Klimatyzator ścienny SPLIT

Panasonic Etherea KIT-Z

Cena 23% 4 899,00 zł

Cena 8% 4 299,00 zł

Cena z montażem 5 699,00 zł

cennik montażu

Dostępność: Dostępny dostepność - Dostępny

Dostawa: 48 godzin

Na raty:Kup na raty z Credit Agricole

Klimatyzator ścienny Panasonic Etherea KIT-Z

Klimatyzator ścienny SPLIT

Zestaw 2,0 kW do pow. 15-20 m2

Ilość: -+

Cena 23% 4 899,00 zł

Cena 8% 4 299,00 zł

Z montażem 5 699,00 zł

Zestaw 2,0 kW do pow. 15-20 m2
Zestaw 2,0 kW do pow. 15-20 m2
4 899,00
Zestaw 2,5 kW do pow. 20-30 m2
Zestaw 2,5 kW do pow. 20-30 m2
5 299,00
Zestaw 3,5 kW do pow. 30-40 m2
Zestaw 3,5 kW do pow. 30-40 m2
5 849,00
Zestaw 4,2 kW do pow. 40-50 m2
Zestaw 4,2 kW do pow. 40-50 m2
6 949,00
Zestaw 5,0 kW do pow. 50-60 m2
Zestaw 5,0 kW do pow. 50-60 m2
7 399,00
Zestaw 7,1 kW do pow. 70-90 m2
Zestaw 7,1 kW do pow. 70-90 m2
11 799,00

Ilość sztuk -+

Masz pytania? Napisz do nas

Panasonic Etherea KIT-Z to najnowszy klimatyzator ścienny oferowany przez azjatyckiego potentata. To jedna z dwóch wersji kolorystycznych - jednostka wewnętrzna utrzymana jest w matowej bieli. Urządzenie cechuje najwyższa klasa energetyczna A+++ dla chłodzenia i ogrzewania. Wyróżnia się również cichą pracą - już od 19 dB.

 

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-Z został wyposażony w ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Posiada również innowacyjny system oczyszczania powietrza nanoe™, który gwarantuje czyste i zdrowe powietrze. Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem, co znacząco podnosi komfort codziennego użytkowania. Wysoką jakość oferowanego produktu potwierdza 3-letnia gwarancja od producenta i dodatkowa 5-letnia gwarancja na sprężarkę.

 

Dostępne zestawy w serii Panasonic Etherea KIT-Z
Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-Z Moc Do powierzchni Cena
Panasonic Etherea KIT-Z 2,0-7,1 kW 20-90 m2 8% VATCena za urządzenie dla osoby prywatnej wybierającej montaż z Aero7 23% VAT
Panasonic Etherea KIT-Z20-VKE 2,0 kW 15-20 m2 4 299 zł 4 899 zł
Panasonic Etherea KIT-Z25-VKE 2,5 kW 20-30 m2 4 649 zł 5 299 zł
Panasonic Etherea KIT-Z35-VKE 3,5 kW 30-40 m2 5 149 zł 5 849 zł
Panasonic Etherea KIT-Z42-VKE 4,2 kW 40-50 m2 6 099 zł 6 949 zł
Panasonic Etherea KIT-Z50-VKE 5,0 kW 50-60 m2 6 499 zł 7 399 zł
Panasonic Etherea KIT-Z71-VKE 7,1 kW 70-90 m2 10 349 zł 11 799 zł

 

Nanoe™ X. Najwyższa jakość dla zdrowego powietrza

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-Z został wzbogacony o innowacyjną technologię Nanoe™, dzięki której powietrze w pomieszczeniu pozostaje czyste i zdrowe. Urządzenie usuwa nieprzyjemne zapachy (także te, które zdążyły głęboko wniknąć w strukturę materiałów), spowalnia rozwój alergenów, bakterii i wirusów. Dodatkowo wspiera utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry.

 

Panasonic Etherea KIT-Z nanoe™ X
Działanie Nanoe X w klimatyzatorach Panasonic

 

Czynnik chłodniczy przyszłości

Klimatyzator Panasonic Etherea KIT-Z pracuje w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Wyróżnia się wysoką efektywnością i skutecznie podnosi wydajność urządzenia. Cechuje go niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego i zerowy potencjał niszczenia warstwy ozonowej. Jego skuteczność bardzo dobrze oddaje poniższe porównanie z poprzednikami R410 i R22.

