Jak wybrać klimatyzację do biura?

Komfortowe warunki pracy oznaczają lepsze samopoczucie, większą motywację do wykonywania swoich obowiązków i w rezultacie także większą wydajność pracowników. Jednak zarówno zbyt gorąca, jak i za chłodna temperatura w pomieszczeniu biurowym może w bardzo dużym stopniu komfort ten naruszyć. Dowiedz się, dlaczego klimatyzator stał się jednym z ważniejszych elementów wyposażenia biura i sprawdź, jak wybrać najlepsze urządzenie.

 

Zakup klimatyzatora do biura – na co zwrócić uwagę?

Szeroki wybór klimatyzatorów zdecydowanie ułatwia dopasowania idealnego urządzenia do biura. Możemy wymienić kilka aspektów, które powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć przed zakupem klimatyzacji. Warto zaznaczyć, że urządzenie nieodpowiednio dobrane do warunków panujących w lokalu będzie mało wydajne. W rezultacie koszty jego eksploatacji wzrosną i inwestycja stanie się mniej opłacalna.

 

Zastanawiasz się, jaka klimatyzacja będzie najlepsza do Twojego biura? Na samym początku powinieneś jasno określić swoje potrzeby i doprecyzować takie kwestie jak:

 • kształt, rodzaj i liczba pomieszczeń, które chcesz ochładzać/ogrzewać,
 • metraż biura, w którym zostanie umieszczony klimatyzator,
 • miejsce zamontowania urządzenia (na ścianie, przy podłodze)
 • stopień nasłonecznienia pomieszczenia,
 • liczba pracowników przebywających w pomieszczeniu, w którym ma zostać zamontowany klimatyzator
 • liczba sprzętów RTV i AGD,
 • lokalizacja pomieszczenia,
 • pozycja i powierzchnia okien.

 

Typ i wielkość pomieszczenia są zdecydowanie jednymi z najistotniejszych czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wybieraniu klimatyzacji biurowej. Inne urządzenie sprawdzi się w przypadku małej firmy, a inne w większym biurze typu open space. Obecnie możemy wybierać spośród klimatyzatorów o różnej mocy chłodniczej – wartość tego parametru jest uzależniona właśnie od wielkości pomieszczenia. W uproszczeniu oznacza to, że im większy lokal chcemy ochłodzić, tym urządzenie o większej mocy powinniśmy wybrać.

Trzeba także wiedzieć, że jeśli chcemy zamontować klimatyzację w pomieszczeniu, które nie jest oddzielone od sąsiadującego pokoju drzwiami, należy wybrać urządzenie o większej mocy – w takim przypadku klimatyzator powinien schładzać oba te pomieszczenia. Ważną kwestią jest również to, ile naturalnego światła słonecznego dociera do konkretnego pokoju. Do schłodzenia powietrza w bardziej nasłonecznionych pomieszczeniach z reguły potrzebne są klimatyzatory o odpowiednio wysokiej mocy chłodniczej – zazwyczaj wyższej niż w przypadku biur, do których nie dociera zbyt duża ilość światła.

 

Wybór mocy klimatyzatora uzależniony jest także od liczby sprzętów RTV biurze. Tego typu urządzenia podczas pracy wytwarzają ciepło – oznacza to, że im więcej znajduje się ich w pomieszczeniu, które chcemy klimatyzować, tym większą moc powinien mieć wybrany przez nas klimatyzator.

 

Jak dobrać moc klimatyzatora do powierzchni biura?

Poniżej przedstawiamy zalecaną moc klimatyzatora w zależności od powierzchni, na której urządzenie ma funkcjonować. Wartości poniżej podane mają charakter orientacyjny, albowiem rekomendowana moc klimatyzatora zależy nie tylko od powierzchni, ale także innych czynników.

