Odpowiednia wilgotność oraz temperatura powietrza stanowią absolutną podstawę do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Parametry te wpływają na każdy aspekt naszego życia, począwszy od stanu zdrowia, przez nasze samopoczucie i skupienie, po regenerujący sen. Tu z pomocą przychodzi nam m.in. klimatyzacja inwerterowa. Jak działa, jakie są jej zalety i dlaczego warto rozważyć jej montaż
Jaka jest maksymalna głośność pracy klimatyzatora w zabudowie wielorodzinnej? Na jaki parametr głośności należy zwrócić uwagę, aby obiektywnie porównać głośność pracy klimatyzatorów? Sprawdź, jak wybrać klimatyzator, aby głośność pracy nie była uciążliwa ani dla Ciebie, ani dla Twoich sąsiadów.
Tendencja do unikania przebywania na mrozie lub w upalnym słońcu stanowi naturalną reakcję organizmu. Ma ma na celu utrzymanie prawidłowych parametrów ciała, a tym samym zachowanie zdrowia fizycznego i psychicznego. W tym artykule omawiamy wpływ wysokich temperatur na poszczególne narządy i układy oraz negatywne skutki, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć podczas dłuższego przebywania w gorących pomieszczeniach.
Klimatyzacja w budynkach prywatnych i mieszkaniach to dzisiaj coraz powszechniejsze rozwiązanie. Chcemy cieszyć się świeżym powietrzem o optymalnej temperaturze nie tylko podczas pracy w biurze. Aby jednak system klimatyzacyjny działał w sposób zadowalający, koniecznie jest jego prawidłowe wybranie. Poznaj zalety i wady podstawowych rozwiązań dla twojego domu. Dowiedz się, czym różnią się klimatyzatory typu split od klimatyzatorów przenośnych.
Klimatyzatory służą przede wszystkim chłodzeniu powietrza. Coraz częściej wykorzystywane są również do grzania, zastępując inne, dotychczas powszechnie stosowane rozwiązania. To z całą pewnością ich podstawowe zadania, jednak warto podkreślić, że nie jedyne. Nowoczesne modele klimatyzatorów coraz skuteczniej usuwają szkodliwe dla zdrowia pyłki, wirusy i drobnoustroje.
Na temat klimatyzacji i jej działania krąży wiele mitów. Z jednej strony nie wyobrażamy sobie pracy w upalnych biurach bez dostępu do schłodzonego strumienia powietrza. Z drugiej jednak strony, czy zimne powietrze jest dla nas w pełni bezpieczne? Czy nie powoduje alergii lub nie prowadzi do osłabienia? Poznaj zasady bezpiecznego korzystania z klimatyzacji i ciesz się rześkim i świeżym powietrzem w swoim domu oraz biurze.
O dotkliwości coraz dłuższych okresów temperatur, przekraczających 30 stopni, nikogo już – poza skrajnymi przypadkami – przekonywać nie trzeba. Chęć utrzymania komfortu cieplnego oraz wyraźnie niższe ceny urządzeń chłodzących stopniowo skłaniają nas ku zakupom. Co w starciu między standardową klimatyzacją a coraz popularniejszymi klimakonwektorami okaże się lepsze i w jakich przypadkach? Odpowiadamy!
Jednym z zarzutów najczęściej stawianych klimatyzacji jest jej rzekomo silnie negatywny wpływ na wilgotność powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Jak się jednak okazuje, sprawa nie jest tak beznadziejna, jak możemy przeczytać w sieci. Nowoczesne klimatyzatory mogą z powodzeniem radzić sobie z utrzymywaniem odpowiedniej wilgotności, zwłaszcza jeśli zastosujesz się do porad, które przedstawiamy w naszym poradniku.
Gdy zaczyna się lato, a zbyt wysokie temperatury przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, wiele osób szuka sposobu poradzenia sobie z tym problemem. Biorąc pod uwagę zapełnione terminarze instalatorów klimatyzacji ściennej, pozostają opcje niewymagające skomplikowanego montażu. Wśród nich najpopularniejsze są przenośne klimatyzatory oraz tańsze klimatory. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, warto poznać cechy obu rodzajów urządzeń oraz różnice między nimi.
