Klimatyzacja do mieszkania - poradnik kupującego

 

Jeszcze kilka lat temu klimatyzacja kojarzona była głównie z biurowcami czy sklepami spożywczymi. Hałaśliwa, prądożerna i często wręcz śmierdząca, rzadko wzbudzała zainteresowanie osób mieszkających w blokach czy domach. Dużo mówiło się również o jej negatywnym wpływie na zdrowie.

 

Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej. Zmieniający się klimat, który zsyła nam niezwykle upalne okresy w ciągu lata, jak i coraz większe dążenie do poprawy komfortu życia sprawia, że klimatyzacja przestaje być tematem tabu. Technologia także poszła do przodu. Na rynku znaleźć możemy proste i tanie urządzenia, które w szybki sposób pomogą nam schłodzić lub ogrzać pomieszczenie, jak i bardzo zaawansowane w budowie klimatyzatory, zużywające minimalne ilości prądu, sterowane z poziomu smartfona, posiadające funkcje poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Niektóre z nich wyglądem przypominają bardziej designerskie elementy wykończenia wnętrz niż klimatyzator.

 

Zastanawiasz się nad klimatyzacją, ale kompletnie nie wiesz jak do tego podejść? Poniżej przygotowaliśmy 5 działów tematycznych z informacjami, które pozwolą na zapoznanie się z urządzeniem jakim, jest Klimatyzator i ułatwią jego wybór.

 

Spis treści:

 1. Ile kosztuje klimatyzacja?
 2. Rodzaje klimatyzatorów - jaki typ wybrać?
 3. Czy klimatyzacja jest zdrowa?
 4. Komfort użytkownika
 5. Dobór mocy i montaż klimatyzacji

 

Ile kosztuje klimatyzacja?

Okazuje się, że koszty inwestycyjne nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Najprostszy klimatyzator o mocy 3,5kW można kupić już za około 2000 zł. Warto wydać nieco więcej i oszczędzić na zużyciu prądu - różnica zużycia pomiędzy tanim urządzeniem a takim z górnej półki to nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Chcesz porównać ceny klimatyzatorów różnych producentów? Sprawdź nasz ranking klimatyzatorów.

 

Klimatyzacja z montażem na VAT 8%

Jeśli powierzchnia, na której mieszkamy wynosi nie więcej niż 150 metrów kwadratowych w przypadku mieszkania i 300 metrów kwadratowych w przypadku domu możemy kupić urządzenie wraz z usługą montażową i zapłacić o wiele mniej. Klimatyzacja zakładana do pomieszczenia o celach mieszkalnych traktowana jest na równi z urządzeniami do ogrzewania. Jako, że jest montowana na stałe w celach zwiększenia komfortu można więc zastosować preferencyjną stawkę opodatkowania VAT.

 

Jak duża jest różnica w zakupie z montażem?

 • Klimatyzacja X 2000pln + montaż 1000 pln = 3000pln

Ta sama klimatyzacja zamontowana na stawce VAT 8%

 • Klimatyzacja X 1756pln + montaż 878pln = 2634pln

 

Różnica jest tym większa, im lepsze i oszczędniejsze w użytkowaniu urządzenie wybierzemy. W niektórych przypadkach korzystając z obniżonej 8% stawki VAT zaoszczędzona na podatku kwota w całości pokrywa koszty montażu klimatyzacji!

 

Montaż klimatyzacji

Ceny montażu zaczynają się już od okolic 1000pln za usługę. Najtańszy jest tzw. montaż przez ścianę. Jeśli wybierzemy tę opcje jednostka zewnętrzna musi znajdować się po przeciwnej stronie ściany, na której montujemy jednostkę wewnętrzną. Na cenę mają wpływ czynniki takie jak: typ montowanego urządzenia, długość instalacji, rodzaj zamocowania, wysokość na jakiej zamontowana jest jednostka zewnętrzna i inne. Przed wyborem instalatora zapytajmy dokładną wycenę oraz zdjęcia z wykonanych instalacji. Warto pamiętać, że niska cena nie zawsze idzie w  parze z jakością, a instalatorzy mają różne poczucie estetyki.
Cennik montażu klimatyzacji

 

 

Zużycie prądu przez klimatyzacje - drożej, czyli taniej?