 

Klimatyzatory ścienne wykorzystujące w swojej pracy czynnik R32 pozostają znacznie łatwiejsze w montażu i późniejszym serwisowaniu. Umożliwiają ładowanie w fazach ciekłej i gazowej, dodatkowo możliwe jest ich ponowne wykorzystywanie. Aby instalacja freonowa działała skutecznie, potrzeba go o 30% mniej niż stosowanych dotychczas odpowiedników.

 

Klimatyzator Panasonic z czynnikiem chłodniczym R32

 

Coś więcej niż sterowanie za pomocą smartfona

Klimatyzatory ścienne Panasonic z serii Etherea KIT-Z można sterować za pomocą nowego systemu Panasonic Comfort Cloud. Przy pomocy smartfona możliwa jest zmiana wszystkich funkcjonalności urządzenia. Rewolucyjny system pozwala na konfigurację ustawień pompy ciepła powietrze - powietrze oraz korzystanie z dodatkowych opcji za pośrednictwem chmury z każdego miejsca bez względu na czas. Użytkownik może również monitorować poziom zużycia energii, by skutecznie obniżać koszty eksploatacji. Posiada możliwość sterowania nawet 200 jednostkami oraz dodawania kolejnych użytkowników z różnymi rolami.

Panasonic Etherea KIT-TZ sterowanie Wi-Fi

 

Łatwy montaż klimatyzatora Panasonic

Renowacja instalacji zawierających czynniki R410A i R22

Klimatyzatory ścienne Panasonic Etherea KIT-Z dają możliwość instalacji w już istniejących układach z orurowaniem R410A i R22, jeśli te zostały zachowane w dobrym stanie. Zastosowanie nowego systemu Panasonic R32 to oszczędność na kosztach eksploatacji bliska 30% względem systemu R410A. Możliwa jest więc sprawna wymiana instalacji klimatyzacyjnej na nowszą i bardziej wydajną!

 

Sprężarka rotacyjna R2

Nowe klimatyzatory Panasonic Etherea KIT-Z opierają się w swojej pracy na nowatorskiej, wysokowydajnej sprężarce rotacyjnej R2, która wykorzystuje technologię tłoków obrotowych. Producent decyduje się testować je w ekstremalnych warunkach, co potwierdza ich wysoką wydajność. Największymi zaletami tego rozwiązania są: niewielkie rozmiary, cicha praca, wysoki komfort użytkowania przy niskich kosztach, niebywała wydajność i niezawodność pracy.

 

Zasada działania sprężarki R2. Jej głównym elementem jest cylinder, w którym przestrzeń między tłokiem a obudową uszczelnia łopatka będąca w stałym kontakcie z tłokiem wirującym wokół ścianki cylindra. Gdy tłok się obraca, czynnik chłodniczy R32 jest wypychany w stronę stale zmniejszającej się komory aż do momentu osiągnięcia założonego ciśnienia. W tym czasie kolejna porcja czynnika dociera do komory ssawnej, gdzie odbywa się analogiczny proces. Prosta konstrukcja, zastosowanie wysokiej jakości materiałów i specjalnych powłok sprawiło, że sprężarka rotacyjna R2 jest trwała i zapewnia niezawodne działanie.

 

Sprężarka rotacyjna R2 w klimatyzatorach Panasonic

 

Technologia falownikowa w Panasonic Etherea KIT-Z

Najnowsze klimatyzatory wyprodukowane przez Panasonic posiadają falowniki, które mają możliwość regulacji szybkości obrotowej sprężarki, co pozwala obniżyć zużycie energii potrzebnej do utrzymania zadanej temperatury. Dzięki temu urządzenie zapewnia również szybsze chłodzenie powietrza w pomieszczeniu po włączeniu klimatyzatora, co oznacza oszczędność energii przy zachowaniu poziomu komfortu użytkownika.

 

Technologia falownikowa w klimatyzatorach Panasonic

 

Powyższe zdjęcie obrazuje, jak długo trwa uzyskanie zadanej temperatury w klimatyzatorze, który nie posiada falownika. Oferowana przez urządzenie temperatura oscyluje pomiędzy dwiema skrajnymi wartościami i nigdy nie dochodzi do jej ustabilizowania. Na przemian spada i wzrasta, przez co osiągane są szczytowe poziomu poboru prądu. Panasonic Etherea KIT-Z wyposażony w falownik szybko uzyskuje zadaną temperaturę, a płynna regulacja daje większy komfort i zapewnia oszczędność.

