Klimatyzatory ścienne LG

 

Kiedy nadchodzą upalne dni, są zbawieniem w domach, biurach czy innych miejscach publicznych. Klimatyzatory ścienne LG pozwalają nam przetrwać te upalne dni. W poniższym tekście znajdziesz odpowiedź na pytanie, jaki klimatyzator ścienny jest najlepszym wyborem dla Ciebie. Producent zadbał bowiem o to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

 

Trochę historii o klimatyzacji LG

Początek klimatyzacji LG datuje się na 1968 roku. Wtedy powstał pierwszy, wytworzony domowym sposobem klimatyzator LG. Od tamtego czasu firma LG jest w czołówce producentów produkujących klimatyzatory. Świadczą o tym liczby, bo w 2008 roku firma sprzedała swój 100-milionowy egzemplarz!

 

Możemy więc być pewni, że wieloletnie oraz bogate doświadczenie firmy zaowocuje w postaci produktu najwyższej jakości. Łącząc najnowocześniejszą technologię z najlepszymi rozwiązaniami, wysoce zaawansowane produkty firmy LG służą klientom w ponad 100 krajach na całym świecie.

Profesjonalny montaż klimatyzacji na aero7

 

Sezonowa wydajność energetyczna

Do określania poziomu efektywności energetycznej oraz wydajności urządzeń klimatyzacyjnych służą współczynniki SEER, oraz SCOP. Wyliczenia dokonywane są na podstawie rzeczywistych warunków użytkowania (z uwzględnieniem pracy klimatyzatorów w trybach dodatkowych) i uwzględniają różne kombinacje średnich temperatur.

 

Klimatyzatory ścienne LG wypadają tutaj świetnie na tle konkurencji i w efektywny sposób pomagają oszczędzać energię, poprawiając warunki przebywania wewnątrz pomieszczeń.

Sezonowa wydajność energetyczna
Metoda obliczeń sezonowej wydajności energetycznej

Klasa wydajności energetycznej

Parametry zużycia energii klimatyzatorów ściennych LG są wyszczególnione na standardowej etykiecie wydajności energetycznej. Oznakowanie strzałką wskazuje, do jakiej klasy energetycznej w skali od A do G należy dane urządzenie. Najwyższa klasa to urządzenia o najmniejszym zapotrzebowaniu energetycznym zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia.

Klasa wydajności energetycznej
Klasa wydajności energetycznej

SEER: współczynnik sezonowej efektywności energetycznej (Seasonal Energy Efficiency Ratio) dla trybu chłodzenia. SCOP: współczynnik sezonowej wydajności (Seasonal Coefficient of Performance) dla trybu grzania.

 

Przyjrzyjmy się bliżej modelowi LG Prestige H09AP, który wykazuje świetne właściwości na tym poziomie.

Klimatyzator pokojowy LG Prestige H09AP 2,5 kW
Klimatyzator pokojowy LG Prestige H09AP 2,5 kW

 

Klimatyzatory ścienne LG w 2018 roku

Klimatyzatory ścienne LG zostały wyposażone w niezwykle ekologiczny czynnik R32. Inżynierowie pracujący dla tego potentata w trosce o nasze środowisko wyposażyli swoje klimatyzatory w czynnik, który ma znikomy wpływ na nasze środowisko. R32 posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego oraz nie ma wpływu na warstwę ozonową.

 

Na poniższym wykresie widzimy również, że jest to niezwykle wydajny czynnik chłodniczy. Konkurencyjne R22 i R410a pozostają daleko w tyle.

Wysoka sprawność energetyczna czynnika chłodzącego R32
Wysoka sprawność energetyczna czynnika chłodzącego R32

 

Warto tutaj przyjrzeć się modelowi LG Standard Plus PC09SQ, który oprócz wspomnianego czynnika cechuje się atrakcyjną ceną oraz zastosowaniem szeregu innowacyjnych i pożytecznych rozwiązań.

Klimatyzator pokojowy LG Standard Plus PC09SQ 2,5 kW
Klimatyzator pokojowy LG Standard Plus PC09SQ 2,5 kW

 

Technologia inwerterowa w klimatyzatorach ściennych LG

Klimatyzatory LG cechują się najwyższą wydajnością energetyczną. Możliwe jest to dzięki rewolucyjnej technologii inwerterowej. Klimatyzatory ścienne LG dzięki temu charakteryzują się najwyższą wydajnością oraz niezwykle cichą pracą. Przy tym wszystkim zadowalają się niskim zużyciem energii.