Wysokie zużycie prądu oraz związane z tym koszty to jeden z najczęstszych powodów rezygnacji z zakupu klimatyzacji. Nowoczesne klimatyzatory ścienne potrafią być jednak bardzo oszczędne. Przede wszystkim zmieniła się technologia ich wykonania. W przeciwieństwie do klimatyzacji starszego typu nowe urządzenia nie działają już w trybie on/off. Starsze urządzenia schładzały powietrze o kilka stopni, po czym się wyłączały. Jeśli temperatura powietrza rosła klimatyzacja włączała się ponownie. Klimatyzatory nowego typu wyposażone są w wysokowydajne sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej, energooszczędne silniki oraz nowoczesne i oszczędne wentylatory, co pozwala na dostosowanie mocy do potrzeb użytkownika i znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej.

 

Zużycie prądu nie jest łatwe do obliczenia ze względu na ilość czynników, które wpływają na pracę klimatyzatora. Poniżej postaramy się jednak przedstawić szacunkowe różnice pomiędzy dwoma urządzeniami jednego producenta.

 

Do wyliczeń przyjmujemy mieszkanie o powierzchni 40m2 oraz klimatyzator mocy 3,5kW. Zakładamy, że urządzenie pracuje z nominalną mocą 5 godzin dziennie 31 dni w miesiącu. Cena prądu 54gr za 1kWh.

 

Żużycie energii elektrycznej przez klimatyzację
Porównanie kosztów eksploatacji klimatyzatorów LG Standard i Delux

 

Jak widać zakup droższego urządzenia zmniejsza koszty jego użytkowania. Różnica nie jest duża, jeśli klimatyzator używany jest sporadycznie. Jeśli jednak używamy klimatyzacji często i służy nam także do grzania w okresach przejściowych czy nawet zimą różnica w cenie może zwrócić nam się dużo szybciej.

 

 

Jak kupić oszczędną klimatyzację?

Jak już wspominaliśmy, na rynku znaleźć można setki urządzeń. Szukając urządzenia, które będzie zużywało najmniej prądu, powinniśmy zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Najwyższą obecną klasą, którą legitymują się tylko najbardziej efektywne klimatyzatory, jest klasa A+++. Jeśli wybraliśmy kilka urządzeń o tej samej klasie, spójrzmy na ich sezonową efektywność chłodzenia S.E.E.R lub grzania S.C.O.P w zależności od trybu, który bardziej nas interesuje.

Klasyfikacja energetyczna klimatyzacji

 

Im wyższe wskaźniki efektywności sezonowej, tym mniej energii urządzenie zużyje do transportu ciepła. Jeśli obawiamy się nadmiernego zużycia szukajmy urządzeń, które mają opcje trybu oszczędnego np. Gree Amber Prestige 3,5 kW. W klimatyzatorze tej serii za sprawą trybu oszczędnego możemy znacznie ograniczyć zużycie energii, co widać na najwolniejszej pracy wentylatora.

 

Gree Amber Prestige 3,5 kW
Klimatyzator Gree Amber Prestige 3,5 kW

Niektóre klimatyzatory ścienne wyposażone są w liczniki zużycia energii. Co ciekawe pokazywane jest zarówno zużycie w danej chwili co obrazuje, z jaką wydajnością pracuje klimatyzator, jak i zużycie skumulowane.

 

Funkcja kontroli zużycia energii w klimatyzacji LG

 

Dodatkowe koszty eksploatacyjne - przeglądy gwarancyjne klimatyzacji

Przegląd klimatyzacji spełnia dwie bardzo ważne funkcje. W trakcie wykonywania przeglądu gwarancyjnego wykonywana jest konserwacja klimatyzacji. Zarówno urządzenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne jest czyszczone, co zapobiega rozwojowi bakterii, pleśni i wirusów, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Podczas przeglądu sprawdzany i uzupełniany jest również stan czynnika chłodniczego popularnie nazywanego freonem. Co prawda, jeśli układ jest szczelny jego ilość nie powinna ulegać zmianie, lecz po kilku latach użytkowania mogą zdarzyć się wycieki. Warto dodać, że jeśli chcemy zachować prawa gwarancyjne, powinniśmy wykonywać dwa przeglądy w ciągu roku. Koszt przeglądu to ok. 250pln. Z reguły trwa on do 2-óch godzin.