 

Pozostałe funkcjonalności w klimatyzatorach Panasonic Etherea KIT-Z

Oszczędność energii

System inwerterowy

System Inverter+
Produkty z serii Inverter+ posiadają charakterystykę o 20% lepszą od standardowych klimatyzatorów inwerterowych. Zużycie energii jest niższe o 20%, co oznacza także niższe o 20% rachunki za elektryczność. Urządzenia Inverter+ posiadają klasę A w trybie chłodzenia i grzania.


Sprężarka rotacyjna R2

Sprężarka rotacyjna R2
Sprężarka rotacyjna Panasonic wytrzymuje ekstremalne warunki pracy, charakteryzując się wysokimi osiągami i dużą sprawnością.

Wydajność i zdrowe powietrze

5-letnia gwarancja

5-letnia gwarancja
Firma Panasonic udziela pięcioletniej gwarancji na sprężarki.


Właściwości antyalergiczne

Właściwości antyalergiczne
Układ jest wyposażony w filtr antyalergiczny.


Tryb super cichy

Tryb super cichy
Dzięki technologii Super Quiet klimatyzatory Panasonic podczas pracy zapewniają poziom głośności niższy niż w bibliotece (30dB(A)).


Chłodzenie z kontrolą wilgotności

Chłodzenie z kontrolą wilgotności
Technologia chłodzenia MILD DRY utrzymuje wilgotność względną powietrza do 10% wyższą niż podczas normalnego trybu chłodzenia. Takie rozwiązanie pomaga zmniejszyć suchość skóry i suchość w gardle.


Żaluzje Aerowings

Żaluzje Aerowings
Poprawa komfortu. Nawiew powietrza skierowany bezpośrednio na sufit – podwójna klapka w jednostce wewnętrznej rozprasza je równomiernie w pomieszczeniu i zapewnia delikatne chłodzenie (efekt deszczownicy).


Do -10°C w trybie chłodzenia

Do -10°C w trybie chłodzenia
Klimatyzator ścienny może pracować w trybie chłodzenia nawet przy temperaturze zewnętrznej -10°C.


Do -15°C w trybie ogrzewania

Do -15°C w trybie ogrzewania
Klimatyzator może pracować w trybie grzania nawet przy temperaturze zewnętrznej -15°C.


Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów

Funkcja usuwania nieprzyjemnych zapachów
Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w wymienniku. Aby zapobiec nadmuchiwaniu nieświeżego powietrza, przed rozpoczęciem czyszczenia wymiennika wentylator automatycznie się wyłącza.


Zdejmowany panel czołowy

Zdejmowany panel czołowy
Panel czołowy jest łatwy do utrzymania w czystości. Można go szybko zdemontować, a następnie umyć wodą. Jeżeli panel przedni jest utrzymywany w czystości, urządzenie pracuje bardziej efektywnie, a przez to energooszczędnie.


Tryb wysokiej wydajności

Tryb wysokiej wydajności
Tryb pozwala szybko i skutecznie uzyskać komfortową temperaturę w pomieszczeniu, nawet w wyjątkowo gorące lub mroźne dni. Urządzenie może osiągnąć zadaną temperaturę w ciągu 15 minut.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu

Indywidualne ustawienie kierunku nadmuchu
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Tryb automatyczny (jednostki inwerterowe)

Tryb automatyczny (jednostki inwerterowe)
Po włączeniu funkcji urządzenie automatycznie przełącza się pomiędzy trybami chłodzenia i ogrzewania.


Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury

Automatyczne utrzymywanie zadanej temperatury
Jeżeli temperatura w pomieszczeniu różni się o 3°C lub więcej od temperatury zadanej, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb chłodzenia.ogrzewania, aby utrzymywać temperaturę na niezmiennym, komfortowym poziomie.


Tryb „gorącego startu”

Tryb „gorącego startu”
Jeżeli urządzenie rozpoczyna pracę w trybie ogrzewania lub bezpośrednio po zakończeniu odszraniania, wentylator jednostki wewnętrznej włącza się dopiero po nagrzaniu wymiennika ciepła.


Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem

Zegar czasu rzeczywistego z pojedynczym programatorem
Funkcja umożliwia zaprogramowanie czasu pracy urządzenia (z podaniem godzin i minut). Urządzenie będzie automatycznie włączało i wyłączało się o określonych godzinach w kolejnych dniach, aż do momentu wprowadzenia zmiany w ustawieniach.


Tryb łagodnego osuszania powietrza

Tryb łagodnego osuszania powietrza
Usuwa nadmiar wilgoci z powietrza i zapewnia komfortowe samopoczucie, bez konieczności zmiany temperatury.


Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD

Sterownik bezprzewodowy z wyświetlaczem LCD
Możliwość sterowania za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Większy ekran LCD i łatwiejsza obsługa.


Automatyczny restart

Automatyczny restart
Funkcja zapewnia automatyczne ponowne włączenie urządzenia, którego praca została nagle przerwana, na przykład z powodu zaniku zasilania. Praca klimatyzatora zostaje niezwłocznie wznowiona przy zachowaniu wcześniej zadanych ustawień.


Długie orurowanie

Długie orurowanie
Wartość określa maksymalną odległość pomiędzy jednostką zewn. a jednostką wewn. Długie orurowanie pozwala na swobodę wyboru optymalnego sposobu instalacji.


Zdejmowana pokrywa górna

Zdejmowana pokrywa górna
We wcześniejszych modelach klimatyzatorów, czynności obsługowe jednostek zewnętrznych były bardzo pracochłonne. Możliwość zdemontowania górnej pokrywy urządzenia zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tych czynności.


Funkcja autodiagnostyki

Funkcja autodiagnostyki
Funkcja zapewnia automatyczną diagnostykę nieprawidłowej pracy urządzenia. Umożliwia skrócenie czasu serwisowania urządzenia.

Kompatybilność

Integracja P-line

Integracja P-line
Możliwość podłączenia wszystkich serii do P-Line. Teraz możliwa jest pełna kontrola.


Wbudowana sieć WLAN

Wbudowana sieć WLAN
Jednostki posiadają wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie przez Internet.


Kompatybilność BMS

Kompatybilność BMS
Jednostka wewnętrzna ma wbudowany port komunikacyjny umożliwiający podłączenie pompy ciepła Panasonic do systemu zarządzania budynkiem BMS i sterowanie nią z poziomu tego systemu.