Potrzeba zapewnienia komfortu termicznego już na zawsze przestała być domeną wyłącznie przestrzeni komercyjnych, dużych biurowców i komunikacji miejskiej. Coraz częstsze i bardziej dotkliwe upały sprawiły, że chcemy mieć ją dosłownie wszędzie – także w naszych domach i samochodach. W tym artykule wskażemy ci podobieństwa, które występują pomiędzy nimi, a także przedstawimy kilka zasad, którymi powinien kierować się każdy użytkownik, pragnący cieszyć się idealną temperaturą jak najdłużej.
Montaż standardowej klimatyzacji typu split i multisplit zawsze będzie wiązał się z koniecznością zainstalowania jednostki zewnętrznej. I tu najczęściej padają pytania ze strony klienta – gdzie ją zamontować? Czy potrzebuję zezwolenia? Jakie rodzaje klimatyzatorów w ogóle nie potrzebują zewnętrznego agregatu? W tym artykule wyjaśniamy wszystkie wymienione kwestie. Wskazujemy, w jaki sposób zbudowane są klimatyzatory, a także jakie rozwiązania pracują wyłącznie wewnątrz budynku.
Potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszego klimatyzatora do 4 pomieszczeń? Skorzystaj z naszego poradnika – sprawdź, jakie urządzenia będą dobrze sprawować się na takiej powierzchni.
Zastanawiasz się, jakie klimatyzatory są najlepsze do dużych powierzchni? Polecamy wybrane modele klimatyzatorów LG i Rotenso – dowiedz się, jakie urządzenia sprawdzą się w przypadku 3 pomieszczeń.
Automatyzacja oraz wszelkiego typu „inteligentne sprzęty” wkraczają w każdą dziedzinę ludzkiej działalności i życia. I domy nie stanowią tu żadnego wyjątku. Zmaksymalizowanie poziomu komfortu i wygody przy wykorzystaniu systemów smart home staje się w nowym budownictwie normą, jednocześnie znacznie zwiększającą wartość nieruchomości. W jaki sposób włączenie w ich strukturę klimatyzacji może podnieść komfort domowników?
Urządzenia klimatyzacyjne to dzisiaj już nie tylko chłodzenie i grzanie powietrza. Szereg dodatkowych funkcji sprawia, że kompleksowo dbają o powietrze w twoim otoczeniu. W nowoczesnych klimatyzatorach coraz częściej pojawia się między innymi jonizacja. To szansa na skuteczne usuwanie wirusów z powietrza. Jakie rodzaje rozwiązań jonizacyjnych pojawiają się w klimatyzatorach?
Japoński producent Sharp znany jest przede wszystkim ze sprawdzonych oczyszczaczy powietrza z wielokrotnie przebadaną jonizacją Plasmacluster. Jego doświadczenie, a co za tym idzie – także asortyment, są jednak znacznie szersze. W tym sezonie zaskakuje nowościami, wśród których pojawiło się rozwiązanie do walki z letnimi upałami – klimatyzatory przenośne Sharp. Co warto o nich wiedzieć? Przygotowaliśmy porównanie, które pozwoli lepiej poznać każdy z dostępnych modeli.
W związku z trwającą pandemią COVID-19 pojawiła się potrzeba rozwiązań, które będą w stanie uchronić mieszkania przed wirusem SARS-CoV-2. Producenci klimatyzacji ściennej szybko ją rozpoznali i rozpoczęli pracę nad technologiami neutralizującymi groźne drobnoustroje. Wśród nich znajduje się Haier, który postawił na promieniowanie UV-C, czyli światło ultrafioletowe o bardzo małej długości fal. Czym się charakteryzuje? Jak wirus na nie reaguje?
Pandemia COVID-19 sprawiła, że wśród użytkowników klimatyzacji ściennej pojawiła się potrzeba rozwiązań poprawiających jakość powietrza ze szczególnym uwzględnieniem zawartości drobnoustrojów. Japoński producent sprzętu RTV i AGD postanowił sprawdzić we współpracy z firmą Texcell skuteczność rozwijanej od ponad dwóch dekad technologii NanoeX. W ramach testów skupiono się na efektywności neutralizacji drobnoustrojów, w tym koronawirusa SARS-CoV-2. Jak działa rozwiązanie wdrożone przez Panasonic?