Warto tutaj wspomnieć, iż nowoczesne urządzenia są wyposażone w funkcję autodiagnozy, która poinformuje nas o ewentualnej usterce oraz w funkcję, która powiadomi nas również o wycieku freonu. Warto więc rozejrzeć się za urządzeniem, które posiada takowe funkcje. Dobrym przykładem klimatyzatora z funkcją autodiagnozy jest Haier Tundra Plus 3,6 kW.

 

Haier Tundra Plus 3,6 kW Powyższa treść jest własnością Dajami Sp. z o.o. Sp. k., dostępną na aero7.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Klimatyzator Haier Tundra Plus 3,6 kW

 

Rodzaje klimatyzatorów - jaki typ wybrać?

Najpopularniejszymi urządzeniami są klimatyzacje typu SPLIT oraz klimatyzatory przenośne. Określenie SPLIT oznacza dosłownie rozdzielone. Klimatyzator tego typu składa się z jednostki zewnętrznej nazywanej często agregatem oraz jednostki wewnętrznej. Obie części urządzenia połączone są instalacją freonową składającą się z rur miedzianych w izolacji oraz przewodów zasilania i sterowania. Klimatyzator przenośny różni się od splita tym, że jest najczęściej kompletnym urządzeniem.

 

Różnice pomiędzy klimatyzatorami przenośnymi oraz typu SPLIT:

 • Poziom głośności - tutaj przeważają klimatyzatory typu SPLIT, a dzięki temu, że jednostka zewnętrzna jest usytuowana na zewnątrz i nie emituje wewnątrz niepotrzebnego dźwięku
 • Konieczność odprowadzenia ciepłego powietrza poza pomieszczenie - klimatyzacja wytwarza chłodne powietrze transportując ciepło. W przypadku urządzeń przenośnych to ciepło wydmuchiwane jest z tyłu urządzenia i powinno być odprowadzone rurą na zewnątrz.
 • Efektywność - większość urządzeń przenośnych wydmuchuje duże ilości ciepłego powietrza na zewnątrz pomieszczenia. Na miejsce usuniętego powietrza wessane jest nowe powietrze z zewnątrz. W tym podpunkcie przeważają klimatyzatory SPLIT, ponieważ klimatyzatory przenośne potrzebują np. uchylonego okna do odprowadzania ciepłego powietrza, co prowadzi do wprowadzania ciepłego powietrza. Z pomocą przychodzą tutaj uszczelki okienne, dzięki którym zabezpieczymy okno przed dostawaniem się ciepłego powietrza z zewnątrz.
 • Zużycie prądu - warto zwrócić uwagę na dane, które dotyczą zużycia energii. Większość współczesnych urządzeń jest skonstruowanych w ten sposób, aby zminimalizować zużycie prądu. W tej kwestii jednak górują urządzenia typu SPLIT dzięki temu, że są wyposażone w szereg funkcji, które również dbają o nasze portfele.
 • Łatwość w transporcie w zasadzie to jest główna cecha, dla której warto wybrać klimatyzator przenośny, bowiem wszędzie gdzie nie mamy możliwości zainstalowania jednostki typu SPLIT, przychodzi nam z pomocą klimatyzator przenośny. Warto rozejrzeć się za modelem, który został również wyposażony w kółka jezdne ułatwiające transport.

 

Rodzaje klimatyzatorów typu SPLIT

 • Klimatyzator ścienny - jest to najczęściej stosowany pomieszczeniach mieszkalnych typ klimatyzatora. Charakteryzuje się stosunkowo prostym montażem w porównaniu do innych typów. Również serwis takiej jednostki jest tańszy. Urządzenia do montażu na ścianie mają również tą przewagę, że posiadają wiele wbudowanych funkcji dodatkowych, które znacznie poprawiają komfort użytkowania.
 • Klimatyzator podłogowo-sufitowy - to proste w budowie urządzenia o szerokim zakresie dostępnych wydajności. W zależności od budowy występują klimatyzatory sufitowe, podłogowo-sufitowe oraz podłogowe. Stosowane są w hotelach, biurach, serwerowniach oraz sklepach spożywczych.
 • Klimatyzator kasetonowy - zdecydowaną zaletą klimatyzatora kasetonowego w porównaniu np. do urządzeń ściennych jest sposób rozprowadzenia powietrza. Zimne powietrze rozprowadzane jest wzdłuż sufitu na cztery strony. Pozwala to na zastosowanie tego typu klimatyzacji w dużych pomieszczeniach jak np. sklepy spożywcze czy biura. Klimatyzator kasetonowy zaprojektowany jest do instalacji w przestrzeni sufitu podwieszanego kasetonowego. Jeśli chcemy obudować go płytami k/g pamiętajmy o zainstalowaniu kratki lub włazu rewizyjnego.
 • Klimatyzator kanałowy - klimatyzatory tego typu znajdują zastosowanie w biurach, sklepach (rzadko spożywczych), budynkach użyteczności publicznej itp. Ich największą zaletą jest możliwość rozprowadzenia powietrza z jednego klimatyzatora na wiele pomieszczeń. Nieco bardziej problematyczne jest wysterowanie tego wszystkiego w taki sposób, aby temperatury były optymalne w każdym pomieszczeniu.

