonic Etherea KIT-XZ 2,0-5,0 kW 20-60 m2 8% VATCena za urządzenie dla osoby prywatnej wybierającej montaż z Aero7 23% VAT
Panasonic Etherea KIT-XZ20-VKE 2,0 kW 15-20 m2 4 349 zł 4 949 zł
Panasonic Etherea KIT-XZ25-VKE 2,5 kW 20-30 m2 4 649 zł 5 299 zł
Panasonic Etherea KIT-XZ35-VKE 3,5 kW 30-40 m2 5 499 zł 6 249 zł
Panasonic Etherea KIT-XZ50-VKE 5,0 kW 50-60 m2 6 749 zł 7 699 zł

 

Nanoe™ X. Najwyższa jakość dla zdrowego powietrza

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ posiada innowacyjną technologię Nanoe™. Opatentowana jonizacja sprawia, że powietrze w pomieszczeniu pozostaje czyste i wolne od niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Usuwa nieprzyjemne zapachy (włącznie z tymi, które zdążyły wniknąć głęboko w strukturę materiałów), ale także spowalnia rozwojów wybranych alergenów, bakterii i wirusów. Wspiera również optymalne nawilżenie skóry.

 

Panasonic Etherea KIT-XZ nanoe™ X
Działanie Nanoe X w klimatyzatorach Panasonic

 

Czynnik chłodniczy przyszłości

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-XZ wykorzystuje w swojej pracy ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który wyróżnia się większą wydajnością i efektywnością niż dotychczas stosowane odpowiedniki. Cechuje się niskim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego oraz zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej. Poniższe zestawienie wyraźnie prezentuje jego skuteczność względem R410A i R22.

 

Klimatyzatory ścienne, które korzystają z czynnika R32, są łatwiejsze zarówno w montażu, jak i serwisowaniu czy utylizacji. Możliwe jest ładowanie ich w fazach ciekłej i gazowej, umożliwiają również ponowne wykorzystywanie. Skuteczne działanie instalacji freonowej jest możliwe przy wykorzystaniu 30% mniej gazu niż dotychczasowych odpowiedników.

 

Klimatyzator Panasonic z czynnikiem chłodniczym R32

 

Sprężarka rotacyjna R2

Nowe klimatyzatory Panasonic Etherea KIT-XZ działają w oparciu o wysokowydajną sprężarkę rotacyjną R2, która wykorzystuje technologię tłoków obrotowych. Jest testowana w ekstremalnych warunkach i cechuje się wysoką wydajnością. Do jej głównych zalet należą przede wszystkim niewielkie rozmiary, ciche działanie, niskie koszty eksploatacji przy zachowaniu wysokiego komfortu użytkowania oraz niezawodna praca.

 

Zasada działania sprężarki. Głównym elementem sprężarki jest cylinder, w którym przestrzeń między tłokiem a obudową uszczelniana jest łopatką. Łopatka pozostaje w stałym kontakcie z tłokiem wirującym wokół ścianki cylindra. Kiedy tłok obraca się, czynnik chłodniczy jest wypychany do stale zmniejszającej się komory, aż do osiągnięcia założonego ciśnienia. Jednocześnie kolejna porcja czynnika dociera do komory ssawnej, gdzie podlega analogicznemu procesowi. Dzięki prostej konstrukcji, zastosowanym specjalnym powłokom i wysokiej jakości materiałom, rozwiązanie jest niezwykle trwałe i zapewnia sprawne, niezakłócone działanie.

 

Sprężarka rotacyjna R2 w klimatyzatorach Panasonic

 

Technologia falownikowa w Panasonic Etherea KIT-XZ

Najnowsze klimatyzatory oferowane przez Panasonic zostały wzbogacone o falowniki. Szybkość obrotowej sprężarki jest więc regulowana w taki sposób, by maksymalnie obniżyć zużycie energii niezbędnej do utrzymywania zadanej temperatury. Pozwala to również szybko osiągnąć ją tuż po włączeniu urządzenia. Tym samym zachowujemy komfort użytkowania przy wysokim wskaźniku energooszczędności.