Powierzchnia Moc
20-30 m2 2,5 kW
30-40 m2 3,5 kW
40-60 m2 5,0 kW
60-90 m2 7,0 kW
Powyżej 90 m2 10 kW

 

Zakup urządzenia o odpowiedniej mocy jest tak ważny, ponieważ zła decyzja może kosztować nas więcej, niż zakładaliśmy – bierzemy tu pod uwagę zarówno koszty zakupu, jak i późniejszej eksploatacji. Jeśli do schładzania biura wybierzemy urządzenie o mniejszej mocy niż zaleca to producent, musimy liczyć się z tym, że wydajność klimatyzatora zmniejszy się. Urządzenie będzie pochłaniało więcej prądu, aby odpowiednio schłodzić pomieszczenie. Warto zaznaczyć, że większa konsumpcja energii jest równoznaczna z rosnącymi kosztami eksploatacji, a w niektórych przypadkach może także skutkować skróceniem przydatności klimatyzatora do użytkowania. Z drugiej strony zakup urządzenia o większej mocy niż potrzebna do ochłodzenia pomieszczenia o konkretnej powierzchni, również nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku urządzenie także będzie generowało wyższe koszty niż zakładaliśmy – dodatkowo w takiej sytuacji zapłacimy więcej nie tylko za prąd, ale i przepłacimy za samo urządzenie.

 

Najlepszy klimatyzator biurowy – rodzaje, koszty i montaż

Jeśli chodzi o klimatyzatory do pomieszczeń biurowych, najczęściej wykorzystuje się następujące typy urządzeń:

 • klimatyzatory typu split (np. ścienne, podłogowo-sufitowe, kasetonowe, kanałowe),

   

  LG Standard S12EQ 3,5 kW jednostka wewnętrzna
  Klimatyzator ścienny LG Standard S12EQ 3,5 kW

   

  Klimatyzatory split za sprawą cichego trybu pracy, wysokiej skuteczności, a w ostatnich latach także coraz bardziej atrakcyjnego designu, często znajdują zastosowanie w pomieszczeniach biurowych. Takie urządzenia zbudowane są z dwóch części – jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Wśród nich znajdziemy klimatyzatory, które można zamontować na ścianie, przy podłodze lub pod stropem, nie zajmując przy tym dużej powierzchni. Zazwyczaj jedna jednostka o mocy 5 kW wystarcza to schłodzenia mniejszego biura o wielkości 45 m2, w którym przebywa do 6 pracowników – w przypadku większego pomieszczenia należy zastosować kilka urządzeń i rozmieścić je w taki sposób, by w miarę możliwości schładzały je równomiernie.

   

  Jeśli chcemy klimatyzować kilka pomieszczeń w biurze, możemy wybrać, np. klimatyzatory kanałowe dostarczające powietrze przez przewody wentylacyjne. Tego typu urządzenia są nie tylko bardzo dyskretne (można umieścić je nad sufitem podwieszanym, usuwając je w ten sposób z pola widzenia – jednak należy to zrobić na etapie remontu biura), ale zapewniają także możliwość ochładzania poszczególnych stref jednego pomieszczenia lub jednoczesnego schładzania powietrza w kilku pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, że tego typu instalacje dokonujemy w fazie budowy budynku lub w czasie jego generalnego remontu.

   

  Dobrym wyborem mogą być także klimatyzatory ścienne – to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o montaż klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych. Klimatyzatory ścienne, dzięki swoim niewielkim rozmiarom nie dominują w pomieszczeniu. Urządzenia te zazwyczaj montuje się w odległości ok. 20 cm od sufitu. W zależności od własnych potrzeb możemy wybierać spośród standardowych, tańszych urządzeń i droższych klimatyzatorów z bardziej zaawansowanymi funkcjonalnościami. Do największych zalet klimatyzatorów ściennych można zaliczyć m.in. bardzo prostą obsługę, cichy tryb pracy oraz efektywne chłodzenie zarówno małych, jak i dużych pomieszczeń biurowych.

   

  Wśród urządzeń rekomendowanych do biura można wymienić także klimatyzatory konsolowe. Dużym udogodnieniem jest ich wygodne umiejscowienie – tego typu urządzenia są montowane np. pod oknami oraz w pomieszczeniach ze skosem. Klimatyzatory konsolowe wyróżniają się wysoką wydajnością i niskim zużyciem energii. Umożliwiają efektywne chłodzenie oraz ogrzewanie pomieszczenia i osiągnięcie preferowanej temperatury w stosunkowo krótkim czasie. W dodatku bogata oferta klimatyzatorów konsolowych sprawia, że możemy wybierać także spośród urządzeń o bardzo ciekawej stylistyce.