 

Podsumowując - wszędzie, gdzie tylko jest możliwość wykonania instalacji, polecamy klimatyzację typu SPLIT. Najczęściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym SPLITY to klimatyzacje ścienne. Jeśli natomiast nie masz możliwości na zainstalowanie takiej klimatyzacji (np.brak miejsca), wtedy zdecyduj się na klimatyzator przenośny.

 

 

Klimatyzacja - zdrowa czy niezdrowa?

To czy klimatyzacja będzie sprzyjała, czy zagrażała naszemu zdrowiu zależy tylko i wyłącznie od nas. Wszystkie przeziębienia i zachorowania przypisywane klimatyzacji spowodowane są jej:

 

 • Nieprawidłowym doborem - jeśli pomieszczenie jest małe, klimatyzator nie powinien być przewymiarowany. Urządzenie zbyt dużej mocy, szczególnie starszego typu może powodować zbyt duży ruch powietrza i nadmierne wychłodzenie.
 • Nieprawidłowym montażem - klimatyzacja powinna chłodzić powietrze, a nie jej użytkowników. Niedopuszczalny jest montaż w taki sposób, by wiało nam po plecach.
 • Nieprawidłową eksploatacją - użytkownicy bardzo często ustawiają najniższą możliwą temperaturę w połączeniu z maksymalną mocą nawiewu skierowaną prosto na nich. Warto dodać, że zbyt duża różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz negatywnie wpływa na zdrowie. Zaleca się różnice nie większą niż 8°C.
 • Brakiem konserwacji - czyszczenie klimatyzacji jest równie ważne, jak wymiana oleju w aucie na czas. Jeśli nie wykonujemy przeglądów serwisowych, urządzenie może dosłownie zarosnąć pleśnią.

 

Jeśli urządzenie jest dobrane i zamontowane poprawnie, musimy jedynie pamiętać o jego użytkowaniu z głową i regularnym serwisie.

 

Klimatyzacja na alergie

Okazuje się, że na osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie klimatyzator może działać wręcz zbawiennie. Kluczem do odczucia ulgi od wszędobylskich pyłków jest dobór odpowiedniego urządzenia. Na rynku dostępne są klimatyzatory z zaawansowanymi filtrami, które wyłapują część alergenów. Prawdziwą rewolucją są jednak systemy jonizacji powietrza. Pionierami w tej dziedzinie są firmy LG oraz Panasonic. Warto również zwrócić uwagę na modele z firmy Rotenso oraz Gree, czy Haier.

 

Klimatyzatory LG zostały wyposażone w układ jonizujący powietrze Plasmaster+. Oprócz tego koreański producent wyposażył swoje urządzenia w zaawansowane filtry znanej na całym świecie firmy 3M. W przypadku rozwiązań tego typu należy szukać wśród klimatyzatorów z górnej półki.

 

Klimatyzatory ścienny LG Artcool
Klimatyzator ścienny LG Artcool

 

Należy również tutaj pochwalić producenta klimatyzatorów ściennych Panasonic i ich rewolucyjną technologię Nanoe. Technologia usuwa silne i nieprzyjemne zapachy, hamuje wzrost niektórych alergenów, bakterii i wirusów oraz pomaga utrzymać nawilżenie skóry.

 

Klimatyzator ścienny Panasonic
Klimatyzator Panasonic wyposażony w technologię Nanoe

 

Producent klimatyzatorów ściennych Rotenso również kładzie nacisk na pomoc z alergiami. Klimatyzatory tej firmy są wyposażone w szereg filtrów, dzięki którym niewątpliwie alergicy odczują znaczną ulgę. Warto przyjrzeć się modelowi Rotenso Enos, w którym za zdrowe powietrze odpowiedzialne są aż 3 filtry.