Zestaw KIT-Z20-VKE KIT-Z25-VKE KIT-Z35-VKE KIT-Z42-VKE KIT-Z50-VKE KIT-Z71-VKE
Wydajność chłodnicza Nominalna (min.-maks.) kW 2,05(0,75-2,40) 2,50(0,85-3,20) 3,50(0,85-4,00) 4,20(0,85-5,00) 5,00(0,98-6,00) 7,10(0,98-8,50)
EER Nominalny (min.-maks.) W/W 4,56(3,13-4,32) 4,81(3,54-4,05) 4,07(3,54-3,70) 3,39(3,27-3,18) 3,55(3,50-3,08) 3,27(2,33-2,93)
SEER 7,50 A++ 8,50 A+++ 8,50 A+++ 6,90 A++ 7,90 A++ 6,50 A++
Moc projektowa Pdesign (chłodzenie) kW 2,10 2,50 3,50 4,20 5,00 7,10
Pobór mocy w trybie chłodzenia Nominalny (min.-maks.) kW 0,45(0,24-0,56) 0,52(0,24-0,79) 0,86(0,24-1,08) 1,24(0,26-1,57) 1,41(0,28-1,95) 2,17(0,42-2,90)
Roczne zużycie energii kWh/a 98 103 144 213 222 382
Wydajność grzewcza Nominalna (min.-maks.) kW 2,80(0,70-4,00) 3,40(0,80-5,00) 4,00(0,80-5,50) 5,30(0,80-6,80) 5,80(0,98-8,00) 8,60(0,98-10,20)
Wydajność grzewcza przy -7 °C kW 2,38 2,95 3,20 4,11 4,80 6,31
COP Nominalny (min.-maks.) W/W 4,52(3,89-4,04) 4,79(4,44-3,97) 4,35(4,44-3,72) 3,68(4,21-3,51) 4,03(2,88-3,16) 3,66(2,45-3,46)
SCOP 4,70 A++ 5,10 A+++ 5,10 A+++ 4,00 A+ 4,70 A++ 4,20 A+
Moc projektowa Pdesign przy -10°C kW 2,10 2,70 2,80 3,60 4,20 5,50
Pobór mocy w trybie ogrzewania Nominalny (min.-maks.) kW 0,62(0,18-0,99) 0,71(0,18-1,26) 0,92(0,18-1,48) 1,44(0,19-1,94) 1,44(0,34-2,53) 2,35(0,40-2,95)
Roczne zużycie energii kWh/a 626 741 769 1260 1251 1833
Jednostka wewnętrzna CS-Z20VKEW CS-Z25VKEW CS-Z35VKEW CS-Z42VKEW CS-Z50VKEW CS-Z71VKEW
Źródło zasilania V 230 230 230 230 230 230
Zalecany bezpiecznik A 10 10 10 16 16 20
Przewód komunikacyjny jednostki wewnętrznej/zewnętrznej mm² 4x1,5 4x1,5 4x1,5 4x2,5 4x2,5 4x4
Objętościowy przepływ powietrza Chłodzenie/
ogrzewanie
m³/min 9,9/10,7 10,2/11,2 11,0/12,0 11,2/12,0 19,1/20,5 19,8/21,5
Ilość odprowadzanych skroplin l/h 1,3 1,5 2,0 2,4 2,8 4,1
Poziom ciśnienia akustycznego Chłodzenie (Hi/Lo/Q-Lo) dB(A) 37/24/19 39/25/19 42/28/19 43/31/25 44/37/30 47/38/30
Ogrzewanie (Hi/Lo/Q-Lo) dB(A) 38/25/19 41/27/19 43/33/19 43/35/29 44/37/30 47/38/30
Wymiary wys. x szer. x głęb. mm 295x919x194 295x919x194 295x919x194 295x919x194 302x1120x236 302x1120x236
Ciężar netto kg 9 10 10 10 12 13
Jednostka zewnętrzna CU-Z20VKE CU-Z25VKE CU-Z35VKE CU-Z42VKE CU-Z50VKE CU-Z71VKE
Objętościowy przepływ powietrza Chłodzenie/
ogrzewanie
m³/min 26,9/24,1 28,7/27,2 30,6/30,6 31,3/30,9 39,8/36,9 44,7/45,8
Poziom ciśnienia akustycznego Chłodzenie/
ogrzewanie(Hi)
dB(A) 45/46 46/47 48/50 49/51 47/47 52/54
Wymiary wys. x szer. x głęb. mm 542x780x289 542x780x289 542x780x289 619x824x299 695x875x320 695x875x320
Ciężar netto kg 27 31 31 31 42 50
Przyłącza rurowe Rura czynnika ciekłego cal (mm) 1/4(6,35) 1/4(6,35) 1/4(6,35) 1/4(6,35) 1/4(6,35) 1/4(6,35)
Rura czynnika gazowego cal (mm) 3/8(9,52) 3/8(9,52) 3/8(9,52) 1/2(12,7) 1/2(12,7) 5/8(15,88)
Zakres długości przewodu rurowego m 3÷15 3÷15 3÷15 3÷15 3÷30 3÷30
Maks. różnica wysokości jednostki wewn. i zewn. m 15 15 15 15 15 20
Maks. długość instalacji bez dopełniania czynnika m 7,5 7,5 7,5 7,5 7,5 10
Dodatkowa ilość czynnika gazowego g/m 10 10 10 10 15 25
Ilość czynnika chłodniczego (R32)/
Emisja równoważna CO2
kg/t 0,70/0,473 0,85/0,574 0,85/0,574 0,89/0,601 1,15/0,776 1,37/0,925
Zakres roboczy Chłodzenie (min.-maks.) °C -10÷+43 -10÷+43 -10÷+43 -10÷+43 -10÷+43 -10÷+43
Ogrzewanie (min.-maks.) °C -15÷+24 -15÷+24 -15÷+24 -15÷+24 -15÷+24 -15÷+24

Klimatyzator z montażem

+48 22 602 20 82

Zadzwoń

Nasi specjaliści doradzą w doborze idealnego klimatyzatora dla Ciebie

Umów się

Wybierz dogodny dla siebie termin instalacji klimatyzatora

Zamontujemy

Montaż z nami to szybka realizacja, precyzja, czystość oraz pełen profesjonalizm
Oferujemy bezpłatny audyt w celu dobrania klimatyzatora oraz bezpłatny dojazd na terenie całej Polski
Zapewniamy pełne wsparcie przez okres gwarancji oraz po jej upływie
Województwa z montażem klimatyzatora Aero7.pl

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Panasonic Etherea KIT-Z

Panasonic Etherea KIT-Z

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.