 

Nowością w klimatyzacji LG jest zastosowanie sprężarki dual inverter, która gwarantuje wysoką wydajność, długą i niezawodną pracę oraz niski poziom głośności. Dzięki redukcji drgań i hałasu generowanych przez jednostkę zewnętrzną, co wpływa na redukcję uszkodzeń wewnątrz jednostki. Producent udziela aż 10-letniej gwarancji na sprężarkę, co świadczy o jej wysokiej trwałości.

akcesoria do klimatyzatorów LG

 

Klimatyzatory ścienne LG i zdrowe powietrze

Jeśli zależy również Tobie na zdrowym i czystym powietrzu, to koniecznie rozejrzyj się za modelem, który został wyposażony w jonizator Plasmaster, filtr podwójna ochrona oraz automatyczne oczyszczanie.

 

Funkcje te zapewniają nie tylko zdrowe, ale również czyste powietrze pozbawione zanieczyszczeń (np. kurz) czy bakterii (np. pałeczki okrężnicy) w 99,9%!

 

W tym momencie warto spojrzeć na klimatyzator ścienny LG Deluxe DC09RQ, który oprócz wspomnianych funkcji gwarantuje atrakcyjny design oraz multum ciekawych funkcji dodatkowych.

Klimatyzator pokojowy LG Deluxe DC09RQ 2,5 kW
Klimatyzator pokojowy LG Deluxe DC09RQ 2,5 kW

 

Duża rozpiętość mocy

Klimatyzatory ścienne LG cechują się również tym, że mamy do wyboru modele o dużej gamie mocy. Stąd też wynika różnica cenowa poszczególnych modelów. Dobre urządzenie LG możesz zakupić już w granicach około 2000 zł. Modele z większą mocą to koszt około 5000 zł.

 

Konkludując – jeśli masz zamiar chłodzić pomieszczenia mniejszej lub średniej wielkości (pokoje, biura itp.) to wybierz klimatyzator LG o mocy 2,5 kW lub 3,5 kW. Do chłodzenia większych pomieszczeń takich jak biblioteki, sale czy sklepy zalecamy użycie klimatyzatora ściennego LG o mocy 5 kW, a nawet 6,6 kW i większej.

Klimatyzator pokojowy LG Artcool Mirror AM18BP 5,0 kW
Klimatyzator pokojowy LG Artcool Mirror AM18BP 5,0 kW

 

Jak dobrać klimatyzator do wielkości pomieszczenia

Pewnie zastanawiasz się nad tym, jakiej mocy potrzebujesz klimatyzatora. Nie musisz się już martwić, ponieważ poniższa lista rozwieje Twoje wątpliwości.

  • Najlepszy klimatyzator do mieszkania. Tutaj najlepszym wyborem będzie klimatyzator do powierzchni 20-30 m2. Klimatyzatory LG o mocy 2,5 kW bez problemu sobie poradzą z taką powierzchnią.
  • Najlepszy klimatyzator do domu. Domy mają zazwyczaj większą powierzchnię niż mieszkania. Sugerujemy wybrać klimatyzator do powierzchni 30-40 m2. Doskonale sprawdzą się tutaj klimatyzatory LG o mocy 3,5 kW.
  • Najlepszy klimatyzator do biura. Nie będzie problemu, jeśli biuro jest mniejszej wielkości (patrz wyżej). Jeśli natomiast powierzchnia jest większa, to zalecamy przyjrzeć się większym modelom. Najlepszy klimatyzator do 40-60 m2 będzie taki o mocy 5 kW.
  • Najlepszy klimatyzator do sklepu. Sklepy mają większą powierzchnię, więc musimy poszukać klimatyzatora o mocy 7 kW. Są to klimatyzatory przeznaczone do powierzchni do 90 m2.

 

Pamiętaj o tym, że są to wartości orientacyjne i przed zakupem skontaktuj się z nami.

 

Świetny design

Klimatyzatory ścienne LG to również urządzenia, które gwarantują ponadczasowy design. Dzięki swojemu wyglądowi idealnie wkomponują się w każde pomieszczenie. Na uznanie zasługuje tutaj wyjątkowa seria LG Artcool Stylist, która cechuje się oryginalnym designem, a pilot o unikalnym kształcie świetnie uzupełnia jednostkę wewnętrzną. LG Artcool Stylist to niewątpliwie seria dla najbardziej wymagających użytkowników!