   

  Tym sposobem klimatyzatory split stają się świetnym rozwiązaniem zarówno do małego, średniego, jak i dużego biura. Takie urządzenia mogą doskonale sprawdzić się w biurach open space, w których z powodu dużej przestrzeni, dobór odpowiednio wydajnego klimatyzatora, staje się nieco bardziej skomplikowany.

   

 • klimatyzatory typu multisplit,

   

  Klimatyzatory multisplit, podobnie jak klimatyzatory kanałowe, możemy wykorzystać do schładzania powietrza w kilku pomieszczeniach naraz. Jednak zasada działania takich urządzeń jest inna - w tym przypadku mamy do czynienia z jedną jednostka zewnętrzną, do której podłącza się pozostałe urządzenia (jednostki wewnętrzne) i w ten sposób rozprowadza się powietrze do poszczególnych pokoi. Wybór klimatyzatora multisplit szczególnie rekomenduje się w sytuacjach, kiedy z powodu ograniczonej powierzchni, nie możemy zainstalować kilku jednostek zewnętrznych, a chcemy klimatyzować więcej niż jedno pomieszczenie.

   

  Co ważne, obsługa klimatyzatorów multisplit jest niezwykle wygodna – każdą z jednostek można sterować indywidualnie i dostosować temperaturę w konkretnym pomieszczeniu do potrzeb swoich i pozostałych pracowników. Dzięki zastosowaniu takiego urządzenia w biurze open space możemy zapewnić równomierną dystrybucję powietrza na całej jego powierzchni.

   

 • klimatyzatory przenośne,

   

  Klimatyzator przenośny FRAL SuperCool FSC09.1 Wi-Fi Ready
  Klimatyzator przenośny FRAL SuperCool FSC09.1 Wi-Fi Ready

   

  Klimatyzatory przenośne do biura, w porównaniu do pozostałych wymienionych typów, nie wymagają montażu. Ich mobilność i przystępna cena to bardzo duże atuty, jednak warto zaznaczyć, że urządzenia te pracują nieco głośniej od klimatyzatorów split oraz multisplit i zazwyczaj są od nich większe – jeśli mamy w biurze mocno ograniczony metraż i nie chcemy przytłoczyć wnętrza, warto zastanowić się nad wyborem innego urządzenia. Należy także pamiętać, że jeśli wybierzemy klimatyzator przenośny, musimy odprowadzać z niego ciepłe powietrze na zewnątrz. W odprowadzaniu ciepłego powietrza na zewnątrz pomagają specjalne uszczelki okienne. Montuje się je w łatwy sposób do ramy okiennej i puszcza przez nią rurę odprowadzającą powietrze. Jednak dla niektórych może to okazać się uciążliwe.

   

  Dodatkowo warto podkreślić, że takie urządzenie będzie o wiele mniej skuteczne, jeśli zechcemy schłodzić powietrze w dużym pomieszczeniu biurowym. Ze względu na to, że część powietrza odprowadzana jest na zewnątrz, klimatyzator musi pobrać do danego pomieszczenia podobną ilość powietrza z zewnątrz. Tym sposobem wprowadzane jest do niego ciepłe powietrze, co sprawia, że cały proces chłodzenia, szczególnie w przypadku dużej powierzchni, jest mało wydajny. Na mniejszą sprawność tego typu klimatyzatorów wpływa także niewielki rozmiar urządzeń, który wiąże się z małymi i tym samym, mniej efektywnymi wymiennikami ciepła.

 

Zalety klimatyzatorów split i multisplit

Zakup klimatyzatora split lub multisplit jest uniwersalnym rozwiązaniem do różnego rodzaju pomieszczeń biurowych. Niezależnie od tego, czy szukasz klimatyzacji do małego biura lub urządzenia, które efektywnie schłodzi kilka dużych pomieszczeń, zdecydowanie warto rozważyć taką inwestycję. Porównując do klimatyzatorów mobilnych, są to urządzenia o niższym poziomie hałasu, wysokiej wydajności, niższych kosztach eksploatacji, a także mniejszym rozmiarze. Dodatkowo designerskie klimatyzatory split, czy też multisplit mogą stać się niebanalną ozdobą biura, doskonale współgrając z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia. Co prawda trzeba liczyć się z tym, że koszt zakupu tego rodzaju urządzenia będzie wyższy, w porównaniu do klimatyzatora mobilnego. Jednak w dłuższej perspektywie taka inwestycja może okazać się bardziej opłacalna niż zakup mniej wydajnego urządzenia w wersji przenośnej.