 

Klimatyzator ścienny Rotenso Enos
Klimatyzator Rotenso Enos

 

Przyjrzyjmy się również bliżej klimatyzatorom Gree, które zostały wyposażone w jonizator plazmowy, który bardzo efektywnie usuwa z powietrza nie tylko drobne, mikroskopijne cząstki kurzu, lecz także dym papierosowy, nieprzyjemne zapachy, bakterie oraz pyłki.

 

Klimatyzator ścienny Gree
Klimatyzator ścienny Gree

 

Klimatyzatory Haier są świetnym stosunkiem jakości do ceny. Jednostki również są w stanie zostawić po sobie czyste i zdrowe powietrze. Zastosowano w nich filtr jonów ujemnych, który uwalnia do powietrza jony ujemne.

 

Klimatyzator ścienny Haier Tundra
Klimatyzator ścienny Haier

 

Modele z wyższej półki pierwszego ze wspomnianych producentów posiadają tzw. filtry HD z powłoką antybakteryjną oraz układ jonizacji powietrza Virus Doctor, który ze względu na swoje możliwości powinien zainteresować alergików. Usuwanie alergenów wziewnych przez Virus Doctor potwierdzone zostało przez Brytyjską Fundacje ds. Przeciwdziałania Alergii (BAF) oraz amerykański instytut badań nad alergią (RTI). Podobnymi efektami może poszczycić się LG, który w swojej ofercie posiada klimatyzatory z układem jonizującym powietrze Plasmaster+. Oprócz tego koreański producent wyposażył swoje urządzenia w zaawansowane filtry znanej na całym świecie firmy 3M W przypadku obu producentów rozwiązań tego typu należy szukać wśród klimatyzatorów z górnej półki.

 

Producent Rotenso również kładzie nacisk na pomoc z alergiami. Klimatyzatory tej firmy są wyposażone w szereg filtrów, dzięki którym niewątpliwie alergicy odczują znaczną ulgę.

 

Poza funkcjami przydatnymi dla osób cierpiących na alergie wyżej wymienione układy neutralizują bakterie, wirusy (także wirus grypy A H1N1), grzyby i ich zarodniki oraz roztocza. Po wyłączeniu klimatyzacji wentylator osusza ją z włączonym układem jonizacji, co pozwala na sterylizacje urządzenia za każdym użyciem.

 

Eliminacja szkodliwych subastancji w klimatyzacji

 

 

Komfort użytkownika

Zastosowanie klimatyzatora w biurze lub pokoju pozwala nam na zachowanie wybranej przez nas temperatury na odpowiednim poziomie. Nowoczesne urządzenia cechują się bardzo niskim poziomem głośności generowanym przez wentylatory. Nie dość, że wentylatory są bardzo oszczędne to ich konstrukcja pozwala na komfortowe przebywanie w pomieszczeniu.

 

Oprócz podstawowego zastosowania klimatyzatorów, urządzenia z wyższej półki posiadają również innowacyjne funkcje obróbki i filtracji powietrza takie jak oczyszczanie powietrza poprzez system filtrów antybakteryjnych (np. HEPA, filtry plasmowe) lub funkcje jonizacji powietrza.

 

Usuwane są m.in. alergeny, roztocza, pyłki, nieprzyjemne zapachy, które powodują dyskomfort użytkownika. Zastosowanie jonizacji powietrza jest zdrowe i wpływa na koncentrację oraz ogólne samopoczucie.

 

Bardzo ważną cechą, na którą współczesny klient zwraca uwagę, jest sam wygląd klimatyzatora. W dzisiejszych czasach producenci kładą duży nacisk na sam wygląd. W tej dziedzinie wyróżnia się producent LG oraz jego seria Artcool Stylist. Klimatyzatory tej serii wyróżniają się designem na tle innych urządzeń.

 

LG Artcool Stylist 3,5 kW
LG Artcool Stylist

 

Warto również przyjrzeć się poziomowi głośności urządzenia. Nie jest kłopotem znaleźć ultra cichy model, który generuje głośność w okolicach około znikomych 20 dB. Przykładem może być klimatyzator Haier Flare.

 

Dobór mocy klimatyzacji

Jeśli dowiedzieliśmy się już czego oczekujemy od klimatyzacji warto zastanowić się nad mocą chłodniczą, jakiej potrzebujemy. Oczywiście najlepiej jest zostawić wyliczenie zapotrzebowania na moc w danym pomieszczeniu specjalistom. Jeśli nie mamy takiej możliwości możemy przyjąć, że na każdy metr kwadratowy mieszkania potrzebujemy 100W mocy. Np. dla mieszkania (lub pokoju, jeśli tylko jeden ma być klimatyzowany) o powierzchni 35m2 wybieramy urządzenie o mocy 3,5kW. Jest to oczywiście znaczne uproszczenie, ponieważ nie bierzemy tutaj pod uwagę tego, jak mieszkanie wygląda, ile ma okien i z której strony itp.

 

Klimatyzacja do mieszkania

Jeśli myślimy o zainstalowaniu klimatyzacji do mieszkania w bloku, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

 

Pierwszym z nich jest miejsce instalacji. W przypadku bloków najczęstszym miejscem instalacji agregatu jest balkon. Decydując się na takie rozwiązanie, warto zapoznać się z poziomem głośności jednostki zewnętrznej, aby nasz sąsiad nie miał pretensji o zbyt głośną pracę urządzenia. Głośność jednostki wewnętrznej nie jest tak istotna, chyba że planujemy instalacje w sypialni. Przy instalacji klimatyzatora należy pamiętać, że trzeba gdzieś odprowadzić powstałą w wyniku chłodzenia wodę. Odprowadzenie jej na balkon nie zawsze jest możliwe - w niektórych przypadkach konieczna jest zatem instalacja pompki skroplin.

 

 

Klimatyzacja montowana na balkonie
Przykład klimatyzacji montowanej na balkonie w bloku mieszkalnym

 

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że powyższy artykuł okazał się na tyle zachęcający, aby bliżej przyjrzeć się tematowi klimatyzacji. Przed jej wyborem warto zadać sobie kilka pytań, które znacznie ułatwią przeglądanie setek produktów:

 

 • Jaki typ klimatyzacji nas interesuje?
 • Do jakiego pomieszczenia chcemy zamontować urządzenie?
 • Jakich funkcji dodatkowych potrzebujemy?
 • Jak często planujemy używać klimatyzacji?

 

Jeśli odpowiemy sobie na powyższe pytania poszukiwanie klimatyzatora stanie się dużo prostsze, a ewentualny zakup bardziej świadomy. Mamy nadzieje, że powyższy artykuł przynajmniej w niewielkim stopniu ułatwi podjęcie decyzji, dzięki której upalne dni przestaną być udręką.

 

Z pewnością bardzo pomocny okaże się także nasz ranking klimatyzatorów. Zestawiliśmy w nim dziesiątki topowych modeli klimatyzatorów, które porównujemy pod względem jakości oraz opłacalności. Analizując wydajność poszczególnych modeli klimatyzatorów, ich dodatkowe funkcjonlaności, a także cenę przygotowaliśmy obiektywny i rzetelny ranking klimatyzacji. Nasi eksperci regularnie aktualizują zestawienie, dodając do niego coraz to nowsze modele, abyś zawsze miał dostęp do sprawdzonych i najbardziej aktualnych informacji. Skorzystaj z rankingu i przekonaj się, jak łatwo jest wybrać najlpeszy model klimatyzatora do konkretnej przestrzeni.

 

Jeśli jednak masz problem z dobraniem odpowiedniego urządzenia skontaktuj się z nami - pomożemy w doborze, jak i zakupie klimatyzatora dopasowanego do Twoich potrzeb.

 

Klimatyzatory ścienne z montażem

 

 

comments powered by Disqus
Kategorie

Kim jesteśmy?

Sklep Aero7.pl działa od 2009 roku. Działalność firmy dzieli się na część handlową i usługową. W sklepie Aero7.pl znajdą Państwo sprzęt do tzw. obróbki powietrza czyli taki, dzięki któremu możemy regulować jego temperaturę lub wilgotność.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Montaż klimatyzacji

Zobacz również

Jak wybrać klimatyzację do biura? Jak wybrać klimatyzację do biura?

Komfortowe warunki pracy oznaczają lepsze samopoczucie, większą motywację do wykonywania swoich obowiązków i w rezultacie także większą wydajność pracowników. Jednak zarówno zbyt gorąca, jak i za chłodna temperatura w pomieszczeniu biurowym może w bardzo dużym stopniu komfort ten naruszyć. Dowiedz

Klimatyzacja split - rodzaje, funkcje, montaż, zasady działania Klimatyzacja split - rodzaje, funkcje, montaż, zasady działania

Klimatyzatory typu split to z pewnością jeden z najwydajniejszych sposobów na zapewnienie optymalnej temperatury przez cały rok. Sprawdź, jakie są rodzaje klimatyzacji, a także, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora typu split.

Klimatyzatory multisplit do 2 pomieszczeń Klimatyzatory multisplit do 2 pomieszczeń

Szukasz klimatyzatora, który doskonale poradzi sobie ze schłodzeniem lub ogrzaniem 2 pomieszczeń? Sprawdź, jakie klimatyzatory multisplit polecamy do większych powierzchni.

Klimatyzatory multisplit do 3 pomieszczeń Klimatyzatory multisplit do 3 pomieszczeń

Zastanawiasz się, jakie klimatyzatory są najlepsze do dużych powierzchni? Polecamy wybrane modele klimatyzatorów LG i Rotenso – dowiedz się, jakie urządzenia sprawdzą się w przypadku 3 pomieszczeń.

Klimatyzatory multisplit do 4 pomieszczeń Klimatyzatory multisplit do 4 pomieszczeń

Potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszego klimatyzatora do 4 pomieszczeń? Skorzystaj z naszego poradnika – sprawdź, jakie urządzenia będą dobrze sprawować się na takiej powierzchni.

Czy klimatyzacja jest zdrowa? Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Na temat klimatyzacji i jej działania krąży wiele mitów. Z jednej strony nie wyobrażamy sobie pracy w upalnych biurach bez dostępu do schłodzonego strumienia powietrza. Z drugiej jednak strony, czy zimne powietrze jest dla nas w pełni bezpieczne? Poznaj zasady bezpiecznego korzystania z klimatyzacji.

Parametry techniczne klimatyzacji - czym się kierować? Parametry techniczne klimatyzacji - czym się kierować?

Wydajność, klasa energetyczna czy głośność urządzenia? Czy wiesz, które parametry mają kluczowe znaczenie przy wyborze klimatyzacji? Sprawdź 10 najważniejszych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli rozważasz zakup klimatyzatora.

Jak dobrać wydajność klimatyzacji? Jak dobrać wydajność klimatyzacji?

Sprawdź, jak dobrać wydajność klimatyzatora do powierzchni i kubatury pomieszczenia. Zobacz od czego zależy zapotrzebowanie na moc chłodzenia.

Montaż klimatyzacji - aspekty prawne Montaż klimatyzacji - aspekty prawne

Jakie uprawnienia należy posiadać, aby zamontować klimatyzację? Dowiedz się, jakie wymagania prawne należy spełnić podczas montażu klimatyzacji, a także kto może wykonać montaż.

Klimatyzatory ścienne LG Klimatyzatory ścienne LG

Klimatyzatory ścienne LG pozwolą przetrwać upalne dni. Czym się cechują? Jaki model będzie najlepszy dla Ciebie? Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odpowiedniego modelu, to przeczytaj ten tekst i rozwiej swoje wątpliwości. Producent zadbał bowiem o to, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Montaż klimatyzacji SPLIT - aspekty techniczne Montaż klimatyzacji SPLIT - aspekty techniczne

Planujesz zakup i montaż klimatyzacji? Przedstawiamy krok po kroku, jak wygląda montaż klimatyzacji.

R32 - Czynnik chłodniczy przyszłości R32 - Czynnik chłodniczy przyszłości

Tańszy, wydajniejszy i przede wszystkim bardziej ekologiczny – tak w skrócie moglibyśmy opisać zalety czynnika chłodniczego R32 w stosunku do R410A. Sprawdź dlaczego coraz więcej na rynku pojawia się urządzeń pracujących na czynniku R32.

Montaż klimatyzacji na elewacji budynku - zgoda wspólnoty Montaż klimatyzacji na elewacji budynku - zgoda wspólnoty

Sprawdź wytyczne dotyczące montażu klimatyzacji na elewacji budynku. Przekonaj się, na co w szczególności należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model klimatyzacji.

Darmowa dostawa

Płatności online

30 dniowe prawo zwrotu

Bezpieczne zakupy

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.