 

Technologia falownikowa w klimatyzatorach Panasonic

 

W urządzeniach, które nie posiadają falownika, osiąganie zadanej temperatury trwa bardzo długo. Dodatkowo temperatura mocno się waha, tym samym pobór prądu wciąż jest naprawdę wysoki. Panasonic Etherea KIT-XZ z falownikiem zapewnia zatem komfort użytkowania i gwarantuje oszczędność.

 

 

Coś więcej niż sterowanie za pomocą smartfona

Klimatyzatory ścienne Panasonic z serii Etherea KIT-XZ dają możliwość zdalnego sterowania za pomocą nowego systemu Panasonic Comfort Cloud. Za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego możliwa jest zmiana wszystkich parametrów pracy urządzenia. Rewolucyjny system pozwala konfigurować ustawienia pompy ciepła powietrze - powietrze i korzystać z wielu dodatkowych opcji dostępnych w chmurze. Z dowolnego miejsca i bez względu na czas można także monitorować poziom zużycia energii celem obniżenia kosztów eksploatacji.

Panasonic Etherea KIT-XZ sterowanie Wi-Fi

 

Pozostałe funkcjonalności w klimatyzatorach Panasonic Etherea KIT-XZ

Oszczędność energii

System inwerterowy

System Inverter+
Produkty z serii Inverter+ posiadają charakterystykę o 20% lepszą od standardowych klimatyzatorów inwerterowych. Zużycie energii jest niższe o 20%, co oznacza także niższe o 20% rachunki za elektryczność. Urządzenia Inverter+ posiadają klasę A w trybie chłodzenia i grzania.


Sprężarka rotacyjna R2

Sprężarka rotacyjna R2
Sprężarka rotacyjna Panasonic wytrzymuje ekstremalne warunki pracy, charakteryzując się wysokimi osiągami i dużą sprawnością.

Wydajność i zdrowe powietrze

5-letnia gwarancja

5-letnia gwarancja
Firma Panasonic udziela pięcioletniej gwarancji na sprężarki.


Właściwości antyalergiczne

Właściwości antyalergiczne
Układ jest wyposażony w filtr antyalergiczny.


Tryb super cichy

Tryb super cichy
Dzięki technologii Super Quiet klimatyzatory Panasonic podczas pracy zapewniają poziom głośności niższy niż w bibliotece (30dB(A)).


Chłodzenie z kontrolą wilgotności

Chłodzenie z kontrolą wilgotności
Technologia chłodzenia MILD DRY utrzymuje wilgotność względną powietrza do 10% wyższą niż podczas normalnego trybu chłodzenia. Takie rozwiązanie pomaga zmniejszyć suchość skóry i suchość w gardle.


Żaluzje Aerowings

Żaluzje Aerowings
Poprawa komfortu. Nawiew powietrza skierowany bezpośrednio na sufit – podwójna klapka w jednostce wewnętrznej rozprasza je równomiernie w pomieszczeniu i zapewnia delikatne chłodzenie (efekt deszczownicy).


Do -10°C w trybie chłodzenia

Do -10°C w trybie chłodzenia
Klimatyzator ścienny może pracować w trybie chłodzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C.


Do -15°C w trybie ogrzewania

Do -15°C w trybie ogrzewania
Klimatyzator może pracować w trybie grzania nawet przy temperaturze zewnętrznej -15°C.


Renowacja R22/ R410

Renowacja R22/ R410
System regeneracji Panasonic umożliwia wykorzystanie wcześniejszego orurowania R22/ R410, jeśli jest w dobrym stanie.


Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów

Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów
Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w wymienniku. Aby zapobiec nadmuchiwaniu nieświeżego powietrza, przed rozpoczęciem czyszczenia wymiennika wentylator automatycznie się wyłącza.


Zdejmowany panel czołowy

Zdejmowany panel czołowy
Panel czołowy jest łatwy do utrzymania w czystości. Można go szybko zdemontować, a następnie umyć wodą. Jeżeli panel przedni jest utrzymywany w czystości, urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a przez to energooszczędnie.


Tryb wysokiej wydajności

Tryb wysokiej wydajności
Tryb pozwala szybko i skutecznie uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu, nawet w wyjątkowo gorące lub mroźne dni. Urządzenie może osiągnąć zadaną temperaturę w ciągu 15 minut.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu

Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Tryb automatyczny (jednostki inwerterowe)

Tryb automatyczny (jednostki inwerterowe)
Po włączeniu funkcji urządzenie automatycznie przełącza się pomiędzy trybami chłodzenia i ogrzewania.


Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury

Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury
Jeżeli temperatura w pomieszczeniu różni się o 3°C lub więcej od temperatury zadanej, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb chłodzenia.ogrzewania, aby utrzymywać temperaturę na niezmiennym, komfortowym poziomie.


Tryb „gorącego startu”

Tryb „gorącego startu”
Jeżeli urządzenie rozpoczyna pracę w trybie ogrzewania lub bezpośrednio po zakończeniu odszraniania, wentylator jednostki wewnętrznej włącza się dopiero po nagrzaniu wymiennika ciepła.


Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem

Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem
Funkcja umożliwia zaprogramowanie czasu pracy urządzenia (z podaniem godzin i minut). Urządzenie będzie automatycznie włączało i wyłączało się o określonych godzinach w kolejnych dniach, aż do momentu wprowadzenia zmiany w ustawieniach.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD

Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD
Możliwość sterowania za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Większy ekran LCD i łatwiejsza obsługa.


Automatyczny restart

Automatyczny restart
Funkcja zapewnia automatyczne ponowne włączenie urządzenia, którego praca została nagle przerwana, na przykład z powodu zaniku zasilania. Praca klimatyzatora zostaje niezwłocznie wznowiona przy zachowaniu wcześniej zadanych ustawień.


Długie orurowanie

Długie orurowanie
Wartość określa maksymalną odległość pomiędzy jednostką zewn. a jednostką wewn. Długie orurowanie pozwala na swobodę wyboru optymalnego sposobu instalacji.


Zdejmowana pokrywa górna

Zdejmowana pokrywa górna
We wcześniejszych modelach klimatyzatorów, czynności obsługowe jednostek zewnętrznych były bardzo pracochłonne. Możliwość zdemontowania górnej pokrywy urządzenia zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tych czynności.


Funkcja autodiagnostyki

Funkcja autodiagnostyki
Funkcja zapewnia automatyczną diagnostykę nieprawidłowej pracy urządzenia. Umożliwia skrócenie czasu serwisowania urządzenia.

Kompatybilność

Integracja P-line

Integracja P-line
Możliwość podłączenia wszystkich serii do P-Line. Teraz możliwa jest pełna kontrola.


Wbudowana sieć WLAN

Wbudowana sieć WLAN
Jednostki posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie przez Internet.


Kompatybilność BMS

Kompatybilność BMS
Jednostka wewnętrzna ma wbudowany port komunikacyjny umożliwiający podłączenie pompy ciepła Panasonic do systemu zarządzania budynkiem BMS i sterowanie nią z poziomu tego systemu.

Zestaw KIT-Z20-VKE KIT-Z25-VKE KIT-Z35-VKE KIT-Z50-VKE
Wydajność chłodnicza Nominalna (min.-maks.) kW 2,05(0,75-2,40) 2,50(0,85-3,20) 3,50(0,85-4,00) 5,00(0,98-6,00)
EER Nominalny (min.-maks.) W/W 4,56(3,13-4,32) 4,81(3,54-4,05) 4,07(3,54-3,70) 3,55(3,50-3,08)
SEER 7,50 A++ 8,50 A+++ 8,50 A+++ 7,90 A++
Moc projektowa Pdesign (chłodzenie) kW 2,10 2,50 3,50 5,00
Pobór mocy w trybie chłodzenia Nominalny (min.-maks.) kW 0,45(0,24-0,56) 0,52(0,24-0,79) 0,86(0,24-1,08) 1,41(0,28-1,95)
Roczne zużycie energii kWh/a 98 103 144 222
Wydajność grzewcza Nominalna (min.-maks.) kW 2,80(0,70-4,00) 3,40(0,80-5,00) 4,00(0,80-5,50) 5,80(0,98-8,00)
Wydajność grzewcza przy -7 °C kW 2,38 2,95 3,20 4,80
COP Nominalny (min.-maks.) W/W 4,52(3,89-4,04) 4,79(4,44-3,97) 4,35(4,44-3,72) 4,03(2,88-3,16)
SCOP 4,70 A++ 5,10 A+++ 5,10 A+++ 4,70 A++
Moc projektowa Pdesign przy -10°C kW 2,10 2,70 2,80 4,20
Pobór mocy w trybie ogrzewania Nominalny (min.-maks.) kW 0,62(0,18-0,99) 0,71(0,18-1,26) 0,92(0,18-1,48) 1,44(0,34-2,53)
Roczne zużycie energii kWh/a 626 741 769 1251
Jednostka wewnętrzna CS-Z20VKEW CS-Z25VKEW CS-Z35VKEW CS-Z50VKEW
Źródło zasilania V 230 230 230 230
Zalecany bezpiecznik A 10 10 10 16
Przewód komunikacyjny jednostki wewnętrznej/zewnętrznej mm² 4x1,5 4x1,5 4x1,5 4x2,5
Objętościowy przepływ powietrza Chłodzenie/
ogrzewanie
m³/min 9,9/10,7 10,2/11,2 11,0/12,0 19,1/20,5
Ilość odprowadzanych skroplin l/h 1,3 1,5 2,0 2,8
Poziom ciśnienia akustycznego Chłodzenie (Hi/Lo/Q-Lo) dB(A) 37/24/19 39/25/19 42/28/19 44/37/30
Ogrzewanie (Hi/Lo/Q-Lo) dB(A) 38/25/19 41/27/19 43/33/19 44/37/30
Wymiary wys. x szer. x głęb. mm 295x919x194 295x919x194 295x919x194 302x1120x236
Ciężar netto kg 9 10 10 12
Jednostka zewnętrzna CU-Z20VKE CU-Z25VKE CU-Z35VKE CU-Z50VKE
Objętościowy przepływ powietrza Chłodzenie/
ogrzewanie
m³/min 26,9/24,1 28,7/27,2 30,6/30,6 39,8/36,9
Poziom ciśnienia akustycznego Chłodzenie/
ogrzewanie(Hi)
dB(A) 45/46 46/47 48/50 47/47
Wymiary wys. x szer. x głęb. mm 542x780x289 542x780x289 542x780x289 695x875x320
Ciężar netto kg 27 31 31 42
Przyłącza rurowe Rura czynnika ciekłego cal (mm) 1/4(6,35) 1/4(6,35) 1/4(6,35) 1/4(6,35)
Rura czynnika gazowego cal (mm) 3/8(9,52) 3/8(9,52) 3/8(9,52) 1/2(12,7)
Zakres długości przewodu rurowego m 3÷15 3÷15 3÷15 3÷30
Maks. różnica wysokości jednostki wewn. i zewn. m 15 15 15 15
Maks. długość instalacji bez dopełniania czynnika m 7,5 7,5 7,5 7,5
Dodatkowa ilość czynnika gazowego g/m 10 10 10 15
Ilość czynnika chłodniczego (R32)/
Emisja równoważna CO2
kg/t 0,70/0,473 0,85/0,574 0,85/0,574 1,15/0,776
Zakres roboczy Chłodzenie (min.-maks.) °C -10÷+43 -10÷+43 -10÷+43 -10÷+43
Ogrzewanie (min.-maks.) °C -15÷+24 -15÷+24 -15÷+24 -15÷+24

Klimatyzator z montażem

+48 799 394 010

Zadzwoń

Nasi specjaliści doradzą w doborze idealnego klimatyzatora dla Ciebie

Umów się

Wybierz dogodny dla siebie termin instalacji klimatyzatora

Zamontujemy

Montaż z nami to szybka realizacja, precyzja, czystość oraz pełen profesjonalizm
Oferujemy bezpłatny audyt w celu dobrania klimatyzatora oraz bezpłatny dojazd na terenie całej Polski
Zapewniamy pełne wsparcie przez okres gwarancji oraz po jej upływie
Województwa z montażem klimatyzatora Aero7.pl

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Panasonic Etherea KIT-XZ

Panasonic Etherea KIT-XZ

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.