 

Klimatyzator a komfort pracy

Wielu z nas najbardziej efektywnie pracuje w ciszy, dlatego też niektórzy obawiają się, że przy pracującym klimatyzatorze trudniej będzie się im skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Warto tu zaznaczyć, że obecnie na rynku dostępne są nowoczesne urządzenia, które nie generują aż tak uciążliwego dla nas hałasu. Można znaleźć klimatyzatory, których poziom głośności jest mniejszy niż 35 dB – w takim przypadku dźwięki wydawane przez urządzenie, są na tyle neutralne, że nie powinny przeszkadzać nam w pracy. Wśród aktualnie dostępnych urządzeń najcichsze to klimatyzatory o poziomie głośności 16 dB, będące idealnym rozwiązaniem do biura.

 

Ile kosztuje klimatyzacja do biura?

Koszt zakupu klimatyzatora biurowego to kwestia, która z pewnością najbardziej interesuje osoby decyzyjne. Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny urządzeń odpowiednich do pomieszczeń biurowych o różnych wielkościach.

 

Model klimatyzatora do biura 20-30 m2
Klimatyzator do biura 20-30 m2

 

Model klimatyzatora do biura 30-40 m2
Klimatyzator do biura 30-40 m2

 

Model klimatyzatora do biura 40-60 m2
Klimatyzator do biura 40-60 m2

 

Model klimatyzatora do biura 60-90 m2
Klimatyzator do biura 60-90 m2

 

Koszty eksploatacji

Oczywiście koszt zakupu i montażu klimatyzacji, to nie jest jedyny koszt, z którym musimy się liczyć. W miarę eksploatacji klimatyzacji, konieczne będzie regularne ponoszenie następujących kosztów:

 1. Koszt uzupełniania czynnika chłodniczego – 100 zł średnio / rocznie
 2. Koszt serwisowy (w tym odgrzybianie) – 250 - 300 zł średnio / rocznie
 3. Koszt poboru prądu – 157 zł średnio / miesięcznie (obliczone dla modelu LG Standard 5,0 kW)

W przypadku wyboru klimatyzatora niskiej jakości, może się okazać, że ulegnie on zepsuciu. Wówczas konieczne będzie serwisowanie urządzenia. W takim przypadku poziom kosztów może być zróżnicowany – zależnie od zdiagnozowanej wady urządzenia. Dlatego też nie warto kierować się, tylko i wyłącznie najniższą ceną, bez uwzględnienia parametrów jakościowych klimatyzacji.

 

5 powodów, dlaczego Twoja firma powinna zainwestować w klimatyzator biurowy

Zastanawiasz się, jakie korzyści wiążą się z zakupem klimatyzacji do biura? Oto kilka jej najważniejszych zalet.

 

1. Warunki sprzyjające efektywnej pracy

Każdy pracodawca powinien dbać o komfort swoich pracowników, szczególnie jeśli mieście trwa fala upałów lub mrozów. Upalne i zbyt niskie temperatury zdecydowanie nie sprzyjają skupieniu, wysiłkowi intelektualnemu i efektywnej pracy. W ramach ciekawostki warto dodać, że w Niemczech warunki temperaturowe w miejscu pracy określone są przepisami prawa – tam temperatura w przypadku konkretnych pomieszczeń nie może być wyższa niż 26°C. Natomiast różnica między temperaturą na zewnątrz a w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 6°C.

 

klimatyzator do biura
Klimatyzator zapewni komfortową, optymalną temperaturę w biurze

 

Mniej wydajni pracownicy oznaczają bardzo duże straty dla całej firmy, jednak jest sposób na to, by skutecznie zapobiec spadkowi wydajności w przedsiębiorstwie. Klimatyzator pomoże Ci utrzymać w pełni komfortową, optymalną dla zdrowia i samopoczucia pracowników temperaturę w biurze. W takich warunkach Twoi pracownicy będą chętniej pracować na wyższych obrotach, generując przy tym wysoki zysk dla firmy.

 

Co ważne, przegrzane biuro to nie tylko mało przyjazne środowisko dla ludzi – zbyt wysokie temperatury szkodzą także sprzętom elektronicznym, które również emitują ciepło. Klimatyzacja biurowa z powodzeniem schłodzi powietrze w pomieszczeniu, zapewni optymalne warunki dla różnego rodzaju urządzeń, zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia.

 

2. Zdrowsi i wydajniejsi pracownicy

Zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura w biurze może narazić przebywające w nim osoby na różnego rodzaju problemy zdrowotne – przeziębienia, czy też alergie. Klimatyzatory efektywnie filtrują powietrze w pomieszczeniu, eliminując z niego szkodliwe drobnoustroje, pyłki oraz kurz. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że urządzenia mogą poprawiać jakość powietrza jedynie, jeśli są odpowiednio konserwowane i regularnie przeprowadza się ich przeglądy. Lepsza jakość powietrza i optymalna temperatura w biurze może skutkować mniejszą liczbą zachorowań wśród pracowników i co za tym idzie – ich większą wydajnością i mniejszymi kosztami dla pracodawcy.

 

Jeśli zdecydujemy się na montaż klimatyzacji w biurze, należy uważać także na nadmierne wyziębienie pomieszczenia. Temperatura w miejscu pracy nie powinna być niższa niż 18°C - długie przebywanie w zbyt niskiej temperaturze może skutkować przeziębieniami wśród pracowników.

 

3. Mniejsza wilgotność powietrza

Wysoka wilgotność powietrza jest kolejnym wrogiem naszej produktywności – chyba każdy z nas może przyznać, że praca w dusznym pomieszczeniu nie jest niczym przyjemnym. Rozwiązaniem tego problemu jest klimatyzacja. Urządzenie to może skutecznie zredukować poziom wilgoci w biurze i stworzyć w pełni komfortowe środowisko pracy dla osób w nim przebywających.

 

4. Łatwość w obsłudze i dopasowanie do potrzeb użytkownika

Klimatyzatory dają nam możliwość samodzielnego, bardzo łatwego zarządzania temperaturą w pomieszczeniu oraz utrzymywania jej na stałym poziomie. Dzięki zaawansowanym systemom klimatyzacyjnym, niezależnie od tego, czy mamy w biurze jedną, czy też więcej jednostek, możemy dostosować temperaturę w każdym z pomieszczeń do swoich potrzeb i zapewnić sobie najbardziej komfortowe warunki do pracy.

 

5. Większy komfort klientów

Klimatyzowane biuro to nie tylko wyższy komfort dla pracowników, ale i ogromny atut z punktu widzenia klientów. Niezależnie od tego, jaki typ biznesu prowadzisz, zadbaj o to, by odwiedzający Twoją firmę klienci czuli się w niej jak najlepiej. Mało komfortowe warunki panujące podczas spotkania z potencjalnym klientem mogą sprawić, że klientowi trudniej będzie skupić się na Tym, co masz mu do zaoferowania. Z biznesowego punktu widzenia biznesowego inwestycja w klimatyzator zdecydowanie się opłaca – może pomóc w podwyższeniu standardu Twojego przedsiębiorstwa i tym samym, zbudowaniu profesjonalnego wizerunku w oczach klientów.

 

Potrzebujesz pomocy w wyborze klimatyzacji do biura? W pierwszej kolejności skorzystaj z naszego rankingu klimatyzacji.  Sprawdź, jakie modele klimatyzatorów w największym stopniu odpowiedzą na potrzeby twojego biura. Jeżeli  wahasz się pomiędzy kilkoma modelami, skontaktuj się z nami i skorzystaj z usług naszych fachowców. Po poznaniu szczegółów zlecenia, doradzimy Ci jaki klimatyzator najlepiej sprawdzi się w Twoim biurze. Z naszej strony możesz liczyć także na kompleksową pomoc w montażu urządzenia oraz wskazówki co do prawidłowej, ekonomicznej eksploatacji klimatyzatora.

 

 

 

comments powered by Disqus
Kategorie

Kim jesteśmy?

Sklep Aero7.pl działa od 2009 roku. Działalność firmy dzieli się na część handlową i usługową. W sklepie Aero7.pl znajdą Państwo sprzęt do tzw. obróbki powietrza czyli taki, dzięki któremu możemy regulować jego temperaturę lub wilgotność.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Montaż klimatyzacji

Zobacz również

Klimatyzacja do mieszkania - poradnik kupującego Klimatyzacja do mieszkania - poradnik kupującego

Zastanawiasz się ile kosztuje utrzymanie klimatyzacji? Zobacz porównanie kosztów utrzymania dwóch różnych urządzeń. Artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniej klimatyzacji do mieszkania czy domu.

Czy klimatyzacja jest zdrowa? Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Na temat klimatyzacji i jej działania krąży wiele mitów. Z jednej strony nie wyobrażamy sobie pracy w upalnych biurach bez dostępu do schłodzonego strumienia powietrza. Z drugiej jednak strony, czy zimne powietrze jest dla nas w pełni bezpieczne? Poznaj zasady bezpiecznego korzystania z klimatyzacji.

Parametry techniczne klimatyzacji - czym się kierować? Parametry techniczne klimatyzacji - czym się kierować?

Wydajność, klasa energetyczna czy głośność urządzenia? Czy wiesz, które parametry mają kluczowe znaczenie przy wyborze klimatyzacji? Sprawdź 10 najważniejszych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli rozważasz zakup klimatyzatora.

Jak dobrać wydajność klimatyzacji? Jak dobrać wydajność klimatyzacji?

Sprawdź, jak dobrać wydajność klimatyzatora do powierzchni i kubatury pomieszczenia. Zobacz od czego zależy zapotrzebowanie na moc chłodzenia.

Klimatyzacja split - rodzaje, funkcje, montaż, zasady działania Klimatyzacja split - rodzaje, funkcje, montaż, zasady działania

Klimatyzatory typu split to z pewnością jeden z najwydajniejszych sposobów na zapewnienie optymalnej temperatury przez cały rok. Sprawdź, jakie są rodzaje klimatyzacji, a także, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora typu split.

Montaż klimatyzacji SPLIT - aspekty techniczne Montaż klimatyzacji SPLIT - aspekty techniczne

Planujesz zakup i montaż klimatyzacji? Przedstawiamy krok po kroku, jak wygląda montaż klimatyzacji.

Montaż klimatyzacji - aspekty prawne Montaż klimatyzacji - aspekty prawne

Jakie uprawnienia należy posiadać, aby zamontować klimatyzację? Dowiedz się, jakie wymagania prawne należy spełnić podczas montażu klimatyzacji, a także kto może wykonać montaż.

Klimatyzatory ścienne LG Klimatyzatory ścienne LG

Klimatyzatory ścienne LG pozwolą przetrwać upalne dni. Czym się cechują? Jaki model będzie najlepszy dla Ciebie? Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odpowiedniego modelu, to przeczytaj ten tekst i rozwiej swoje wątpliwości. Producent zadbał bowiem o to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

R32 - Czynnik chłodniczy przyszłości R32 - Czynnik chłodniczy przyszłości

Tańszy, wydajniejszy i przede wszystkim bardziej ekologiczny – tak w skrócie moglibyśmy opisać zalety czynnika chłodniczego R32 w stosunku do R410A. Sprawdź dlaczego coraz więcej na rynku pojawia się urządzeń pracujących na czynniku R32.

Montaż klimatyzacji na elewacji budynku - zgoda wspólnoty Montaż klimatyzacji na elewacji budynku - zgoda wspólnoty

Sprawdź wytyczne dotyczące montażu klimatyzacji na elewacji budynku. Przekonaj się, na co w szczególności należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model klimatyzacji.

Klimatyzatory multisplit do 2 pomieszczeń Klimatyzatory multisplit do 2 pomieszczeń

Szukasz klimatyzatora, który doskonale poradzi sobie ze schłodzeniem lub ogrzaniem 2 pomieszczeń? Sprawdź, jakie klimatyzatory multisplit polecamy do większych powierzchni.

Klimatyzatory multisplit do 3 pomieszczeń Klimatyzatory multisplit do 3 pomieszczeń

Zastanawiasz się, jakie klimatyzatory są najlepsze do dużych powierzchni? Polecamy wybrane modele klimatyzatorów LG i Rotenso – dowiedz się, jakie urządzenia sprawdzą się w przypadku 3 pomieszczeń.

Klimatyzatory multisplit do 4 pomieszczeń Klimatyzatory multisplit do 4 pomieszczeń

Potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszego klimatyzatora do 4 pomieszczeń? Skorzystaj z naszego poradnika – sprawdź, jakie urządzenia będą dobrze sprawować się na takiej powierzchni.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.