LG Artcool Stylist
LG Artcool Stylist - innowacyjna seria

 

Innowacyjne rozwiązania

Producent zadbał o to, aby każde z jego urządzeń cechowało się dobrym wyposażeniem. Klimatyzatory LG zostały wyposażone w multum funkcji dodatkowych. Automatyczne oczyszczanie, wbudowany moduł Wi-Fi czy programowanie On/Off to tylko nieliczne z nich, które sprawiają, że obsługa jest na najwyższym poziomie. Warto tutaj przyjrzeć się każdemu modelowi i wybrać tego, który spełnia nasze oczekiwania.

Dostępne funkcje dla klimatyzatorów LG:
Aktywna kontrola zużycia energii Aktywna kontrola zużycia energii Automatyczna zmiana trybu pracy
Automatyczne oczyszczanie Automatyczne oczyszczanie Automatyczny restart Automatyczny restart
Czynnik chłodniczy R32 Czynnik chłodniczy R32 Filtr podwójna ochrona Filtr podwójna ochrona
Funkcja cichej pracy nocnej agregatu Funkcja cichej pracy nocnej agregatu Stylowy design Stylowy design
Funkcja gorącego startu Funkcja gorącego startu Czynnik chłodniczy R410a Czynnik chłodniczy R410a
Funkcja komfortowego nawiewu Funkcja komfortowego nawiewu Funkcja zabezpieczenia dostępu przed dziećmi Funkcja zabezpieczenia dostępu przed dziećmi
Jonizator Plasmaster Plus Jonizator Plasmaster Plus Kierunki automatycznego sterowania nawiewem Kierunki automatycznego sterowania nawiewem
Niski poziom hałasu Niski poziom hałasu Łatwa i szybka instalacja Łatwa i szybka instalacja
Powłoka antykorozyjna GoldFin Powłoka antykorozyjna GoldFin Programowanie on/off Programowanie on/off
Wysoka niezawodność pracy Wysoka niezawodność pracy Możliwość podłączenia do centralnego sterownika Możliwość podłączenia do centralnego sterownika
Szybkie chłodzenie Szybkie chłodzenie Szybkie ogrzewanie Szybkie ogrzewanie
Wbudowany moduł Wi-Fi Wbudowany moduł Wi-Fi Funkcja Smart-Diagnosis Funkcja Smart-Diagnosis
Prezentacja zużycia energii Prezentacja zużycia energii Sprężarka Dual Inverter Sprężarka Dual Inverter

 

Dostępne funkcje w modelach z czynnikiem chłodniczym R32
Dostępne funkcje w modelach z czynnikiem chłodniczym R32

Sprawdź klimatyzator LG z czynnikiem chłodniczym R32, który został wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań. Sprężarka Dual Inverter, wbudowany moduł Wi-Fi, Smart Diagnosis, automatyczne oczyszczanie, komfortowy nawiew czy prezentacja zużycia energii to tylko niektóre z nich. Zapoznaj się bliżej z tym niezwykle innowacyjnym modelem.

LG Artcool AC18BQ
LG Artcool AC18BQ - niezwykle przyjazny klimatyzator

 

Podsumowanie

Przy wyborze odpowiedniego dla siebie modelu powinniśmy brać pod uwagę takie czynniki jak:

  • współczynniki SEER i SCOP
  • głośność pracy
  • zużycie prądu
  • moc urządzenia
  • funkcje dodatkowe
  • cena

Klimatyzacje ścienne LG są doskonałym wyborem w stanie zadowolić każdego użytkownika. Dzięki zastosowaniu unikalnych technologii jednostki wewnętrzne wykazują niezwykle cichą pracę, która zaczyna się już od 19 dB! Producent zadbał również o to, aby były energooszczędne i zużywały mało prądu. Klimatyzatory ścienne LG

 

 

comments powered by Disqus
Kategorie

Kim jesteśmy?

Sklep Aero7.pl działa od 2009 roku. Działalność firmy dzieli się na część handlową i usługową. W sklepie Aero7.pl znajdą Państwo sprzęt do tzw. obróbki powietrza czyli taki, dzięki któremu możemy regulować jego temperature lub wilgotność.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności